שמו של הדולה החשוד בעבירות מין: מיכאל הופמן

מיכאל הופמן, בן 43 מרחובות, עורך דין בהכשרתו, הוא ה"דולה" החשוד בביצוע מעשים מיניים קשים בנשים בהן טיפל בתקופת הריונן. בית המשפט התיר היום לפרסם את שמו ותמונתו

בית המשפט המחוזי בפתח תקווה התיר היום לפרסם את שמו של הדולה, תומך הלידה, החשוד במעשים מגונים ומעשי אינוס בנשים בהן טיפל: עורך דין מיכאל הופמן, בן 43, תושב רחובות.

הופמן הובא היום לדיון בהארכת מעצרו בבית המשפט, שם גם נידון נושא פרסום שמו. בשבוע שעבר נחשפו עדויות חדשות על שיטת פעולתו של ה"דולה", שסיפורו נחשף בעקבות פרסומים בפורום "הריון ולידה" באתר "תפוז".

"הוא ביקש רשות לראות אותי מיניקה ושאל אם אני צריכה עזרה. היססתי אבל בגלל שבעלי היה בבית הסכמתי שהוא יבדוק", סיפרה תמר (שם בדוי). "הוא אמר שנעשה טיפול להרגעת הגוף וביקש ממני להתפשט עד לתחתונים. ברגע שהוא החל לעסות אותי בשמן, הוא הוריד את המגבת והפשיל את תחתוני", הוסיפה תמר, שהתלוננה נגד הדולה.

"זה היה ההיריון הראשון ולא ידעתי מה אסור"

מתלוננת נוספת סיפרה: "הוא עיסה אותי ואז ביקש לראות את בלוטות החלב ובלי לבקש רשות הוא הוריד ממני את המגבת ובדק את החזה שלי". היא אף מספרת כי ראתה בביתו אוסף של בובות חיילים נאצים וכששאלה לפשר הדבר הוא השיב: "אני אוהב את התקופה".

"הוא אמר לי 'תתפשטי' ולא נתן לי אפילו מגבת", נזכרת מתלוננת אחרת. "הייתי בעירום כמעט מלא ולמרות שהיום זה נראה מטומטם לעשות, זה היה ההיריון הראשון שלי והייתי בטוחה שכך זה צריך להיות", סיפרה האישה.

"כשסיפרתי לדולה אחרת היא הזדעזעה"

זוג חברות שטופלו יחד אצל הופמן, נזכרו בפחד באירועים שקדמו ללידה. "הוא קיבל אותנו תמיד בביתו ואמר לשתינו יחד להתפשט", מסבירות החברות שנפגעו לעיתון "הארץ". "הוא עשה לנו עיסוי בטחורים, כשעכשיו מתברר שהוא בכלל לא אמור לטפל בזה", אמרו הנשים. "כשסיפרתי לדולה אחרת את מעשיו היא התחילה לצעוק שזה נוראה ואיום", הן הוסיפו.

הפורום בו נחשפה הפרשה ממשך לגעוש בעקבות הסיפור. "אני שמחה שסוף סוף הוא ייענש על המעשים הנתעבים שלו, על הפגיעה בנשים ועל החולניות שבו", כתבה אחת הנשים בפורום. "מדובר באיש מפלצתי", הוסיפה נפגעת אחרת.

 הדולה סיפר: "החלום שלי זה ללדת"

עדותה של ש' ועדויות של עשרות נשים נוספות שהגיעו למשטרה בימים האחרונים - הן שהובילו למעצרו של מ'. בשבוע שעבר הוארך מעצרו בשבעה ימים נוספים, כשבמהלך הדיון ציין נציג המשטרה כי חומר החשדות העומד נגד מ' הוא "מזעזע".

לפני מספר חודשים, בכתבה ששודרה כאן בחדשות ערוץ 2, התראיין הופמן, הדולה החשוד במעשים. במסגרת הכתבה, שעסקה בגברים העוסקים במקצועות של נשים, פנה הופמן לגבר שהתלווה לאשתו במהלך הטיפולים שלפני הלידה, ואמר לו: "ברגע שלא יהיה לך נוח - היא תרגיש. כמה שזה קל וכמה זה נעים, נכון?".

לאחר מכן, סיפר לכתבנו על התגובות מהאנשים ששומעים שזה המקצוע שלו. "אני רואה הרבה גבות מורמות", סיפר אז. "אומרים לי שזה מקצוע נשי, ושאין לי את היכולת להבין עד כמה כואבת הלידה". בזמן צילום הכתבה, עמד מ' לחגוג את התינוק ה-100 שליווה בדרכו לאוויר העולם. "אם הייתי יכול, הייתי מאוד רוצה ללדת. זה החלום שלי - לדעת, להבין ולעבור בעצמי את הלידה. זה משהו שילווה אותי כל חיי".

סניגורו של החשוד: "הוא עשה כל מה שהיה אמור לעשות"

במהלך דיון בבית המשפט, אמר נציג המשטרה: "כל המעשים נעשו במרמה, חומר החקירה מזעזע. החשוד ניצל את תמימותן של הנשים. מדובר במעשים חמורים ובעבירות מין קשות. בין היתר, הוא ביצע את המעשים בנשים שממש כרעו ללדת".

"אם המשטרה חושדת שמדובר באדם כה מסוכן, מדוע היא חיכתה עם מעצרו?", תהה פרקליטו של הופמן, ששי גז. "כבר בשבוע שעבר הוא הגיע לתחנה ואמר שמפיצים עליו שמועות וביקש מהמשטרה שתברר זאת. למה לא עצרו אותו אז?".

עו"ד גז טען במהלך הדיון כי כל הנשים הגיעו לטיפול אחרי המלצות שקיבלו מחברות. "בלא מעט מקרים הנשים באו מלוות בבעליהן, והם היו עדים לכל המעשים שלכאורה המשטרה מייחסת לו", אמר בדיון. "אם היה מדובר בדולה ממין נקבה כל הפרשה לא היתה מגיעה לכותרות. הוא עשה הכל לפי מה שדולה אמור לעשות".

רוצים לקבל עדכונים שוטפים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק