ליל הסילבסטר: 250 נהגים שיכורים נתפסו

בזמן שרבים חגגו את השנה החדשה, שוטרי אגף התנועה במשטרה היו עסוקים מאד הלילה. למעלה מ-250 נהגים תחת השפעת אלכוהול נתפסו ורישיונם נשלל. בין הנהגים שנתפסו: נהג שטען שהוא תייר מאמריקה; סטודנטית למשפטים שטענה כי לפי המבחן בדיני ראיות, אסור לשלול לה את הרישיון; ונהג שניסה לשחד שוטר וסיים את הלילה במעצר

לילה פורה למשטרת התנועה. ארכיון (חדשות 2)

שנה טובה ממשטרת התנועה: במהלך הלילה נתפסו למעלה מ-250 נהגים שנסעו תחת השפעת אלכוהול, מהם יותר מ-150 נהגים שיכורים בכבישים הבינעירוניים, ולמעלה מ-100 נהגים שיכורים בתוך הערים.

משטרת התנועה הארצית התפרסה בכוחות מתוגברים לאורך הצירים. הפריסה החלה בשעה 20:00 והתמקדה בתנועת החוגגים אל אתרי הבילוי, "שכן תופעת השתייה טרם הכניסה למועדון נפוצה", אמרו במשטרה. בהמשך, משעה 03:00, התמקדה האכיפה ביציאה מאתרי הבילוי, וכך גם בשעות הבוקר.

בצירים מסויימים, כמו למשל בירידות מתל אביב לנתיבי איילון, השתרכו פקקי תנועה כבדים בשעות הקטנות של הלילה, שנוצרו בשל פעילות המחסומים של אנשי משטרת התנועה.

הסטודנטית למשפטים איבדה את הרישיון

באחד מהאירועים, הלילה בכביש 410 , סימנו השוטרים לרכב לעצור במחסום לכיוון רחובות, אולם הנהגת בחרה ללחוץ על דוושת הגז ולברוח מהמקום עד שנעצרה כעבור מספר קילומטרים ע"י ניידת תנועה, אז התברר כי מדובר למעשה בנהגת צעירה בת 24.

הצעירה נבדקה במכשיר הינשוף ונמצאה שיכורה ברמה גבוהה מאוד (860 מק"ג). אלא שמה שהפתיע במיוחד את השוטרים היה תגובתה של הצעירה, שטענה:  "אני סטודנטית למשפטים ולפני שבוע קבלתי ציון של 97 במבחן בדיני ראיות, וזה לא חוקי שתיקחו לי את הרישיון". למרות הסבריה של הנהגת, היא נאלצה להיפרד במקום מרישיון הנהיגה שלה.

שוחד לשוטר תנועה באשדוד

בשעה 6:00 התקבלה קריאה לטיפול בתאונת דרכים בעיר אשדוד. השוטר שהגיע למקום הבחין שהנהג המעורב בתאונה נראה בגילופין, אולם הוא סירב לעבור בדיקת שיכרות. ואם זה לא הספיק - חברו של הנהג ניגש לשוטר והציע לו 5000 ש"ח על מנת שישחרר את הנהג לדרכו. השוטר, כמובן, עצר את הנהג ואת חברו.

באירוע אחר, במהלך הלילה נתפס נהג בכביש החוף כשהוא דוהר במהירות של 193 קמ"ש. הנהג, צעיר בן 21, טען כי שב עם בת זוגו מבילוי בת"א בדרכם חזרה לחיפה, ופשוט לא שם לב למהירות.  רישיונו של הנהג נשלל במקום לתקופה בת 30 יום ע"י קצין תנועה ובהמשך יידרש להתייצב בפני שופט.

ה"תייר" התגלה כתושב קיסריה

באירוע אחר, אמש בכביש 4 סמוך לעתלית, נתפס נהג ש"טס" במהירות של 182 קמ"ש, בקטע כביש בו מותרת הנסיעה עד 90 קמ"ש בלבד . הנהג , כבן 40, בחר להציג עצמו כתייר מארה"ב וטען בפני השוטר כי הוא "רק מבקר בארץ וכי הוא נוהג בחו"ל כבר שנים רבות", אלא שרישיון הנהיגה האמריקני שלו  והבינלאומי אינם ברשותו כרגע.

הטענות לא הרשימו את השוטר, משום שבדיקה מהירה העלתה כי הרכב שבו בוצעה העבירה רשום משנת 2009 על שמו של הנהג הממהר, ולמעשה גם הרכב וגם הנהג לא ממש "תיירים" בארץ, שכן כתובתו הפעילה הינה קיסריה - ישראל .

מאחר ומדובר בנהג שמעולם לא הוציא רישיון נהיגה, רכבו הושבת לאלתר והוא יזומן לבית המשפט ..."ממש כאן בישראל", סיכם דובר אגף התנועה רפ"ק יגאל הבשור. ה"תייר" יישפט הן בגין עבירות המהירות והן בגין נהיגה ללא רישיון נהיגה.

רוצים לקבל עדכונים שוטפים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק