החיילים משחזרים: כך גנבנו נשק

3 חיילים, שומרים בבסיס חימוש של צה"ל, החליטו לגנוב את כלי הנשק עליהם שמרו. הם גנבו כמות אדירה של נשק, העבירו אותו למתווכים ומשם ע"פ החשד לארגון פשע. לידי חדשות 2 הגיע השחזור שביצע הנאשם המרכזי בפני חוקרי מצ"ח

לפני שלושה חודשים, החליטו שלושה חיילים, שומרים בבסיס חימוש של צה"ל, לגנוב כלי נשק מתוך הנשקייה שעליה שמרו. השלושה גנבו כמות אדירה של נשק, העבירו אותו לתושבי המשולש ואלה, על פי החשד, העבירו אותו לידי ארגון פשע מוכר. אחד החשודים שיחזר את המעשה מול המצלמות.

זה קרה לפני שלושה חודשים. רב"ט מוטי חיימוב היה מאבטח של מחסן נשק בבסיס צה"ל ויחד עם רב"ט קובי דהרי, החליט לגנוב כלי נשק. השניים הצליחו לגנוב עשרה רובי M16, מקלע מאג אחד ומטול רימונים. את הנשק, העבירו לבני מיעוטים במשולש ומהם, על פי החשד, עבר הנשק לארגון פשע מוכר.

בשחזור, הראה רב"ט חיימוב כיצד הוא מנטרל את האזעקה במחסן וגונב מתוכו את כלי הנשק. ערכם של כלי הנשק הוא גבוה במיוחד: תמורת כל רובה M-16 הם קיבלו סכום של 10,000 שקלים, עבור המאג קיבלו סכום של 40,000 דולרים ואת מטול הרימונים מכרו ב-2,500 דולרים. בנוסף לנשק, גנבו השניים גם תחמושת רבה.

הש"ג ראה ולא עשה דבר

הנאשם השלישי בפרשה הוא ש"ג מהמחנה, טוראי חן מורידי, שהיה על פי החשד עד למקרה ולא דיווח. עורך דינו של החשוד טוען כי חיימוב ודהרי פנו אליו וביקשו ממנו לסייע להם, אך הוא סירב. חיימוב לעומת זאת טוען שמורידי ראה את המעשים ולא עשה דבר.

בכתב האישום נאמר כי אמנם חיימוב נתפס רק במעשה הזה, אך בפועל גנב וסחר בכמות גדולה של כלי נשק. כרגע, עומדים לדין שישה בני אדם, שלושת החיילים ושלושה מתווכים. המשותף לכולם הוא שאיש מהם לא מוכן להסגיר מה הייתה התחנה האחרונה של כלי הנשק.

 רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק