רעייתו של בר-לב: "אני מאמינה לו"

סופין בר-לב בת ה-45, אשתו של ניצב אורי בר-לב, מתייחסת באמצעות מקורבים לחשדות נגד בעלה. "היא מאוד בטוחה וחזקה", מספרים מקורביה, שאף מעידים שלמרות החשדות הקשים, סופין ממשיכה להאמין לבעלה ולהיות בטוחה בחפותו. "אנחנו חזקים ונעבור את זה", אמרה סופין, השוהה כיום בהולנד, לדברי מקורביה

במהלך הסערה התקשורתית שבה נמצא בעלה, הגיבה רעייתו של ניצב אורי בר-לב לחשדות נגדו בשיחה עם מקורביה ואמרה: "יש אנשים שטמנו לאורי מלכודת, אבל אני תומכת ובוטחת בו. אנחנו חזקים ונעבור את זה יחד". את דבריה של רעייתו של בר-לב, סופין, מפרסם הבוקר העיתון ישראל היום.

סופין בת ה-45 נמצאת בימים אלו בהולנד אצל הוריה ומקורביה מספרים שהיא נמצאת בקשר יום יומי עם בעלה ומעודדת אותו. "היא בטוחה וחזקה מאוד", הם מספרים.

"זה לא קל לה, אבל היא מאמינה בו"

אתמול בבוקר, כך מפרסם העיתון, קיבלו מספר מקורבים של משפחת בר-לב בישראל שיחות טלפון מהולנד כשעל הקו נמצאת סופין. היא התקשרה לחבריהם המשותפים ושיתפה אותם בתחושותיה ובמה שעובר עליה כעת לאחר התפוצצות הפרשה.

"ברור שזה לא קל לאישה לשמוע כאלה דברים, אך היא מאמינה לו ובו", הדגישו המקורבים. "גם היא עברה בעצמה טיפול רפואי בארצות הברית שממנו היא צריכה להחלים. היא אמרה לנו - 'אני תומכת בו, אני לגמרי מאחוריו, עם כל הלב'", הוסיפו המקורבים.

"היא יותר חזקה אפילו מחלק מהחברים, להם מאוד קשה אחרי הפרסומים ההזויים", טענו חלק מהדוברים. "היא מאוד מעודכנת, בעיקר דרך האינטרנט. היא התקשרה ללא מעט חברים ולכולם היה לה חשוב להבהיר שהיא לגמרי עם אורי, שיעזרו לו ושצר לה מאוד שהיא לא כאן", אמרו המקורבים.

נזכיר בנוסף כי ניצב בר-לב צפוי היום לעבור עימות בפוליגרף עם העדויות נגדו, לאחר שהביע את הסכמתו לבדיקה. הוא צפוי להגיב בחקירה לחשדות הקשים נגדו.

 אונס או משולש רומנטי?

לאחר שדווח אתמול כי חברתה של מ' שהאשימה את ניצב בר-לב באונס טוענת כי היא לא נאנסה אלא קיימה עם הניצב יחסי מין בהסכמה, נחשף שעות ספורות לאחר מכן כי אותה חברה, ש', ניהלה גם היא מערכת יחסים רומנטית עם בר-לב.

על פי החשד, ש' ניהלה במשך תקופה קשר רומנטי עם ניצב בר-לב והיא זאת שערכה היכרות בינו לבין מ'. אך מתברר כי היחסים בין מ' לש', שהיו בעבר חברות טובות, הפכו עכורים על רקע מערכות היחסים ששתיהן קיימו עם המועמד למפכ"לות.

חשד נוסף: ש' סיממה את מ' והובילה לאונס

במחלקה לחקירות שוטרים בודקים כעת מי מהשתיים משקרת, לאחר ששתיהן כבר נחקרו. בנוסף נבדק חשד כי ש' סייעה לניצב בר-לב לתקוף מינית את מ', זאת לאחר עדותה במשטרה.

מ' טענה בחקירה שחברתה הטובה ש' סיממה אותה והובילה אותה לבית מלון, ושם ניצב אורי בר-לב אנס אותה. בחדר החקירות היא עומתה עם מ' ואמרה לה: "את משקרת, ידעת שיש לי רומן עם בר-לב, קינאת בי, עכשיו שאת מתביישת שבגדת בבעלך את ממציאה סיפור כאילו בר-לב אנס אותך".

ש' שעוכבה שלשום לחקירה בנוגע למעורבות בפרשה שוחררה בערבות.

בר-לב מתעקש: "לא ביצעתי שום עבירה"

שלשום, בעימות בין בר-לב לא', היא סיפרה לפרטים מה קרה שם באותו לילה באילת לפני שנתיים וחצי, כיצד אורי בר-לב ניסה להגיע איתה למגע אינטימי, וכיצד לדבריה הפיל אותה אל הקרקע. בר-לב טען בתגובה: "אני לא זוכר שהיה דבר כזה".

"הלכתי לבית המלון, אתה הלכת אחריי והתנצלת כמה פעמים", הטיחה א' בבר-לב. "אני לא זוכר את זה. היית עם נעליים על עקבים?", שאל בר-לב והוסיף: "אז אולי נפלת או מעדת?". בתגובה אמרה א': אתה הפלת אותי. הכאבת לי. ואיך זה שאתה זוכר את הפרט הזה של העקבים ולא זוכר את מה שהיה על הדשא?".

ניצב בר-לב זומן על ידי חוקרי המחלקה לחקירות שוטרים לבדיקה במכונת אמת במטרה לתמוך בגרסתו לדברים. בבדיקה, שתיערך מחר, יעומת בר-לב עם גרסותיהן של א' ו-מ', שתי הנשים שהתלוננו נגדו.

"פרשת בר-לב מביכה את המשטרה"

"אני מקווה שהפרשה תסתיים במהרה כדי שהליך בחירת המפכ"ל יימשך", אמר השר לביטחון פנים אתמול בבוקר בתגובה ראשונה לפרשה שמסעירה את המשטרה. "פרשת בר-לב מביכה את המשטרה, אך חייבים להביא לסיומה המהיר", הוסיף אהרונוביץ' בדברים שנשא בכנס אילת לעיתונות.

קודם לכן דיבר השר על תפקודה של המשטרה ואמר: "המשטרה היא מטעם הציבור ולמענו ופועלת לשמירה על הסדר הציבורי". עוד אמר: "אמשיך להילחם על משאבי המשטרה כדי שלא תהפוך לשק חבטות".

המפכ"ל: עושים לבר לב רצח אופי

אתמול פתח את מושבי הבוקר של כנס העיתונות השנתי מפכ"ל המשטרה, רב ניצב דודי כהן. עוד לפני כניסתו לאולם הכנס התייחס לפרשת ניצב בר-לב ואמר: "אין טלטלה במשטרה".

בנאומו, אותו העברנו בשידור חי באתר, אמר המפכ"ל כהן כי: "90% מהפרסומים בימים האחרונים אינם נכונים. מה שחשוב זה מבחן התוצאה. אמון עליי שאתם מסכימים איתי שמבחן הראיות הוא המבחן הסופי. חובתכם להמתין בסבלנות לעבודת מח"ש, ותראו שהם עושים את זה בפרק זמן קצר. מדובר באנשים. בכבוד של כולם. יש לנהוג על פי הערך שלפיו אדם חף מאשמה כל עוד לא הוכחה אשמתו".

"חלק מאנשי התקשורת עושים עוול למעורבים בפרשה, כולל למשטרת ישראל", המשיך המפכ"ל. "חובתנו למנוע מצב בו נשים תחשושנה להגיש תלונה בשל רצח אופי בתקשורת. כל אחד מבין על מה אני מדבר ואין צורך לפרט. אסור לעסוק בספקולציות אלא אך ורק בעובדות". הוא הוסיף, "שאלת זהותו של המפכ"ל הבא לא תלויות באירועים האחרונים".

"המשטרה הפכה מהפכה כחולה. ההישגים של השוטרים מראים זאת מדי יום ומדי שעה", אמר המפכ"ל והתייחס לבעיית הסמים. "הטיפול בתופעת הסמים עבר שינוי משמעותי בשנים האחרונות. יש מעצרים בתחום בהיקפים שלא נראו כמותם".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק  

סערה במשטרה - סיקור מלא:

"פרשת בר-לב מביכה את המשטרה"

החשד: בר-לב אנס את המתלוננת מ'

בעלה של א' מדבר: האמת תצא לאור

בקרוב: עימות בין א' לניצב בר-לב

"א' ניסתה לקדם את מינויו של ניצב אילן פרנקו למפכ"ל"

א' לחוקרים: "בר-לב גהר עליי ולא הרפה"