עו"ד חשוד שפנה לשכיר חרב כדי לפגוע בשופטת

חיים שטנגר, עורך דין מתל אביב, נעצר בשבוע שעבר בחשד שתיכנן לפגוע בשכנו. היום מתברר כי הוא חשוד גם בתכנון פגיעה בשופטת. חוקרי ימ"ר ת"א חושדים כי שטנגר פנה ל"שכיר חרב" מיפו כדי שיפגע בשופטת לענייני משפחה, טובה סיון, משום שהיא פסקה נגדו. מעצרו הוארך היום ביומיים נוספים

התפתחות דרמטית בחקירת עורך הדין שנעצר בחשד שניסה לפגוע בשכנו: כעת חושדים במשטרה כי עו"ד שטנגר שכר את שירותיו של שכיר חרב – במטרה לפגוע בשופטת.

חוקרי ימ"ר תל אביב, בראשות נצ"מ שלומי מיכאל, מעריכים כי עורך הדין שטנגר לא היה מרוצה מהכרעת הדין של שופטת בית המשפט לענייני משפחה ברמת גן, השופטת טובה סיון. בעקבות זאת, כך על פי החשד, יצר שטנגר קשר עם לקוח לשעבר שלו, תושב יפו, ושכר את שירותיו במטרה לפגוע בשופטת סיון. התכנון לא יצא אל הפועל מסיבה שאינה ידועה בשלב זה.

בקשה שהגיש אז שטנגר לפסול את השופטת סיון מדיון בעניינו, נדחתה על-ידי נשיאת בית המשפט העליון דורית ביניש, שאף ציינה כי עורך הדין "פוגע בכבוד המקצוע" במסגרת השתלחויותיו בשופטת מרמת-גן. במכתב ששלחה השופטת סיון לפני כחצי שנה למנהל בתי המשפט, השופט משה גל, כתבה השופטת על עו"ד שטנגר כי "כדבר שבשגרה, ובמהלך מספר חודשים, משתלח עורך הדין בחתומה מטה, אישית, בכל כתבי בית דין המוגשים על-ידו בתיק העיזבון המתנהל בפניי".

בנוסף, נפתחו נגד עורך הדין שטנגר הליכים משמעתיים בוועדת האתיקה של מחוז תל-אביב בלשכת עורכי הדין, בגין התנהגותו כלפי אותה שופטת.

נעצר בחשד שתיכנן לפגוע בשכנו

שטנגר נעצר בשבוע שעבר בחשד שתיכנן לפגוע בשכנו על רקע סכסוך ממושך ביניהם. על-פי החשד, שטנגר ניצל את יחסיו עם גורמים פליליים כדי להתנכל לשכן, ואלה איימו על השכן ואף גרמו לנזק למכוניתו.

עם מעצרו חש שטנגר ברע ואושפז בבית-החולים איכילוב להשגחה רפואית, אולם חש ברע והועבר להשגחה רפואית לבית החולים איכילוב בתל אביב. היום האריך בית המשפט המחוזי בת"א את מעצרו ביומיים. שטנגר חשוד בעבירות של שידול לחבלה בכוונה מחמירה, חבלה במזיד ברכב וקשירת קשר לביצוע פשע.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק