מפיץ סרטון ההסתה הודה - והתנצל

לאחר שנחקר במשך כל הלילה עד שעות הבוקר המוקדמות, הודה פעיל הימין אורי ברעם כי הוא זה שהפיץ את הסרטון הקורא לרצוח את המשנה לפרקליט המדינה. הוא התנצל ואמר: "אלימות לא מונעים באלימות". מעצרו הוארך בשבוע

פעיל הימין אורי עמרם שנעצר בחשד להפצת סרטון ההסתה נגד המשנה לפרקליט המדינה שי ניצן הודה במיוחס לו ואף התנצל: "אלימות לא מונעים עם אלימות", אמר. הוא נחקר במהלך כל הלילה, עד שעות הבוקר המוקדמות.

עו"ד ציון אמיר המייצג את ברעם ציין כי הוא נחקר עד 5:00 לפנות בוקר והביע חרטה. לדבריו, הוא הוריד את הסרטון כשמונה שעות לאחר שהיה ב"אתר קיקיוני" כלשונו, והעלה סרטון נוסף בו התנצל ואמר כי לא בא לפגוע באף אחד.

במהלך הדיון פנה ברעם לשופטת: "אני לוקח אחריות מלאה כבוד השופטת, אני מתבייש בתוצאה. פעלתי ביוהרה ומבקש סליחה מהנפגעים. במהלך הלילה עברתי הליך מאוד עמוק, יש לנו שוטרים מדהימים".

השופטת האריכה מעצרו בשבעה ימים: "החשוד ביצע מהלכים כדי לטשטש את עקבותיו ואנחנו מכירים תוצאות לא נעימות שאירעו כתוצאה מפעולות דומות, אך אני מכבדת את שיתוף הפעולה עם השוטרים".

אתמול נעצר החשוד לאחר חקירה משותפת ליאחב"ל-להב 443 ולשירות הביטחון הכללי שנפתחה יום קודם לכן בעקבות הפצת הסרטונים שקוראים לרצוח את השניים. המשטרה עצרה את האיש, פעיל ימין מרעננה בשנות ה-20 לחייו. חוקרי המשטרה פשטו אמש על ביתו בתום חיפושים אחריו, והחרימו מסמכים, דיסקים וממצאים נוספים מביתו. החשוד נמנה עם קבוצת שנקראת "ניצחנו וננצח" ששמה לעצמם מטרה לשנות את השיח בחברה הישראלית.

רוצים לקבל עדכונים שוטפים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק