הצעיר החשוד באונס בת ה-12 שהכיר בפייסבוק שוחרר לביתו

רק אתמול הוארך ב-5 ימים מעצרו של הצעיר (22), החשוד באונס בת 12 יחד עם 14 חשודים נוספים. ואולם היום שוחרר הצעיר, שהופעל בעבר כסוכן סמוי של היאחב"ל, לביתו מסיבה שאינה ברורה. מפקד משטרת נתניה: "הוא במעצר בית"

התפתחות בפרשת אונס הילדה בת ה-12 שהרתה והפילה: הצעיר בן ה-22 מנתניה, שפעל כסוכן סמוי על ידי היאחב"ל במטרה להפליל סוחרי סמים בעיר, שוחרר למעצר בית - יממה בלבד לאחר שמעצרו הוארך בחמישה ימים.

מפקד תחנת משטרת נתניה, נצ"מ עמיחי אשד, אישר הבוקר את הפרטים לחדשות 2 באינטרנט. "הצעיר אכן שוחרר. בשלב זה הוא במעצר בית והחקירה נמשכת", אמר נצ"מ אשד. עם זאת, לא פורטו הסיבות בגינן שוחרר הצעיר.

רק אמש הוארך מעצרו בבית משפט השלום בנתניה ב-5 ימים. החשוד בן ה-22 נעצר יחד עם עוד קטין בן 17 בחשד שקיימו יחסי מין עם ילדה שהכירו בפייסבוק. יחד עמם נעצרו עוד 13 נערים בגילאי 13 עד 17, בחשד שגם הם שכבו עם הילדה, אולם הם שוחררו למעצר בית מפאת גילם. הילדה עצמה נכנסה להריון ונאלצה לעבור הפלה כתוצאה מהאונס לכאורה.

בן ה-22, עבריין מתחום עבירות הרכוש, גויס כסוכן סמוי של היחידה הארצית לחקירת פשעים בינלאומיים על מנת לחשוף ולהפליל עברייני רכוש וסמים מנתניה. פעילותו כסוכן סמוי הסתיימה לפני כמה שבועות, עם מעצר סוחרי הסמים שהצליח להפליל. עבירת האונס של הילדה, על פי החשד, בוצעה בזמן עבודתו כסוכן סמוי.

במהלך הדיון בהארכת מעצרו בבית משפט השלום בנתניה, טען החשוד כי הילדה הציגה את עצמה בפייסבוק כבת 17, ואף הגיעה אליו הביתה. "מבחינתי לא חשבתי בכלל שהיא ילדה", הוסיף החשוד, "אם הייתי יודע - לא הייתי עושה איתה כלום". למרות ההחלטה להאריך את מעצרו - הוא שוחרר למעצר בית.  

החשד: בת 12 הפכה לשפחת מין

במהלך החקירה זימנה המשטרה חבורה שכללה 15 צעירים, 13 קטינים ושני צעירים בני 17 ו-22. הם לא הכחישו את החשדות, אך הדגישו כי לא ידעו שהמתלוננת קטינה ושהמעשים נעשו בהסכמתה. "היא אמרה שהיא בת 17", אמרו לחוקרים.

"התלונה הגיעה לראשונה משירותי הרווחה", סיפר השבוע לחדשות 2 באינטרנט רפ"ק אסף זילברשטיין, ראש משרד חקירות ומודיעין במשטרת נתניה. "גילינו שיש פה מסכת של חשד לעבירות מין: נערים רבים ששכבו איתה בהזדמנויות שונות בחודשים האחרונים במקומות שונים בעיר, כולל גנים ציבוריים".

עוד הוסיף רפ"ק זילברשטיין כי נבדקת האפשרות שהילדה הכירה את הנערים בפייסבוק וברשתות חברתיות אחרות. "אנו חושדים כי חלק מהצעירים הביאו את חבריהם", ציין. על פי דיווח שהועבר משירותי הרווחה, הילדה בת ה-12 אף נכנסה להריון כתוצאה מהמעשים ונאלצה לעבור הפלה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק