הגיש עזרה לנדקר במועדון - ונחשד ברצח

צעיר שהגיש עזרה בסוף השבוע לאדם שנדקר למוות בקטטה מצא את עצמו עצור – בחשד שרצח את אותו אדם. אחרי יומיים במעצר, התגלתה הטעות והוא שוחרר, אבל נשאר עם האכזבה המרה מהמשטרה והרשויות

סוף השבוע של אליאור עורקבי התחיל במועדון הטרמינל בתל אביב, אבל נגמר במעצר - בחשד לרצח. ביום שישי בשעה ארבע וחצי לפנות בוקר, פורצת קטטה מיותרת בין בליינים, במהלכה נדקר למוות לורנס אמסיס, בן 20 מיפו. כוחות ההצלה שהגיעו למקום מצאו את עורקבי מנסה לסייע לפצוע, אבל לאחר זמן קצר עורבי מצא עצמו בניידת.

"שמעתי צעקות, ראיתי אנשים הולכים וחוזרים", משחזר עורקבי. "אחרי שסיימתי לאכול שמעתי אנשים צועקים 'הוא מת, הוא מת'". לדבריו, בשלב זה הוא לא היסס פעמיים, הוריד את חולצתו ורץ לסייע לפצוע. "ראיתי דקירות בבטן, הרמתי את החולצה למעלה ועצרתי לו את הדימום", הוא אומר. "כשבאתי לקצין ואמרתי לו שהחולצה שלי שם, הוא אמר לי: 'חביבי, לך לניידת'".

יחשוב פעמיים לפני שיעזור לאדם בצרה

בית המשפט האריך את מעצרו של עורקבי בארבעה ימים, אך כבר במוצאי שבת הוא שוחרר לביתו. לכאורה רק יומיים של מעצר, אבל מבחינתו של עורקבי ההשפעה עמוקה הרבה יותר. "המעצר היה גיהנום", הוא מספר. "אני לא מאחל לאף אחד לעבור שם לילה אחד. הראש שלי חשב על אמא שלי, על אחותי, על אבא שלי, על מה שאנשים חושבים בחוץ".

עורך דינו של עורקבי אומר היום כי הוא מתכוון לתבוע את המדינה על הטעות הקשה. "לכל הפחות היו לוקחים את המצלמות ובודקים אותן לפני שהביאו אותו לבית המשפט", הוא אומר. "לא עשו את זה". מאז הספיקה המשטרה לעצור עוד ארבעה חשודים במעורבות בקטטה שהובילה למותו של הצעיר בן ה- 20. עורקבי שוחרר, אבל האכזבה מהמשטרה תגרום לו לחשוב פעמיים לפני שיעזור לאדם בצרה.

רוצים לקבל עדכונים שוטפים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק