ראש "הכנופייה הירושלמית" נעצר בצעד דרמטי בארה"ב

גבי בן הרוש, מי שמכונה "ראש הכנופייה הירושלמית", נעצר יחד עם אשתו בארה"ב בחשד לזיוף מסמכי זהות. בן הרוש העיד בעבר נגד חי ועקנין, אחיו של אסי, בפרשת ה"בנק למסחר" - אותה פרשה בה מעורבים גם האחים מאיר ויצחק אברג'יל. עיתוי המעצר מעניין במיוחד בשל הסמיכות להסגרת האחים אברג'יל לארה"ב - כבר ביממה הקרובה

הרשויות בארצות הברית עצרו לפני ימים אחדים את גבי בן הרוש, מי שנחשב לראש "הכנופייה הירושלמית" ושותף לשעבר של האחים מאיר ויצחק אברג'יל, בחשד לעבירות של זיוף מסמכים.

בן הרוש נעצר יחד עם אשתו סימה כבר בשבוע שעבר, אך דבר מעצרם לא פורסם עד היום. בן הרוש הדהים את עולם הפשע כשהתברר שהחליט להעיד נגד חי ועקנין, אחיו של אסי ועקנין - שלגביו נטען כי נסחט על ידי האברג'ילים, זאת מאחר שהוא נחשב לאחת הדמויות הבכירות בעולם התחתון, ולאחד מעמודי התווך של פרשת "הבנק למסחר".

בין היתר, עדותו של בן הרוש הובילה לכך שחי ועקנין נשפט לעשר שנות מאסר על חלקו בפרשת הבנק למסחר, אותה פרשה שבמסגרתה יועמדו לדין גם האחים אברג'יל.

מאז עדותו של בן הרוש נגד ועקנין, הוא המשיך לשהות בארצות הברית עד למעצרו בשבוע שעבר והגשת כתב האישום נגדו. עיתוי המעצר מעניין במיוחד, משום שהאחים אברג'יל צפויים להיות מוסגרים לארה"ב במבצע מיוחד כבר ביממה הקרובה.

מרשלים אמריקנים ילוו את האחים אברג'יל

האחים יצחק ומאיר אברג'יל, יחד עם שלושה נאשמים נוספים, יצחק אוזיפה, משה מלול וששון בראשי, יוסגרו מישראל לארה"ב כבר ביממה הקרובה. במהלך חריג, צפוי לנחות בארץ מטוס ובו מרשלים אמריקנים, שיקחו איתם באותו המטוס, ללא מלווים נוספים וכנראה גם ללא עיתונאים, את חמשת הנאשמים ללוס אנג'לס. המשפט נגדם יתקיים בקליפורניה.

יצחק אברג'יל מואשם ברצח סוחר הסמים סמי אטיאס, בסחר בסמים ובהלבנת כספים. אחיו מאיר מואשם בהלבנת כספים ובסחיטה. הנאשמים, בעיקר יצחק אברג'יל, צפויים - אם יורשעו - לעונשי מאסר ממושכים, אותם ירצו בישראל.

פרקליטיהם הישראלים של הנאשמים כבר שכרו פרקליטים אמריקנים, לניהול המשפט שם. הפרקליטים טוענים שלתביעה בארה"ב אין ראיות, אך בארה"ב אומרים, "לישראלים אין סיכוי". בתחילת חודש דצמבר קבע בית המשפט העליון כי האחים אברג'יל הם "ברי הסגרה" לארצות הברית. הרכב השופטים דחה את ערעורם של השניים פה אחד, וקבע כי הם יוסגרו לרשויות האמריקניות בתוך 60 יום.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק