הטוויטר חושף: ג' צפה את ניסיון החיסול

מתברר שתושב חיפה שנפצע בינוני ממטען חבלה ברכבו בראשון האחרון היה בעל חשבון טוויטר ואף התריע על איומים שקיבל. בשבועות שלפני הפיצוץ, תיאר האיש כיצד הוא סובל מאיומים על חייו, מבלי שיידע מה הסיבה וכיצד המשטרה לא מסייעת לו. באחד הציוצים אף סיפר שהוא חושש ספציפית שהוא ובתו ייפגעו מפצצה ברכבו

המשטרה התעלמה מהציוצים וג' כמעט שחוסל (חדשות 2)

הפיצוץ במכוניתו של ג' ביום ראשון האחרון, שבו נפגעו הוא ובתו בת השלוש, קיבל חשיפה רבה בתקשורת. אולם, מתברר שגם התנהלות המשטרה מול ג' בשבועות שקדמו לפיצוץ, תועדה באופן קפדני על-ידו - דווקא באמצעות שירות טווייטר, סיפור שחושפת איילה צורף מעיתון The Marker.

ג', אדם נורמטיבי, סבל מאיומים במשך תקופה ארוכה ופנה למשטרה מספר פעמים בבקשה לעזרה. במקביל, החליט לפתוח חשבון טוויטר תחת שם בדוי, על מנת לשחרר את הלחצים היומיומיים מולם עמד. לדברי חברו הנמצא ליד מיטתו בבית החולים, ביקש ג' לתת ביטוי פומבי למסכת האיומים שעברה עליו.

ציוצים על אזלת יד

מעבר על הפרסומים של ג' בטוויטר מגלה סיפור קשה של התמודדות יום יומית עם פחדים קיומיים, אל מול אזלת ידה, או אולי אפילו זלזולה, של המשטרה. בחלק מה"ציוצים" הוא מסביר כיצד סיגל לעצמו הרגלים של מעבר מהיר מביתו לרכב ואפילו שקל, באופן נבואי משהו, לבצע סריקות מתחת לרכבו.

במקביל, תיאר ג' כיצד הוא נתקל שוב ושוב בסירובה של המשטרה להתייחס לעניינו ברצינות. כך למשל, ציוץ אחד מתאר כיצד הוא עובר משלוחה לשלוחה במוקד המשטרתי ללא מענה וציוץ אחר מסביר כיצד דחו אותו יום אחר יום במשך שבוע כאשר רצה לתת קלסתרון של אדם שאיים עליו.

לא מנעו בגלל המניע

אחד הפרסומים האחרונים של ג' בטוויטר, אולי מספק הסבר כלשהו להתנהגותה של המשטרה. ג' מתאר כיצד המשטרה מגדירה את המניע לאיומים על חייו כנעשים ממניע של נקמה, בעוד ג' כלל לא מבין מי עלול לאיים עליו. גם לאחר המקרה, מסרו גורמים המעורבים בחקירה כי לדעתם ג' יודע את הסיבה בגללה תקפו אותו והוא פשוט לא שיתף אותם.

בסופו של דבר, העובדה היא שביום ראשון האחרון, הושיב ג' את בתו במושב האחורי של המכונית, הניע את הרכב והוא התפוצץ. ג' נפצע באורח בינוני, בתו נפצעה קל. כעת המשטרה חוקרת את נסיבות האירוע, אולם לנוכח הפרטים שעולים מהתיעוד המפורט בחשבון הטוויטר, נדלקת נורה אדומה באשר לטיפולה של המשטרה בג' לפני הארוע.

משטרת ישראל מסרה לעיתון The Marker בתגובה: "הנושא נמצא בחקירה, ומכיוון שקיים צו איסור פרסום אנו מנועים מלהרחיב או מלהגיב לטענות".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק