החשד: העלמת מס של יותר ממיליון שקלים

לאחר חקירה נוספת ברשות המיסים, שוחרר היום הזמר אייל גולן בערבות. החשדות נגדו, כך נראה, הולכים ומתחזקים: ברשות המיסים אומרים כי "בחקירה נמצאו סתירות רבות ולא התקבלו הסברים לעניין החשד להעלמת הכנסות". הערב יופיע גולן מול ילדים חולי סרטן

אייל גולן חשוד בהעלמות מס בהיקף של למעלה ממיליון שקלים - כך נמסר בצהריים מרשות המיסים, לאחר ששוחרר הזמר המצליח בערבות של רבע מיליון שקלים, בבית משפט השלום בירושלים.

לאחר שחרורו כבר נמסר מטעם יועץ התקשורת שלו, רני רהב, כי "אייל גולן יופיע כבר הערב בפני ילדים חולי סרטן בהתנדבות כפי שהתחייב לפני חודשיים, וייצא בסוף השבוע לסיבוב הופעות בארצות הברית כמתוכנן".

ברשות המיסים הדגישו כי פרט לגולן, באותה חקירה נעצרו ושוחררו בערבות גם גולן שרעבי, אריק בני משה ודוד (דדי) חנדלי.

החשד נגד גולן הוא שבאמצעות חברת ליאם הפקות בע"מ שבבעלותו, הוא אינו מדווח על חלק מהכנסותיו מהופעות באירועים פרטיים, כמו חתונות ובר-מצוות. "במסגרת החקירה הסמויה נאספו ראיות רבות שחזקו את החשדות הללו", נמסר.

אתמול, כזכור, עברה החקירה מהמישור הסמוי לגלוי, עם חיפוש שנערך בבתיהם של איין גולן, גולן שרעבי מנהל החברה, לאריק בני משה איש הכספים, ודוד (דדי) חנדלי, מנהל האירועים הפרטיים. בחיפושים נתפסו מחשבים, טלפונים סלולריים ומסמכים רבים.

בחקירת המעורבים, כך נמסר, ובמהלך העימותים נמצאו סתירות רבות ולא התקבלו הסברים לעניין החשד להעלמת הכנסות.

רשות המיסים: "לא רודפים זמרים מזרחיים"

מי שעקב לאחרונה אחרי מצעד הנחקרים המפורסמים ברשות המיסים, לא יכל שלא לשים לב למכנה המשותף בין קובי פרץ, משה פרץ ואייל גולן: כוכבי הזמר הים-תיכוני, כולם ממוצא מזרחי.

אתמול, בזמן חקירתו של אייל גולן בחשד להעלמת מס, עלו טענות כנגד רשות המיסים שהיא מפלה לרעה זמרים מזרחיים ונוטה לחקור אותם יותר. גורמים ברשות אמרו היום לחדשות 2 באינטרנט כי הם דוחים בתוקף את הדברים. "הטענה שאנחנו רודפים זמרים מזרחיים היא הבל הבלים", אמרו.

"מסתבר שזמרים שמופיעים בחתונות ובבר מצוות חשופים יותר לקבלת כספים בצורה לא מסודרת ולעיתים קיים חשד שזמרים בוחרים שלא לדווח על ההכנסות הללו", הוסיפו הגורמים. "הזמרים המזרחיים פשוט מופיעים יותר באירועים האלה ולכן קיימים גם חשדות כלפי אחדים מהם".

ברשות המיסים הדגישו עוד כי "רוב הזמרים המזרחיים לא חשודים בשום עבירות ואין לחקירות של מס הכנסה שום קשר למוצאם, לעדתם ולדתם של הנחקרים".

באופן רשמי, נמסר מרשות המיסים בתגובה: "אנו דוחים מכל וכל את הטענה כי רשות המסים מתמקדת בחקירת זמרים מזרחיים. ענף האמנים הוא אחד היעדים שהוגדרו בתכנית העבודה של רשות המסים ואנו פועלים על פיה. השיקולים לפתיחה בחקירה לכל החשודים בעבירות מס, ובכללם גם אומנים, הם שיקולים מקצועיים בלבד ואין להם קשר למוצאו, עדתו או דתו של האומן".

רוצים לקבל עדכונים שוטפים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק 

עוד בנושא:

רשות המיסים: "לא רודפים זמרים מזרחיים"

אייל גולן מרוויח 1,000 שקלים בדקה

צפו: אייל גולן שוחרר מחקירה

אייל גולן נחקר בחשד להעלמת מס