בדיקת הפוליגרף מסבכת את בר-לב

ממצאים ראשוניים מבדיקת הפוליגרף הממושכת שעבר אתמול ניצב בר-לב החלו לדלוף לתקשורת, לפיהם הוא אינו מצליח לנקות עצמו מאשמה בשתי הפרשיות. פרקליטתו אמרה לחדשות 2: בדיקת הפוליגרף חסרת משמעות ואינה משקפת לחלוטין את פני הדברים. מח"ש: הפרסומים חוטאים לאמת, יש צורך בבדיקות נוספות

אורי בר-לב ממשיך להסתבך, גם אחרי בדיקת הפוליגרף הממושכת שעבר אתמול. לפי תוצאות ראשוניות שהגיעו לידי חדשות 2 עולה, כי הוא לא מנקה עצמו מהחשדות בשתי הפרשיות המיוחסות לו.

עורכת דינו אירית באומהורן אמרה לחדשות 2, כי "בדיקת הפוליגרף חסרת משמעות ואינה משקפת לחלוטין את פני הדברים".

"בר לב עומד מאחורי תשובותיו"

דובר מטעמו של בר-לב מסר בתגובה, כי "תוצאות בדיקת הפוליגרף שנערכה אמש לניצב אורי בר-לב לא הועברו לידי פרקליטתו עו"ד אירית באומהורן ולכן אין לנו אפשרות להתייחס לגל השמועות – הנעות מדובר אמת, דרך אין ממצא לדובר שקר - באופן ענייני".

"ידוע לנו כי גם תוצאות הפוליגרף של א' שהתפרסמו בעיתונות הינן בגדר שמועות לא מבוססות. בכל מקרה, ניצב בר לב עומד מאחורי התשובות שנתן לחוקריו כי הוא לא אנס, לא סימם ולא קיים יחסי מין בשלישייה עם מ' וכי הוא לא הטריד מינית את א'".

"ניצב בר לב הסכים לגשת לבדיקת הפוליגרף מתוך אמונה חזקה בצדקת דרכו, למרות שידע על הבעייתיות במכשיר שלא קביל בתור ראיה בבית משפט. ניצב בר לב ימשיך לשתף פעולה עם החקירה באופן מלא והוא משוכנע כי בסופו של יום הצדק ייצא לאור. ניצב בר לב דיבר אמת בחקירתו", לשון התגובה.

קודם לכן פרסם העיתונאי יואב יצחק באתר News1 כי ניצב בר-לב נמצא דובר אמת בבדיקת הפוליגרף שנערכה לו אמש. על פי הדיווח, גרסתו של המועמד למפכ"לות באשר לטענות המתלוננות נגדו אמינה לחלוטין.

על פי הממצאים שפורסמו באתר, בר-לב לא אנס את מ' לפני כחמש שנים, אלא כפי שטען, קיים עמה יחסי מין בהסכמה. כמו כן התברר כי הקצין וש', חברתה של המתלוננת, לא סיממו את מ' בטרם בוצע האקט המיני.

בנוסף, כך על פי הפרסום, בר-לב לא קיים יחסי מין בשלישייה וכי המגע עם מ' התקיימו בינה לבינו בלבד.

מח"ש: הפרסומים חוטאים לאמת

במחלקה לחקירות שוטרים (מח"ש) מיהרו להכחיש את הדיווח של יצחק, ומסרו בתגובה כי "הפרסומים על תוצאות בדיקת הפוליגרף חוטאים לאמת". בהודעה שפרסמו במח"ש נכתב: "בעקבות חקירת ניצב בר-לב אמש בידי המחלקה לחקירות שוטרים, הוחלט כי יש לבצע פעולות חקירה נוספות".

עוד בהודעה: "צוות החקירה מזהה נסיונות של גורמים שונים בעלי אינטרס להשפיע על החקירה, בין השאר באמצעות השתלת מידע מסולף ומסרים לא נכונים ולא מדוייקים בתקשורת, לרבות בדרך של ציטוטים שלא היו ולא נבראו המיוחסים לגורמי החקירה, או מידע כוזב לגבי פעולות חקירה ותוצאותיהן".

"צוות החקירה פועל ביסודיות ובמהירות הגבוהה ביותר האפשרית, ושומר על איפול כללי של פרטי החקירה על מנת שלא לחבל בה ולשבש את מהלכה", לשון ההודעה.

בר-לב: לא סיממתי

אמש, אחרי קרוב לשבע שעות, הסתיימה חקירתו של ניצב אורי בר-לב, החשוד באונס ובתקיפה מינית. הקצין קשר עצמו לאירועים, אך אמר שלא ביצע שום עבירה.

במהלך החקירה במשרדים בנתניה נערכה לקצין המועמד לתפקיד המפכ"ל בדיקת פוליגרף, והוא מסר את גרסתו בתגובה להאשמות של המתלוננות נגדו, א' ומ'. תוצאות הבדיקה יתקבלו במהלך היום.

בר-לב נשאל בין היתר האם הכין או שלח מישהו שישים סם למ' וענה בשלילה. כאשר נשאל "האם קיימת יחסי מין רק עם מ' והאם זה היה בהסכמה?" - ענה הקצין "כן". בנוסף הודה בר-לב כי לא זכר את פרטי האירוע עליו התלוננה א', ורק לאחר העימות ביניהם התבהרו לו הדברים.

מ': "אמרתי לו לא, לא"

מוקדם יותר פורסמו פרטים חדשים מעדותה של מ', מי שטוענת כי נאנסה על ידי הקצין הבכיר. "הייתי מטושטשת, לא הסכמתי בשום שלב ליחסי מין", הדגישה בתוקף המתלוננת. במהלך העימות ביניהם לפני יומיים ציינה מ' כי למרות מצבה, היא הביעה התנגדות למעשיו של המועמד למפכ"לות. "אני זוכרת שאמרתי בקול חלש: 'די, די", אמרה.

מנגד, ממשיכים מקורביה של ש', חברתה של המתלוננת, כמו גם חבריו של בר-לב, לנסות ולהחליש את גרסתה. "כולם שתו שם קצת, אף אחד לא היה עירני", השיבו לטענותיה. עוד סיפרו מקורביה של ש' כי אין לה שום ספק שיחסי המין היו בהסכמה וכי לא מדובר באונס. "זו חזית משותפת ומרושעת של א' ומ' שנועדה רק להעצים את הפגיעה בו", טענו. 

א': הייתי צריכה להתלונן כבר מזמן

גם לא', עובדת במשרד לביטחון הפנים שטוענת כי הניצב תקף אותה מינית לפני כשנתיים וחצי באילת, יש הרהורים לגבי הפרשה. "טעיתי. הייתי צריכה להתלונן נגדו כבר למחרת בבוקר" - כך אומרת למקורביה א', ומסבירה: "את כל הזוהמה והרפש שאני סופגת היום, הייתי סופגת כבר אז אך בהבדל אחד: 'לא היו מייחסים לי את כל הקונספירציות והמניפולציות שמדביקים לי עכשיו".

א' סיפרה לחבריה כי היא מרגישה כלפי בר-לב בעיקר רחמים וצר לה על כך שהוא אינו מודע לחומרת מעשיו. "הטרגדיה האמיתית היא שהוא לא מבין שמה שהוא עשה זה לא בסדר", ציינה.

המתלוננת התייחסה גם לתלונתה נגד מנכ"ל המשרד לביטחון פנים חגי פלג ולטראומה שחוותה. "הפגיעה הייתה קשה, כואבת וחמורה לאין ערוך מזו שפגע בי בר-לב", הדגישה א' והוסיפה: "הסיפור של חגי פלג הוא סיפור של אלימות מתמשכת שההטרדה המינית היא רק חלק שולי בו".

למרות הרגישות, אומרת א' כי בכוונתה להיחשף עם סיום החקירה.  "אני מתכוונת בבוא היום, להוריד את הטשטוש, להסיר את המסכה, להתייצב בגלוי בפני הציבור ולספר הכול", הבטיחה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק  

סערה במשטרה - סיקור מלא:

"פרשת בר-לב מביכה את המשטרה"

החשד: בר-לב אנס את המתלוננת מ'

בעלה של א' מדבר: האמת תצא לאור

בקרוב: עימות בין א' לניצב בר-לב

"א' ניסתה לקדם את מינויו של ניצב אילן פרנקו למפכ"ל"

א' לחוקרים: "בר-לב גהר עליי ולא הרפה"