צלבי קרס על אנדרטה לזכר חיילים

במועצת עומר נדהמו לגלות כי אלמונים השחיתו גלעד לזכר נופלי עומר וריססו צלבי קרס וכתובות נאצה. במשטרה פתחו בחקירה ובעומר רואים את המעשים בחומרה: "נשקיע במצלמות ולא נקנא במיי שיתפס - זו חציית קו אדום"

הנזק שנגרם לאנדרטה (ניסים ניר, דובר המועצה המקומית עומר)

מי השחית את האנדרטה לחללים? המשטרה חוקרת השחתות מכוונות בפארק בעומר, לאחר שבתוך שבוע אחד אירוע שתי הצתות והתגלו צלבי קרס באותו פארק. פיני בדש, ראש מועצת עומר, משוכנע שההשחתה בוצעה על רקע לאומני - והתחייב להציב במקום מצלמות למנוע פשעי שנאה נוספים. במקביל, המשטרה פתחה בחקירה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

ביום שישי האחרון הושחתה האנדרטה לזכר נופלי עומר בפארק: צלבי קרס וכתובות נאצה רוססו על הגלעד, בהן גם כיתובים בערבית והמילים "פלסטין" ו"עזה". כמו כן, בשבוע שעבר התגלו שתי הצתות בחורשה בפארק התעשייה.

המועצה הגישה תלונה למשטרת ישראל ופיני בדש, ראש מועצת עומר, תבע ממשטרת ישראל לפעול בנחרצות, במהירות לתפיסת העבריינים - תוך הפעלת כל האמצעים הטכנולוגיים. בשיחה עם חדשות 2 Online הוסיף בדש כי "ברור מי עשה את זה - עם כל הכבוד לשכנינו, יש פה מדינה בתוך מדינה".

"נאלצים להיות מגודרים ומצולמים" (ניסים ניר, דובר המועצה המקומית עומר)

"אני לא מקנא במי שייתפס"

בדש הביע עצב גדול על הפגיעה במשפחות השכולות: "יש קווים אדומים שאנחנו לא מוכנים לעבור אותם - זו פגיעה ברגשות שלנו. אנחנו לקראת יום הזיכרון וזו גם כך תקופה קשה עבורם". בדש הוסיף כי המועצה "תשקיע במצלמות ואני לא מקנא במי שייתפס - הזעם הוא גדול".

לצד הדרישה להגברת המאמצים לאיתור, בדש מחה על הענישה המקלה נגד השחתות: "אני מצפה מהמשטרה להשקיע מאמצים גדולים באיתור וגם הענישה צריכה להיות אחרת - אם המשטרה תרצה, היא תמצא אותם. בגלל השכנים שלנו אנחנו נאלצים להיות מגודרים ומצולמים, זו השקעה גדולה מאוד - וכשיהיו לנו מצלמות נוכל מהמוקד לפקח על מה שקורה שם", הוסיף בדש.

בדש הדגיש כי ההצתות גרמו לנזק ניכר: "הכל שרוף שם, אחרי החג נשקם את האזור. נשרפו עצי דקלים, עצים בוגרים, צמחייה ירוקה - פשוט כואב הלב. גם גנבו את כל חוטי החשמל".