חשד: 15 צעירים אנסו ילדה בת 12

פרשת מין חמורה נחשפה באזור מרכז הארץ: המשטרה עצרה לחקירה 15 צעירים, בהם 13 נערים בני 13-15, בחשד שקיימו יחסי מין עם ילדה בת 12 - אותה הכירו בפייסבוק. הצעירים הודו במעשים, אך טענו כי הם נעשו בהסכמה: "היא אמרה שהיא בת 17". כתוצאה מהמעשים, הילדה נכנסה להריון ונאלצה לעבור הפלה

חשד לאונס קבוצתי במרכז הארץ: המשטרה עצרה 15 צעירים, בהם 13 נערים בני 13-15, בחשד שקיימו יחסי מין עם ילדה בת 12. על פי החשד, שניים מהם אנסו את המתלוננת. הצעירים הודו במעשים, אך טענו כי הילדה הציגה את עצמה כבת 17. הילדה אף נכנסה להריון כתוצאה מהמעשים, ונאלצה לעבור הפלה.

במהלך החקירה זימנה המשטרה חבורה שכללה 15 צעירים, 13 קטינים ושני צעירים בני 17 ו-22. הם לא הכחישו את החשדות, אך הדגישו כי לא ידעו שהמתלוננת קטינה ושהמעשים נעשו בהסכמתה. "היא אמרה שהיא בת 17", אמרו לחוקרים.

"התלונה הגיעה לראשונה משירותי הרווחה", סיפר לחדשות 2 באינטרנט רפ"ק אסף זילברשטיין, ראש משרד חקירות ומודיעין במשטרת נתניה. "גילינו שיש פה מסכת של חשד לעבירות מין: נערים רבים ששכבו איתה בהזדמנויות שונות בחודשים האחרונים במקומות שונים בעיר, כולל גנים ציבוריים".

עוד הוסיף רפ"ק זילברשטיין כי נבדקת האפשרות שהילדה הכירה את הנערים בפייסבוק וברשתות חברתיות אחרות. "אנו חושדים כי חלק מהצעירים הביאו את חבריהם", ציין. על פי דיווח שהועבר משירותי הרווחה, הילדה בת ה-12 אף נכנסה להריון כתוצאה מהמעשים ונאלצה לעבור הפלה.

לאחר שמסרו את גרסתם, שוחררו 13 הנערים למעצר בית של חמישה ימים. במקביל האריך בית משפט השלום בנתניה את מעצר שני הצעירים החשודים באונס הילדה.

מהעירייה נמסר בתגובה לידיעה כי "הצוות המקצועי של אגף הרווחה בעירייה טיפל ומטפל במקרה באינטנסיביות רבה, בהתאם לנהלים המתבקשים מהוראות משרד החינוך ומשרד הרווחה ובכפוף לחוק. הקטינה קיבלה מענה מיידי לצרכיה, כולל הגנה וטיפול רגשי, תוך שמופעל שיקול דעת ורגישות הנדרשים בנסיבות הקשות של מקרה זה. נציין כי כלל הגורמים העירוניים, ביניהם: רווחה, חינוך ושפ"ח מעורבים בטיפול בנערה ומשפחתה, ויודגש כי ההמלצות הטיפוליות נתמכו ע"י בימ"ש לנוער. עוד נדגיש כי הטיפול זוכה לשיתוף פעולה מצד המשפחה, המביעה את שביעות רצונה מדרכי הטיפול. הקטינה מוגנת וגורמי הרווחה בעירייה ממשיכים ללוות אותה ואת משפחתה".

חשוד באונס נתפס בזכות DNA

מוקדם יותר הבוקר דווח כי צעיר בן 25 מרמלה נעצר בסוף השבוע האחרון בחשד שאנס נערה בת 17 מקריית מלאכי מחוץ למועדון בתל אביב בחודש אוקטובר. אתמול הגיעו תוצאות בדיקת ה-DNA שנערכו לחשוד, וקושרות אותו לכאורה לביצוע האונס.

ב-15 באוקטובר נאנסה נערה בת 17 על ידי צעיר מחוץ למועדון בדרום תל אביב, לאחר שלא עברה סלקציה בכניסה למועדון. על פי החשד, הצעיר לקח את הנערה למגרש החנייה הסמוך למועדון, שם קרע החשוד את בגדיה וביצע בה מעשה סדום תוך איומים על חייה. לאחר שסיים לבצע בה את זממו, הותיר החשוד את הנערה בבגדים קרועים, בוכיה ופצועה. 

הנערה התלוננה במשטרה ושעות לאחר האירוע עצרה המשטרה חשוד במעשה, צעיר בן 19 מרמלה שהיה בגילופין ולא שיתף פעולה עם השוטרים בחקירתו. עם זאת, ולמרות שזוהה על ידי הנערה, שוחרר הצעיר כעבור מספר ימים לאחר שהתברר שהוא לא קשור לאירוע.

החשוד האמיתי זוהה במצלמות האבטחה

במשך חודשים ביצעו בלשי מרחב יפתח פעילות מודיעינית סמויה במטרה לאתר את האנס. החשוד במעשה זוהה במצלמות האבטחה מחוץ למועדון, ובמשך זמן ממושך חיפשה אחריו המשטרה. בין היתר הופצה תמונתו של החשוד בין בעלי המועדונים באזור, ואז התברר שהוא חזר לבלות באותו מועדון שמחוץ לו בוצע האונס.

בסופו של דבר הצליחה המשטרה לשים את ידיה על החשוד. הוא נעצר ביום חמישי האחרון, ואמש הגיעו תוצאות בדיקת ה-DNA שלו, התואמות את הדגימות שנמצאו על גופה של הנערה. הבוקר הוא יובא לדיון בהארכת מעצרו בבית משפט השלום בתל אביב. 

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק