2 אחים מעוספיא נעצרו בחשד לגרימת השריפה בכרמל ברשלנות

המשטרה עצרה אתמול בערב שני אחים תושבי עוספיא, בני 14 וחצי ו-16, בחשד שגרמו בשוגג לפרוץ השריפה הגדולה בכרמל. השניים, לפי החשד, הבעירו מדורה ולא כיבו אותה. בשלב זה לא ברור אם הם יואשמו בגרימת מוות ברשלנות או רק ב"משחק באש". המשטרה ממשיכה לחקור מי האחראים לשריפות הנקודתיות ברחבי הארץ בסוף השבוע

מצוד אחר מציתי האש: המשטרה עצרה שני נערים, אחים תושבי עוספיא, בחשד שגרמו ברשלנותם לפרוץ השריפה הגדולה בכרמל. הם יובאו הערב לדיון בהארכת מעצרם.

לפי החשד, מדובר במספר חברים שישבו באחת הפינות של הכפר, בתוך השטח המיוער, הדליקו מדורה, בישלו קפה ועישנו. ככל הנראה, לא הייתה להם כוונה לגרום לשריפה, אך במשטרה חושדים כי בתום המפגש עם עזבו את המקום מבלי לכבות את האש. כך הפכה המדורה הקטנה לשריפת הענק בכרמל.

בלשי היחידה המרכזית של מרחב החוף בפיקודו של רפ"ק אבישי חיים עצרו את שני האחים, בן 14 וחצי ו-16, בתום החקירה. השניים עתידים להיות מואשמים ב"מעשה פזיז באש" או בעבירה חמורה יותר של גרימת מוות ברשלנות, אולם רק מחר בבית המשפט יתברר באיזה עבירה הם חשודים.

אמש נעצרו שני חשודים אחרים בחשד שניסו לפזר חומר לבערה במוחרקה במרכז הכרמל, תפיסתם התאפשרה לאחר שמפעיל של מזל"ט קלט מקור אש בכרמל, הנמיך טוס - וראה רכב ובו השניים. הם נעצרו לאחר שהכווין את המשטרה לכיוונם.

חשד להצתה בקרית ביאליק

שריפות נקודתיות פרצו אמש במספר מקומות ברחבי הארץ. חוקרי המשטרה מנסים לברר מי האחראי לאותן הצתות נקודתיות בקרית ביאליק, מצפה עדי, בת שלמה, מעלות באר שבע ושער הנגב. החשד הוא שמדובר בגורמים שונים שמנסים "לתפוס טרמפ" על השריפה הגדולה ולהבעיר את השטח.

גששי המשטרה איתרו בסמוך למוקד השריפה בקריית ביאליק, זוג אופניים ותיק ובתוכו פאה. "ממצא זה מעלה את החשד כי אירועי השריפה מקורם ככל הנראה בהצתה בשל סמיכות האירועים במספר מוקדים", נמסר. במשטרה עוד אמרו כי "במידה ואזרחים שמים לב לפעילות חשודה כגון ניסיון הצתה, יש לדווח למוקד 100".

רוצים לקבל עדכונים נוספים על השריפה הגדולה? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

האסון בכרמל - סיקור מיוחד:

41 נהרגו באירוע הדליקה בכרמל

אילו כבישים חסומים באזור הצפון?

היכן יכולים להתארח מפוני השריפה?

תיעוד מבפנים: בית אורן נחרב

כבאי לרה"מ: פעלנו עם רכב כיבוי בן 18 שנה

 

כבאים שנלחמים באש: זה נראה כמו שדה קרב

 

פעולות הכיבוי יימשכו מספר ימים

האסון בכרמל: המדריך המלא לתושבי האזור

היכן היה ישי הממונה על הכבאות?

ראש עיריית חיפה: כואבים ובוכים

שלב אחרי שלב: כך אירע האסון בכרמל

צפו: נצ"מ תומר דקות לפני שנפצעה