עובדת זרה נתפסה בביתה של הדוגמנית אסתי גינזבורג

יממה בלבד לאחר שנמצאה פיליפינית לא חוקית בביתו של צביקה פיק - מגיע תורה של אסתי גינזבורג. פקחי רשות האוכלוסין וההגירה איתרו הבוקר פיליפינית בלתי חוקית בביתה של הדוגמנית בצהלה. בחקירתה סיפרה העוזרת: קיבלתי 40 שקל לשעה

אסתי גינזבורג (חדשות 2)

פקחי רשות האוכלוסין וההגירה איתרו הבוקר עובדת בלתי חוקית בביתה של הדוגמנית אסתי גינזבורג בתל אביב.

בעקבות מידע מוקדם הגיעו אנשי יחידת עוז לביתה של הדוגמנית בצהלה, בו היא מתגוררת עם בן זוגה. במקום אותרה עובדת פיליפינית בת 28 שהגיעה לארץ בשנת 2005. לפני שנתיים היא שוחררה ממעסיקה, אך לא הסדירה את מעמדה כפי שנדרש בחוק. העובדת, אם לילדה בת שנתיים, הגישה בעבר בקשה להישאר בישראל אך נענתה בשלילה כיוון שלא עמדה בקריטריונים.

בחקירה סיפרה האישה כי עבדה בביתה של הדוגמנית שלוש פעמים בשבוע והשתכרה 40 שקלים לשעה. גיזנבורג עצמה נכחה במקום בזמן הגעתם של הפקחים.

הסבון בכה מאוד

רק אתמול היה זה צביקה פיק שנאלץ להתמודד עם אנשי ההגירה. אמש, בעקבות מידע מודיעני מוקדם הגיעו אנשי יחידת עוז לביתו של הזמר ועצרו את העובדת הפיליפינית בת ה-30. מהחקירה עולה כי היא הגיעה לישראל לפני כחמש שנים באשרה חוקית ועבדה כמטפלת סיעודית.

פני כשבעה חודשים נפטר מעסיקה וחודשיים לאחר מכן החלה לעבוד בבית משפחת פיק, זאת למרות שעל פי החוק היא אמורה לשוב לארץ מוצאה.

העובדת נעצרה בגין שהות לא חוקית. נגד פיק ייפתח תיק בגין העסקה בלתי חוקית, וייתכן שיוגש כתב אישום. העונש על העבירה יכול להגיע לקנס בסך אלפי שקלים ואפילו לעונש מאסר.

יצפאן לא צוחק

לפני כחודשיים היה זה הבדרן אלי יצפאן שנאלץ להיפרד מהעובדת הלא חוקית שלו. במסגרת פעילות יזומה של משרד הפנים הגיע צוות של אגף האכיפה נגד מעסיקים ברשות למנהל אוכלוסין לביתו ברמת השרון.

במקום אותרה עובדת זרה מסין שפתחה את הדלת ושיתפה פעולה עם החוקרים. מהבדיקות שנעשו מולה התברר כי היא נמצאת בארץ משנת 2005, אז הגיעה לעבודה בסיעוד באופן חוקי, אולם בשנת 2009 נפטר המעסיק - כך שברגע שעברו 4 שנים היא הפכה ללא חוקית.

יצפאן עצמו לא היה בבית, אולם הגיע לדירה בדיוק כשהצוות עמד לעזוב. לטענת אנשי משרד הפנים, הבדרן נראה מופתע ואמר להם: "אחרי הפרסומים על ברק, הייתה לי כוונה להטיס אותה הביתה בשבועיים הקרובים".

רוצים לקבל עדכונים שוטפים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק