2 תושבי עוספיא נחקרו בחשד לגרימת שריפת הענק

שריפת הענק - היום שאחרי: המשטרה וכוחות הביטחון, הכיבוי וההצלה פרוסים הבוקר בכוחות מלאים בצפון מחשש להצתות נוספות. מפקד מרחב חוף לחדשות 2: "אנחנו ממשיכים במתכונת מלאה". שני תושבי עוספיא נחקרו אמש בחשד שהיו מעורבים בהצתת האש שכילתה את הכרמל. שני הנערים שנעצרו בחשד לגרימת השריפה שוחררו הבוקר למעצר בית

מחפשים אחר האשמים בשריפת הענק: לאחר שבמהלך סוף השבוע נעצרו בסך הכל שבעה חשודים בהצתות שונות, גם אם לא כאלה שקשורות ישירות לדליקה שכילתה את הכרמל, אמש נחקרו שני תושבי עוספיא נוספים בחשד שהם אלה שהתחילו את האש.

שני הנחקרים מצטרפים לשני נערים בני 14 ו-16 שנעצרו בחשד שגרמו לדליקה, שגבתה את חייהם של 41 אנשים, לאחר שעישנו נרגילה ולא כיבו את הגחלים כהלכה. לאחר שאתמול הוארך מעצרם וקרוביהם טענו כי "הפילו עליהם תיק", הם שוחררו הבוקר למעצר בית.

במשטרה נערכים הבוקר בכוננות גבוהה מהרגיל מחשש לניסיונות נוספים לבצע הצתות ברחבי הארץ. כוחות משטרה ולוחמי משמר הגבול יערכו לאורך היום סיורים בחורשות וביערות מחשש להצתות אש מכוונות. על פי החשד, ייתכנו ניסיונות הצתה ביערות בצפון הארץ ובירושלים, זאת לאחר השריפה הגדולה.

במשטרה מבקשים מאזרחים סקרנים להימנע מלהגיע לאזור השריפה גם היום, זאת למרות שהכבישים באזור פתוחים - למעט כביש הגישה לקיבוץ בית אורן.

המשטרה וכוחות הכיבוי: "ממשיכים במתכונת מלאה"

בכרמל, למרות ההודעה הרשמית על כיבוי האש, טיפלו הכבאים במהלך הלילה בשלושה מוקדים קטנים - סמוך לעוספיא ובשוויצריה הקטנה. המשטרה וכוחות הכיבוי וההצלה פרוסים הבוקר באזור בכוחות מלאים, כך אמר תנ"צ רוני עטיה, מפקד מרחב חוף במשטרה, לחדשות 2. "אנחנו ממשיכים במתכונת הקיימת", דיווח תנ"צ עטיה מהחפ"ק המצומצם בחיפה. "הגשם הוא לטובתנו וזו הבשורה הטובה ביותר אחרי 4 ימים". רשף בועז רקיע, נציג כיבוי האש בחפ"ק, אמר כי "אנחנו לא עייפים, אנחנו חזקים ונחושים, לא ניכנע".

בינתיים, בבית החולים רמב"ם בחיפה, מוסיף להיות קשה מאוד מצבה של נצ"מ אהובה תומר, מפקדת תחנת חיפה במשטרה - כך עידכן תנ"צ עטיה. מצבו של כבאי נוסף המאושפז ברמב"ם מוגדר גם "קשה מאוד". מצבו של עוד כבאי שנפצע בשריפה הקשה מוגדר יציב.

לפנות בוקר: גשם בכרמל

לפנות בוקר, סביב השעה 4:00, הגיע הגשם המיוחל לאזור הכרמל, רק לאחר פעולות הכיבוי האחרונות של השריפה הגדולה. הגשם צפוי להמשיך ולרדת לאורך היום ובסוף השבוע ייתכן גם שלג בחרמון.

אף על פי שהגשם "איחר" לעזור בכיבוי האש, יש לו תפקיד מהותי בקירור האדמה, השקטת הגחלים, ולחְלוּחָ הקרקע, מה שהכבאים מכנים "הרטבה אחרונה".

רוצים לקבל עדכונים נוספים על השריפה הגדולה? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

האסון בכרמל - סיקור מיוחד:

האש בערה במשך 4 ימים - אך כלא דמון לא ניזוק

41 הרוגים באסון הכרמל

גשם מקומי בכרמל יסייע לכבאים

אחרי השריפות: בוזזים את השרידים

אחרי 4 ימים: העופות שבים לחי-בר

התקשורת הערבית לועגת לישראל: מה תעשו במלחמה?

התמונות האחרונות של צוערי השב"ס

הצלם שהציל 3 אנשי שב"ס מהאש חוזר לזירת האסון