פרשת בר-לב: אונס או משולש רומנטי עם שתי נשים?

פרשת ניצב בר-לב מסתבכת: מ', שהאשימה את בר-לב באונס, טוענת היום כי חברתה ש' - אותה אחת שסיפרה למשטרה כי יחסי המין של מ' עם בר-לב היו בהסכמה - ניהלה גם היא מערכת יחסים רומנטית עימו. עוד היא טוענת כי ש' סיממה אותה והובילה אותה לבית מלון שם אנס אותה בר-לב. השתיים נחקרו ועומתו היום במשרדי מח"ש

אונס או משולש רומנטי? לאחר שדיווחנו היום כי חברתה של מ' שהאשימה את ניצב בר-לב באונס, טוענת כי היא לא נאנסה אלא קיימה עם הניצב יחסי מין בהסכמה, נחשף כעת כי אותה חברה, ש', ניהלה גם היא מערכת יחסים רומנטית עם בר-לב.

על פי החשד, ש' ניהלה במשך תקופה קשר רומנטי עם ניצב בר-לב והיא זאת שערכה היכרות בינו לבין מ'. אך מתברר כי היחסים בין מ' לש', שהיו בעבר חברות טובות, הפכו עכורים על רקע מערכות היחסים ששתיהן קיימו עם המועמד למפכ"לות.

חשד נוסף: ש' סיממה את מ' והובילה לאונס

במחלקה לחקירות שוטרים בודקים כעת מי מהשתיים משקרת, לאחר ששתיהן כבר נחקרו. בנוסף נבדק חשד כי ש' סייעה לניצב בר-לב לתקוף מינית את מ', זאת לאחר עדותה במשטרה.

מ' טענה בחקירה שחברתה הטובה ש' סיממה אותה והובילה אותה לבית מלון, ושם ניצב אורי בר-לב אנס אותה. בחדר החקירות היא עומתה עם מ' ואמרה לה: "את משקרת, ידעת שיש לי רומן עם בר-לב, קינאת בי, עכשיו שאת מתביישת שבגדת בבעלך את ממציאה סיפור כאילו בר-לב אנס אותך".

ש' שעוכבה אמש לחקירה בנוגע למעורבות בפרשה שוחררה בערבות.

בר-לב מתעקש: "לא ביצעתי שום עבירה"

אחרי יום אחד של מנוחה והתאוששות מהחקירות ומהתלונות הניתכות עליו, יגיע מחר ניצב בר-לב לבדיקת פוליגרף שיש לה חשיבות רבה להמשך החקירה. השאלות שיוצגו לו יורכבו מתמצית תלונותיהן של א' ו-מ' נגדו. אלא שניצב בר-לב ממשיך לטעון בתוקף: "לא ביצעתי שום עבירה".

אתמול, בעימות בין בר-לב לא', היא סיפרה לפרטים מה קרה שם באותו לילה באילת לפני שנתיים וחצי, כיצד אורי בר-לב ניסה להגיע איתה למגע אינטימי, וכיצד לדבריה הפיל אותה אל הקרקע. בר-לב טען בתגובה: "אני לא זוכר שהיה דבר כזה".

"הלכתי לבית המלון, אתה הלכת אחריי והתנצלת כמה פעמים", הטיחה א' בבר-לב. "אני לא זוכר את זה. היית עם נעליים על עקבים?", שאל בר-לב והוסיף: "אז אולי נפלת או מעדת?". בתגובה אמרה א': אתה הפלת אותי. הכאבת לי. ואיך זה שאתה זוכר את הפרט הזה של העקבים ולא זוכר את מה שהיה על הדשא?".

ניצב בר-לב זומן על ידי חוקרי המחלקה לחקירות שוטרים לבדיקה במכונת אמת במטרה לתמוך בגרסתו לדברים. בבדיקה, שתיערך מחר, יעומת בר-לב עם גרסותיהן של א' ו-מ', שתי הנשים שהתלוננו נגדו.

"פרשת בר-לב מביכה את המשטרה"

"אני מקווה שהפרשה תסתיים במהרה כדי שהליך בחירת המפכ"ל יימשך", אמר השר לביטחון פנים הבוקר בתגובה ראשונה לפרשה שמסעירה את המשטרה. "פרשת בר-לב מביכה את המשטרה, אך חייבים להביא לסיומה המהיר", הוסיף אהרונוביץ' בדברים שנשא בכנס אילת לעיתונות.

קודם לכן דיבר השר על תפקודה של המשטרה ואמר: "המשטרה היא מטעם הציבור ולמענו ופועלת לשמירה על הסדר הציבורי". עוד אמר: "אמשיך להילחם על משאבי המשטרה כדי שלא תהפוך לשק חבטות".

המפכ"ל: עושים לבר לב רצח אופי

הבוקר פתח את מושבי הבוקר של כנס העיתונות השנתי מפכ"ל המשטרה, רב ניצב דודי כהן. עוד לפני כניסתו לאולם הכנס התייחס לפרשת ניצב בר-לב ואמר: "אין טלטלה במשטרה".

בנאומו, אותו העברנו בשידור חי באתר, אמר המפכ"ל כהן כי: "90% מהפרסומים בימים האחרונים אינם נכונים. מה שחשוב זה מבחן התוצאה. אמון עליי שאתם מסכימים איתי שמבחן הראיות הוא המבחן הסופי. חובתכם להמתין בסבלנות לעבודת מח"ש, ותראו שהם עושים את זה בפרק זמן קצר. מדובר באנשים. בכבוד של כולם. יש לנהוג על פי הערך שלפיו אדם חף מאשמה כל עוד לא הוכחה אשמתו".

"חלק מאנשי התקשורת עושים עוול למעורבים בפרשה, כולל למשטרת ישראל", המשיך המפכ"ל. "חובתנו למנוע מצב בו נשים תחשושנה להגיש תלונה בשל רצח אופי בתקשורת. כל אחד מבין על מה אני מדבר ואין צורך לפרט. אסור לעסוק בספקולציות אלא אך ורק בעובדות". הוא הוסיף, "שאלת זהותו של המפכ"ל הבא לא תלויות באירועים האחרונים".

"המשטרה הפכה מהפכה כחולה. ההישגים של השוטרים מראים זאת מדי יום ומדי שעה", אמר המפכ"ל והתייחס לבעיית הסמים. "הטיפול בתופעת הסמים עבר שינוי משמעותי בשנים האחרונות. יש מעצרים בתחום בהיקפים שלא נראו כמותם".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק  

סערה במשטרה - סיקור מלא:

"פרשת בר-לב מביכה את המשטרה"

החשד: בר-לב אנס את המתלוננת מ'

בעלה של א' מדבר: האמת תצא לאור

בקרוב: עימות בין א' לניצב בר-לב

"א' ניסתה לקדם את מינויו של ניצב אילן פרנקו למפכ"ל"

א' לחוקרים: "בר-לב גהר עליי ולא הרפה"