אביו של החשוד בהתעללות בירושלים: "אני בהלם מוחלט"

יום לאחר שנחשפה פרשת ההתעללות המזעזעת בבית הספר בירושלים, הורה בית המשפט לשחרר למעצר בית שניים מהנערים החשודים שהכו והשפילו את חברם במשך שנתיים. אביו של אחד התלמידים: "הייתי בהלם מוחלט כששמעתי על הסיפור. עכשיו אני רוצה להבין מבני מה בדיוק קרה שם"

בית משפט השלום בירושלים שחרר בצהריים למעצר בית את שני הנערים החשודים בהתעללות החמורה שנחשפה אתמול באחד מבתי הספר היוקרתיים בעיר. חשוד נוסף שוחרר כבר אתמול לביתו.

התלמידים בני ה-14, שעל פי החשד הכו, השפילו, התעללו מינית ואף עשו את צרכיהם על חברם במשך שנתיים, שוחררו לביתם עד ל-2 בינואר. במקביל דחה בית המשפט את בקשת המשטרה לעכב את ביצוע החלטה עד להגשת הערעור למחוזי.

פרקליטיהם של השניים הגיבו בסיפוק. "בית המשפט הסכים כי על אף חומרת העבירה ניתן לשחרר אותם", אמר בתגובה עו"ד ארנון איתן.

גם עו"ד אריאל הרמן בירך על שחרור השניים למעצר בית. "אני סבור שכאשר בוחנים את העניין מנקודת עניין משפטית, ולמרות שעל פניו נראה שמדובר במעשים קשים ומבלי לקבוע מה חלקו של כל חשוד, אין הצדקה להחזיק נער בן 14 מאחורי סורג ובריח כאשר שחרורו לא יוצר חשש לשלומו של המתלונן", הדגיש.

אביו של אחד הנערים הגיב בשמחה לשחרור בנו וסיפר כי הוא עדיין מתקשה לעכל את מעורבתו באירוע המזעזע. "הייתי בהלם מוחלט כששמעתי את הדברים", ביקש להבהיר. "נכחתי בחקירתו במשך שלוש שעות ושמעתי כל פרט קטן מהסיפור - עכשיו אני רוצה להבין ממנו מה בדיוק קרה שם".

רוצים לקבל עדכונים שוטפים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק