החשד: הנערים תיעדו את ההתעללות בחברם

במשטרה חושדים כי הנערים שנעצרו בחשד להתעללות בחברם דאגו גם להנציח את המעשים האכזריים מול המצלמה. במקביל נבדק האם תלמידים נוספים בבית הספר היוקרתי ידעו על הזוועה שנמשכה שנתיים – ולא דיווחו על כך לאיש

המשטרה ממשיכה לחקור את ההתעללות המזעזעת שנחשפה היום באחד מבתי הספר היוקרתיים בירושלים. על פי החשד, חבריו של הנער בן ה-14, שהכו אותו, תקפו אותו מינית ועשו עליו את צרכיהם - לא הסתפקו רק בהשפלה הזו, אלא גם דאגו לתעד אותה במצלמות.

כמו כן נבדקת האפשרות שמלבד שלושת הנערים שנעצרו, היו עוד מספר תלמידים נוספים במוסד החינוכי שידעו על המתרחש - אך לא דיווחו על כך לאיש.

"הופתעתי לחלוטין, זה אירוע חריג ונדיר ברמה הלאומית, וכל שכן במוסד חינוכי כמו שלנו", אמר הערב המנהל בזעזוע. לדבריו, לא היה כל סימן מקדים שיכול היה לרמוז על המתרחש. "זה ילד שמוכר לנו, דיברנו עם אמו וביקשנו ממנה לעבוד עמו.

"זיהינו בעיות - אבל לא ידענו שזו בעיה כל כך חמורה וחריגה, שחלקה התרחשה בתוך המוסד", סיפר והוסיף כי האם והנער נפגשו עם היועצת, "אבל עדיין, כשהילד שותק, וכשילדים מציקים לו וגורמים לו לא לדבר - זה מקשה על כל העניין. אני קורא לכל הילדים לשתף את ההורים לפני שמגיעים לרמות כל כך קשות".

איך מתמודדים?

המנהל מדגיש כי אם היה שומע על המקרה, היה פונה מיד לרשויות. "לא הייתי מהסס פעמיים", הוא מבהיר. "לצערי, אף אחד מהילדים שידעו לא דיווח על המקרה. אנחנו מוסד מכובד, אבל אנחנו עדיין בבואה של החברה הישראלית".

הנער בן ה-14 לא סיפר לאיש על ההתעללות, אך היא נחשפה לאחר שלמדריכו בתנועת הנוער נודע עליה. "מדובר באכזריות לשמה", הדגישו חוקרי המשטרה והוסיפו כי הנערים קושרים את עצמם למעשים.

כעת מנסים במוסד להבין איך ממשיכים הלאה. "נקיים שיחות עם התלמידים", מספר המנהל. "המחנכות יקבלו הנחיות, היועצות יהיו בתוך הכיתות - וכבר מחר נחל להתמודד".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק