אשדוד: הדירה הוצתה - ובתוכה הפליטים הסודנים, שניצלו בנס

נס גדול התרחש לפליטים סודנים באשדוד, כאשר הדירה שבתוכה התגוררו הוצתה ע"י אלמונים. רק ברגע האחרון הצליח אחד הדיירים לשבור את הסורגים שהותקנו על אחד החלונות ולחלץ את עצמו ואת חבריו מהדירה אפופת העשן. "אם הם לא היו מצליחים לברוח, הם היו משלמים בחייהם", אמר מפקד שירותי הכבאות באשקלון. 5 נפצעו קל

כך ייעשה לפליטים שלא חפצים בנוכחותם: אלמונים הציתו במוצאי שבת צמיג בוער בכניסה לבית שבו מתגוררים שבעה סודנים וכמעט גרמו למותם, כאשר אלו נלכדו בתוך המקום אפוף העשן והצליחו לחמוק רק ברגע האחרון. הסיפור המזעזע הזה פורסם היום ע"י עופר אשטוקר, כתב אתר "אשדוד-נט".

על פי החשד, מילאו האלמונים את הצמיג בחומר בערה, אך עדיין לא ברור אם הייתה להם כוונה לפגוע בפליטים או רק להפחידם. מיד לאחר שהחל הצמיג לבעור, נשרפה דלת הבית ועשן סמיך ורעיל החל לחדור פנימה. מחקירה של צוותי כיבוי האש והמשטרה עולה כי החלונות שנמצאים מעל דלתות הכניסה ומסביב לאחד הקירות נופצו, כנראה על מנת לאפשר לעשן להיכנס לתוך הבית.

לאחר האירוע סיפרו הסודנים לכתב האתר כי כאשר פרצה השריפה סמוך לביתם, כולם ישנו למעט אחד מהם. כאשר שמע הפליט את הרעשים והבחין בעשן ובלהבות, מיהר להעיר את חבריו, ואז שבר את אחד הסורגים וסייע לכולם להימלט.

"אם הם לא היו מצליחים לברוח, הם היו משלמים בחייהם", אמר מפקד שירותי הכבאות באשקלון, מיד לאחר האירוע. בסופו של דבר, פונו 5 מהם במצב קל לבית החולים ושניים נוספים טופלו במקום.

המחזה במקום מעיד על הנס שאירע לתושבי הדירה, כשניתן להבחין בדלת הכניסה שהתעקמה כולה מהטמפרטורה הגבוהה. כמו כן, למרות הממצאים הקשים, במשטרה עדיין לא מזדרזים לקבוע כי מדובר בהצתה מכוונת ומסרו כי החקירה נמשכת.

רוצים לקבל עדכונים שוטפים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק