צפו: הפדופיל אורן קורידו משתולל בביהמ"ש

הפדופיל אורן קורידו, שנעצר בחשד שניסה לפתות ילדים דרך הפייסבוק שוחרר היום למעצר בית בעקבות שביתת הפרקליטים, אך הוא לא נראה שבע רצון מההחלטה. בתום הדיון הוא יצא בסערה מהאולם, השתולל וקילל את הנוכחים. צפו בתיעוד

זכה מההפקר: הפדופיל המורשע אורן קורידו שוחרר היום למעצר בית בחסות שביתת הפרקליטים. למרות ההחלטה, יצא קורידו מאולם בית משפט השלום בחיפה בזעם והחל להשתולל במקום. הוא קילל את העיתונאים שסיקרו את הדיון בעניינו וסינן קללות לעבר המצלמות.

סניגורו של אורן קורידו עו"ד יניב אביטן, אמר לחדשות 2 בתום הדיון: "המשטרה הגיעה לדיון עם בקשה לשחרור בתנאים די קיצוניים מבחינתנו, מהטעם שלדבריהם הם נאלצו לבוא עם בקשת שחרור על רקע שביתת הפרקליטים".

אביטן הוסיף: "אנחנו התנגדנו לתנאים, סברנו שמדובר בתנאים קיצוניים מידי וחלקנו על הטעם שבגינו הגיעה המשטרה עם בקשת השחרור".

שוחרר עם איסור גישה לאינטרנט

קורידו הורשע יחד עם אחיו בביצוע מעשים מגונים במספר ילדים ונעצר לפני כשבועיים לאחר שניסה לפתות קטינים בפייסבוק. הבוקר דחתה ועדת החריגים של ארגון הפרקליטים את בקשת אנשי הפרקליטות בחיפה להגיש הצהרת תובע נגדו, מה שהביא לשחרורו בתנאים מגבילים ל-35 ימי מעצר בית מלא, איסור גישה לאינטרנט ולמחשב ואיסור יצירת קשר עם קטינים למעט קרובי משפחתו.

מאז החלה שביתת הפרקליטים לפני קרוב ל-40 יום, שוחררו עשרות חשודים בפלילים, בהם לא מעט חשודים בעבירות חמורות של אלימות, סמים ועבירות מין. הפגישה בין נציגי האוצר והפרקליטות שנערכה השבוע הובילה למבוי סתום, ובפרקליטות מאיימים רק להחריף את צעדיהם. בשבוע הבא ייערך דיון בנושא השביתה בבג"ץ, זאת בעקבות עתירה שהוגשה נגד הפרקליטים השובתים.

כתב בפייסבוק לילדים: "אחי, חיים פעם אחת"

קורידו נעצר בעקבות תחקיר של כתב ערוץ 1, אלירן טל, שהתכתב בפייסבוק עם קורידו, אשר פתח חשבון בשם בדוי, "אאאא אורן". טל התחזה לילד בן 15, וקורידו כתב לו לפי הדיווח: "אם אתה רוצה, אתה יכול לזיין אותי. ניפגש ב-11 בערב במרכז זיו בחיפה". הוא דאג להוסיף: "אחי, חיים פעם אחת".

"אני אעשה הכל בשבילך", המשיך קורידו לאחר שהכתב כתב כי "אני לא יודע כל כך מה לעשות". זהותו של הפדופיל אושרה סופית כשהגיע הכתב למרכז זיו, כדי לפגוש את קורידו - שנמלט מהמקום.

בחודש ינואר השנה נעצרו האחים שלומי ואורן קורידו, לאחר שעל פי החשד תקפו מספר ילדים בשכונת מגוריהם בעיר התחתית בחיפה. על פי החשד, באחד המקרים רדפו השניים אחר ילד בן 9 עם סכין בידם וניסו לפגוע בו, ורק במזל הצליח הילד להימלט.

במהלך השנים האחרונות ישבו האחים קורידו פעמיים בכלא לאחר עבירות תקיפה בילדים, והוגשו נגדם יותר מעשר תלונות שונות. ברוב המקרים שוחררו האחים ולא הוגש נגדם כתב אישום בשל חוסר ראיות.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק