כך פעל הדולה: "ביקש לראות ונגע"

כל העדויות של נפגעות הדולה: "הוא היה מבקש 'רק לראות' או לבצע עיסוי ואז היה מוריד את המגבת ומתחיל לגעת במקומות אסורים ולבצע עיסויים במקומות שהוא לא אמור לגעת", סיפרו הנפגעות. "זה היה ההיריון הראשון שלי, איך הייתי אמורה לדעת שזה בכלל אסור?!", אומרות אחרות

עדויות חדשות נחשפות ושופכות אור על שיטת הפעולה של ה"דולה", תומך הלידה שחשוד בביצוע עבירות מין קשות במטופלותיו. החשוד הוא אחד הגברים היחידים בארץ שעוסקים במקצוע. מדובר ברווק בן 43, עורך דין במקצועו, מאזור השפלה. הסיפור נחשף בעקבות פרסומים בפורום "הריון ולידה" באתר "תפוז".

"הוא ביקש רשות לראות אותי מיניקה ושאל אם אני צריכה עזרה. היססתי אבל בגלל שבעלי היה בבית הסכמתי שהוא יבדוק", סיפרה תמר (שם בדוי) לעיתון "ישראל היום". "הוא אמר שנעשה טיפול להרגעת הגוף וביקש ממני להתפשט עד לתחתונים. ברגע שהוא החל לעסות אותי בשמן, הוא הוריד את המגבת והפשיל את תחתוני", הוסיפה תמר, שהתלוננה נגד הדולה.

"זה היה ההיריון הראשון ולא ידעתי מה אסור"

מתלוננת נוספת מספרת: "הוא עיסה אותי ואז ביקש לראות את בלוטות החלב ובלי לבקש רשות הוא הוריד ממני את המגבת ובדק את החזה שלי". היא אף מספרת כי ראתה בביתו אוסף של בובות חיילים נאצים וכששאלה לפשר הדבר הוא השיב: "אני אוהב את התקופה".

"הוא אמר לי 'תתפשטי' ולא נתן לי אפילו מגבת", נזכרת אחת השנים. "הייתי בעירום כמעט מלא ולמרות שהיום זה נראה מטומטם לעשות, זה היה ההיריון הראשון שלי והייתי בטוחה שכך זה צריך להיות", סיפרה האישה.

"כשסיפרתי לדולה אחרת היא הזדעזעה"

זוג חברות שטופלו יחד אצל הדולה החשוד נזכרות בפחד באירועים שקדמו ללידה. "הוא קיבל אותנו תמיד בביתו ואמר לשתינו יחד להתפשט", מסבירות החברות שנפגעו לעיתון "הארץ". "הוא עשה לנו עיסוי בטחורים, כשעכשיו מתברר שהוא בכלל לא אמור לטפל בזה", אמרו הנשים. "כשסיפרתי לדולה אחרת את מעשיו היא התחילה לצעוק שזה נוראה ואיום", הן הוסיפו.

הפורום בו נחשפה הפרשה ממשך לגעוש בעקבות הסיפור. "אני שמחה שסוף סוף הוא ייענש על המעשים הנתעבים שלו, על הפגיעה בנשים ועל החולניות שבו",כתבה אחת הנשים בפורום. "מדובר באיש מפלצתי", הוסיפה נפגעת אחרת.

 הדולה סיפר: "החלום שלי זה ללדת"

עדותה של ש' ועדויות של עשרות נשים נוספות שהגיעו למשטרה בימים האחרונים - הן שהובילו למעצרו של מ'. אתמול הוארך מעצרו בשבעה ימים נוספים, כשבמהלך הדיון ציין נציג המשטרה כי חומר החשדות העומד נגד מ' הוא "מזעזע".

לפני מספר חודשים, בכתבה ששודרה כאן בחדשות ערוץ 2, התראיין מ', הדולה החשוד במעשים. במסגרת הכתבה, שעסקה בגברים העוסקים במקצועות של נשים, פנה מ' לגבר שהתלווה לאשתו במהלך הטיפולים שלפני הלידה, ואמר לו: "ברגע שלא יהיה לך נוח - היא תרגיש. כמה שזה קל וכמה זה נעים, נכון?".

לאחר מכן, סיפר לכתבנו על התגובות מהאנשים ששומעים שזה המקצוע שלו. "אני רואה הרבה גבות מורמות", סיפר אז. "אומרים לי שזה מקצוע נשי, ושאין לי את היכולת להבין עד כמה כואבת הלידה". בזמן צילום הכתבה, עמד מ' לחגוג את התינוק ה-100 שליווה בדרכו לאוויר העולם. "אם הייתי יכול, הייתי מאוד רוצה ללדת. זה החלום שלי - לדעת, להבין ולעבור בעצמי את הלידה. זה משהו שילווה אותי כל חיי".

סניגורו של החשוד: "הוא עשה כל מה שהיה אמור לעשות"

במהלך הדיון בבית המשפט, אמר נציג המשטרה: "כל המעשים נעשו במרמה, חומר החקירה מזעזע. החשוד ניצל את תמימותן של הנשים. מדובר במעשים חמורים ובעבירות מין קשות. בין היתר, הוא ביצע את המעשים בנשים שממש כרעו ללדת".

"אם המשטרה חושדת שמדובר באדם כה מסוכן, מדוע היא חיכתה עם מעצרו?", תהה הערב פרקליטו של החשוד ששי גז. "כבר בשבוע שעבר הוא הגיע לתחנה ואמר שמפיצים עליו שמועות וביקש מהמשטרה שתברר זאת. למה לא עצרו אותו אז?".

עו"ד גז טען במהלך הדיון כי כל הנשים הגיעו לטיפול אחרי המלצות שקיבלו מחברות. "בלא מעט מקרים הנשים באו מלוות בבעליהן, והם היו עדים לכל המעשים שלכאורה המשטרה מייחסת לו", אמר בדיון. "אם היה מדובר בדולה ממין נקבה כל הפרשה לא היתה מגיעה לכותרות. הוא עשה הכל לפי מה שדולה אמור לעשות".

המשטרה: "הטלפון לא מספיק לצלצל"

החשוד, תושב רחובות שהיה בעברו עורך דין ושינה את מקצועו לדולה, נעצר לאחר חמישה ימים של חקירה סמויה שנערכה בעניינו. במשטרה אומרים כי מאז פרסום הפרשה, פנו עשרות מתלוננות נוספות למשטרה בטענה כי הוטרדו בצורה דומה. החשוד עצמו למד בבית הספר "קשת בענן" בכפר סבא, קיבל הסמכה וטיפל במאות לקוחות. שמו ותמונתו של החשוד במעשים נאסרו בשלב זה לפרסום.

בעקבות התלונות הרבות שהתקבלו נגדו החלה המשטרה בחקירת הפרשה. "הטלפון לא מפסיק לצלצל", אמרו גורמים במשטרה במהלך הדיון הערב. הנשים ההרות התלוננו כי הוא נהג להזמין אותן למרפאתו, שם ביקש מהן להתפשט לגמרי ולשכב על המיטה. אז החל, על פי החשד, לבצע בהן מעשי סדום שונים. משעת פרסום הידיעה בבוקר נוספו תלונות של מספר נשים נוספות.

אחת המתלוננות: "עשה לי עיסוי וגלש לחזה"

אחת המתלוננות נגד החשוד, התראיינה הערב לתכנית "שש עם עודד בן עמי". "נפגשנו באחד המפגשים ושם בעצם הוא החליט לטפל בי", היא משחזרת. "בגלל שהוא ידע שאני קצת כועסת עליו הוא עשה לי עיסוי שכמות, משם גלש לחזה ואמר שהוא עושה את זה כדי להקל עליי".

לדבריה, בשלב זה היא קמה והלכה. "לא המשכתי ולא דיברתי איתו", הדגישה. "אנחנו מבצעות עיסויים רק במקומות המותרים, אנחנו משאירות תמיד את המטופלים עם תחתונים ואף פעם לא נוגעות בחזה של היולדת או בטחורים. לצערי ידוע לי שהוא אכן בדק טחורים. הסיבה שלא התלוננו נגדו היא שהן שפשוט חשבו שזה מותר. גבר יכול להיות מטפל לכל דבר - אבל לא לחצות גבולות".

רוצים לקבל עדכונים שוטפים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק