החשוד באונס הילדה - סוכן סמוי של המשטרה

במהלך הדיון בהארכת מעצרו של הצעיר בן ה-22 מנתניה, החשוד באונס ילדה בת 12 יחד עם עוד 14 חשודים נוספים, התברר כי הוא הופעל בעבר כסוכן סמוי של היאחב"ל. במהלך תפקודו כסוכן הצליח החשוד להפליל מספר סוחרי סמים מהעיר, אולם באותו זמן - על פי החשד - השתתף באונס הילדה. מעצרו של החשוד הוארך היום ב-5 ימים

סוכן סמוי - ואנס? אחד החשודים בפרשת אונס הילדה בת ה-12, צעיר בן 22 מנתניה המוכר למשטרה מעבירות רכוש, הופעל כסוכן סמוי על-ידי היאחב"ל במטרה להפליל סוחרי סמים בעיר. מעצרו הוארך בבית משפט השלום בנתניה ב-5 ימים.

הצעיר החשוד נעצר יחד עם עוד קטין בן 17 בחשד שקיימו יחסי מין עם ילדה שהכירו בפייסבוק. יחד עמם נעצרו עוד 13 נערים בגילאי 13 עד 17, בחשד שגם הם שכבו עם הילדה, אולם הם שוחררו למעצר בית מפאת גילם. מעצרו של החשוד בן ה-22 הוארך עד יום ראשון, בעוד מעצרו של הנער הוארך עד מחר. הילדה עצמה נכנסה להריון ונאלצה לעבור הפלה כתוצאה מהאונס לכאורה.

בן ה-22, עבריין מתחום עבירות הרכוש, גויס כסוכן סמוי של היחידה הארצית לחקירת פשעים בינלאומיים על מנת לחשוף ולהפליל עברייני רכוש וסמים מנתניה. פעילותו כסוכן סמוי הסתיימה לפני כמה שבועות, עם מעצר סוחרי הסמים שהצליח להפליל. עבירת האונס של הילדה, על פי החשד, בוצעה בזמן עבודתו כסוכן סמוי.

במהלך הדיון בהארכת מעצרו בבית משפט השלום בנתניה, טען החשוד כי הילדה הציגה את עצמה בפייסבוק כבת 17, ואף הגיעה אליו הביתה. "מבחינתי לא חשבתי בכלל שהיא ילדה", הוסיף החשוד, "אם הייתי יודע - לא הייתי עושה איתה כלום". מעצרו של החשוד הוארך ב-5 ימים.  

החשד: בת 12 הפכה לשפחת מין

המשטרה עצרה 15 צעירים, בהם 13 נערים בני 13-15, בחשד שקיימו יחסי מין עם ילדה בת 12. על פי החשד, שניים מהם אנסו את המתלוננת. הצעירים הודו במעשים, אך טענו כי הילדה הציגה את עצמה כבת 17. הילדה אף נכנסה להריון כתוצאה מהמעשים, ונאלצה לעבור הפלה.

במהלך החקירה זימנה המשטרה חבורה שכללה 15 צעירים, 13 קטינים ושני צעירים בני 17 ו-22. הם לא הכחישו את החשדות, אך הדגישו כי לא ידעו שהמתלוננת קטינה ושהמעשים נעשו בהסכמתה. "היא אמרה שהיא בת 17", אמרו לחוקרים.

"התלונה הגיעה לראשונה משירותי הרווחה", סיפר לחדשות 2 באינטרנט רפ"ק אסף זילברשטיין, ראש משרד חקירות ומודיעין במשטרת נתניה. "גילינו שיש פה מסכת של חשד לעבירות מין: נערים רבים ששכבו איתה בהזדמנויות שונות בחודשים האחרונים במקומות שונים בעיר, כולל גנים ציבוריים".

עוד הוסיף רפ"ק זילברשטיין כי נבדקת האפשרות שהילדה הכירה את הנערים בפייסבוק וברשתות חברתיות אחרות. "אנו חושדים כי חלק מהצעירים הביאו את חבריהם", ציין. על פי דיווח שהועבר משירותי הרווחה, הילדה בת ה-12 אף נכנסה להריון כתוצאה מהמעשים ונאלצה לעבור הפלה.

לאחר שמסרו את גרסתם, שוחררו 13 הנערים למעצר בית של חמישה ימים. במקביל האריך בית משפט השלום בנתניה את מעצר שני הצעירים החשודים באונס הילדה.

מהעירייה נמסר בתגובה לידיעה כי "הצוות המקצועי של אגף הרווחה בעירייה טיפל ומטפל במקרה באינטנסיביות רבה, בהתאם לנהלים המתבקשים מהוראות משרד החינוך ומשרד הרווחה ובכפוף לחוק. הקטינה קיבלה מענה מיידי לצרכיה, כולל הגנה וטיפול רגשי, תוך שמופעל שיקול דעת ורגישות הנדרשים בנסיבות הקשות של מקרה זה. נציין כי כלל הגורמים העירוניים, ביניהם: רווחה, חינוך ושפ"ח מעורבים בטיפול בנערה ומשפחתה, ויודגש כי ההמלצות הטיפוליות נתמכו ע"י בימ"ש לנוער. עוד נדגיש כי הטיפול זוכה לשיתוף פעולה מצד המשפחה, המביעה את שביעות רצונה מדרכי הטיפול. הקטינה מוגנת וגורמי הרווחה בעירייה ממשיכים ללוות אותה ואת משפחתה".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק