רשות המיסים: "לא רודפים זמרים מזרחיים"

גורמים ברשות המיסים עונים היום לקריאות שנשמעו אתמול לאחר הפרסום על חקירתו של אייל גולן, לפיהן הם חוקרים רק זמרים ים-תיכוניים. "הזמרים המזרחיים פשוט מופיעים יותר באירועים פרטיים", אמרו גורמים ברשות לחדשות 2 באינטרנט. "הטענה שאנחנו רודפים מזרחיים - הבל הבלים". לפני גולן נחקרו גם קובי פרץ ומשה פרץ

מי שעקב לאחרונה אחרי מצעד הנחקרים המפורסמים ברשות המיסים, לא יכל שלא לשים לב למכנה המשותף בין קובי פרץ, משה פרץ ואייל גולן: כוכבי הזמר הים-תיכוני, כולם ממוצא מזרחי.

אתמול, בזמן חקירתו של אייל גולן בחשד להעלמת מס, עלו טענות כנגד רשות המיסים שהיא מפלה לרעה זמרים מזרחיים ונוטה לחקור אותם יותר. גורמים ברשות אמרו היום לחדשות 2 באינטרנט כי הם דוחים בתוקף את הדברים. "הטענה שאנחנו רודפים זמרים מזרחיים היא הבל הבלים", אמרו.

"מסתבר שזמרים שמופיעים בחתונות ובבר מצוות חשופים יותר לקבלת כספים בצורה לא מסודרת ולעיתים קיים חשד שזמרים בוחרים שלא לדווח על ההכנסות הללו", הוסיפו הגורמים. "הזמרים המזרחיים פשוט מופיעים יותר באירועים האלה ולכן קיימים גם חשדות כלפי אחדים מהם".

ברשות המיסים הדגישו עוד כי "רוב הזמרים המזרחיים לא חשודים בשום עבירות ואין לחקירות של מס הכנסה שום קשר למוצאם, לעדתם ולדתם של הנחקרים".

באופן רשמי, נמסר מרשות המיסים בתגובה: "אנו דוחים מכל וכל את הטענה כי רשות המסים מתמקדת בחקירת זמרים מזרחיים. ענף האמנים הוא אחד היעדים שהוגדרו בתכנית העבודה של רשות המסים ואנו פועלים על פיה. השיקולים לפתיחה בחקירה לכל החשודים בעבירות מס, ובכללם גם אומנים, הם שיקולים מקצועיים בלבד ואין להם קשר למוצאו, עדתו או דתו של האומן".

אייל גולן מרוויח 1,000 שקלים בדקה

מוזיקאים מסביב לעולם שוברים כבר שנים את הראש בניסיון להבין - איך עושים כסף ממוזיקה? אייל גולן, שנחקר אמש במשך 12 שעות במשרדי רשות המיסים בחשד להעלמת מס, כנראה פיצח את הנוסחה הזו היטב.

מלך הזמר הים-תיכוני, מגלגל על פי ההערכות למעלה מ-13 מיליון וחצי שקלים בשנה, לפני ניכוי המס. העיתון "ידיעות אחרונות" מפרסם הבוקר כי רק מהורדות סלולריות, מרוויח גולן כ-1.3 מיליון שקלים בשנה. חקירתו של גולן ברשות המיסים צפויה להימשך היום.

החשד העיקרי נגדו הוא שהעלמת המס הגיעה מהאירועים הפרטיים בהם מופיע הזמר המבוקש, מפני שבהם קל יותר לא להוציא חשבונית ולא לדווח על סכום ההכנסה המדויק.

בעבור הופעה בחתונה, גובה אייל גולן כ-48 אלף שקלים. הוא מופיע כ-45 דקות, מה שהופך את המשפט "זמן שווה כסף" לממשי מאוד עבורו - כמעט אלף שקלים לדקה. כשמחברים את כל ההופעות הפרטיות של הזמר, החשד הוא שמדובר בהעלמות מס בסדרי גודל לא מבוטלים.

חוקרי רשות המיסים אף תשאלו לאחרונה אנשים פרטיים שהזמינו את גולן להופיע באירועים שלהם, ולאחר מכן עברה החקירה נגדו למישור הגלוי. למרות שמנהליו ממשיכים להבהיר כי הוא זומן בעקבות פנייה מצידו, ברור שכעת החקירה עברה לכיוון אחר. ראיה נוספת לכך היא החיפוש שנעשה אתמול בביתו של הזמר.

רוצים לקבל עדכונים שוטפים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק 

עוד בנושא:

אייל גולן מרוויח 1,000 שקלים בדקה

צפו: אייל גולן שוחרר מחקירה

אייל גולן נחקר בחשד להעלמת מס