מכתב הרבנים: נבדק חשד לפלילים

היועץ המשפטי לממשלה יהודה ויינשטיין בודק האם הרבנים שחתמו על מכתב הקורא שלא להשכיר ולמכור דירות לערבים עוברים על החוק הפלילי - כנושאי משרה ציבורית. "האמירות אינן עולות בקנה אחד עם התנהלות ציבורית ראויה", נמסר הערב מלשכתו

הרבנים החותמים עברו על החוק? במשרד היועץ המשפטי לממשלה יהודה ויינשטיין, אומרים הערב כי הם בוחנים את "קיומם של היבטים פליליים ומשמעתיים העולים לכאורה מן האמירות המיוחסות לרבנים".

את הדברים אמרה עו"ד נועה מישור, העוזרת ליועץ המשפטי, בתגובה לפנייתו של חבר הכנסת אילן גילאון ממרצ בעניין. "היועץ המשפטי לממשלה סבור כי על פני הדברים, האמירות המיוחסות לרבנים מעוררות בעייתיות רבה במספר היבטים", כתבה עו"ד מישור.

"על פניו, לפחות בכל הנוגע לנושאי תפקיד ציבורי - האמירות אינן עולות בקנה אחד עם התנהלות ציבורית ראויה", הוסיפה היועצת.

בד בבד עם דברי היועץ המשפטי לממשלה הוציא מנהיג העדה החרדית-ליטאית הרב אליישיב הודעה המגנה את דבריהם של חותמי המכתב: "צריך לקחת מרבנים כאלה את העט", הבהיר הרב אלישיב למקורביו.

רבנים נוספים מביעים הסתייגות כעת מן המכתב, חלקם אף לאחר שחתמו עליו בעצמם, בהם רבה של העיר אשדוד הרב חיים פינטו. "היו במכתב שלושה דפים", סיפר עוזרו של הרב, "ובשגגה לא העברתי לו את הדף השלישי שהסביר בפירוט את תוכן המכתב." לאחר שהתפרסמו הדברים, כאמור, משך הרב פינטו את תמיכתו מן המכתב.

ובינתיים: רשימת הרבנים התומכים ממשיכה לגדול

רשימת הרבנים אשר תומכים ביוזמה האוסרת על מכירה או השכרה של דירות או קרקעות לגויים גדלה תוך יממה מ-75 ל-300. מה שהתחיל בצפת עם חתימתם של 50 רבנים על עצומה הקוראת שלא לעסוק בנדל"ן עם גויים, הופך מהר מאוד למגמה אליה מצטרפים יותר ויותר רבנים.

בין החותמים החדשים, גם חלק מרבני הציונות הדתית, כמו הרב אליקים לבנון, ראש ישיבת אלון מורה. "הערבים לא באמת רוצים שכן יהודי", אומר הרב, "מה שהם באמת רוצים זה לכבוש מקומות ולהשתלט על הארץ".

עוד אמר הרב לכתבי "ידיעות אחרונות" עקיבא נוביק, טובה צימוקי ואיתמר אייכנר: "מה אנחנו רוצים להיות כמו אירופה?" שואל הרב, "שם הערבים מבריחים את עולם ומורידים את המחירים", דברי הרב לבנון. קולו של הרב לבנון הוא רק אחד מתוך מאות, כאמור, אשר מצטרפים ליוזמה אותה גינו נשיא המדינה וראש הממשלה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק