המדריך: הנערים התעללו בחברם מאות פעמים

בריאיון טלוויזיוני ראשון חושף מדריך הנוער, שהצעיר התוודה בפניו על מסכת ההתעללות שעבר, את הזוועה שנמשכה שנתיים. "הם התעללו בו יותר מ-200 פעמים. הידיים שלו היו מזעזעות עם צלקות וחתכים שיישארו לנצח", מתאר המדריך ומגולל בפרטי פרטים את הסיפור שנשמר עד עכשיו בסוד

במשך כשנתיים התעללה חבורה של בני נוער בבן כיתתם ללא רחמים. על פי החשד, ביצעו הנערים, תלמידים באחד מבתי הספר היוקרתיים בירושלים, מעשים משפילים בנער בן ה-14, חלקם מול המצלמה.

הם הכו אותו, קשרו אותו לכיסא במשך שעות, תקפו אותו מינית ואף עשו עליו את צרכיהם. הערב, בריאיון טלוויזיוני ראשון, מספר מדריך הנוער, שהצעיר התוודה בפניו על מסכת ההתעללות שעבר, על הזוועה.

"הידיים שלו היו מזעזעות עם צלקות וחתכים של סכין יפנית", מספר מ', שעובד עם נערים בסיכון כבר שמונה שנים וייתכן כי לולא היה הצעיר מתלונן בפניו - הסוד של ג' לא היה נחשף לעולם.

לפני ארבעה ימים שבר המתלונן את קשר השתיקה ופנה למ'. "הוא סמך עליי", מסביר המדריך, שהבטיח לנער: "אני איתך עד סוף הדרך". השניים ניגשו לתחנת המשטרה וגוללו בפני החוקרים את מסכת ההתעללות המזוויעה.

"המתעללים הפכו לגיבורים"

הצלקות המכוערות אומנם יגלידו עם השנים, אך הנזק הנפשי ילווה את ג' עד סוף חייו. יותר מ-200 פעם התעללו בו החשודים ולא בחלו בשום אמצעי. "הוא (החשוד המרכזי) היה מרביץ לי על כל שטות", סיפר הנער למ'. "אם הייתי מגחך הייתי חוטף מכות. לפעמים הוא היה רק מביא לאגרוף לפנים ובעיטה לאשכים", חשף.

בעקבות התעללות עזב ג' את תנועת הנוער ובית הספר בו למד בתקווה שהנערים יניחו לו, אבל אלה לא הפסיקו. "אחד מהם השתין עליו מספר פעמים וצילם אותו", מציין המדריך. "הם קשרו אותו בין דלת סורגים לבין דלת זכוכית בזמן שאמו שינה בחדר השינה ואיימו עליו: 'אם תקרא לה - נפוצץ אותך יותר'".

מ' מתקשה לעכל את המעשים של החשודים, אך כועס גם על הסביבה שנתנה ועדיין נותנת להם גיבוי. "הם רואים את זה בתור בדיחה", הוא זועם, "בעיני חבריהם הם ממש גיבורים, סלבס".

הבוקר שחרר בית משפט השלום בירושלים למעצר בית שניים מהנערים החשודים בהתעללות, לאחר שיום קודם לכן שוחרר גם חברם.  בהתעללות החמורה שנחשפה אתמול באחד מבתי הספר היוקרתיים בעיר. חשוד נוסף שוחרר כבר אתמול לביתו.

אביו של אחד הנערים הגיב בשמחה לשחרור בנו וסיפר כי הוא עדיין מתקשה לעכל את מעורבתו באירוע המזעזע. "הייתי בהלם מוחלט כששמעתי את הדברים", ביקש להבהיר. "נכחתי בחקירתו במשך שלוש שעות ושמעתי כל פרט קטן מהסיפור - עכשיו אני רוצה להבין ממנו מה בדיוק קרה שם".

רוצים לקבל עדכונים שוטפים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק