מחר: ניצב בר-לב יעבור בדיקת פוליגרף

פרשת בר-לב, שהוגדרה על ידי בכירים כפרשה הגורמת למבוכה בצמרת המשטרה, תגיע מחר לשיא חדש. ניצב אורי בר-לב, החשוד באונס ותקיפה מינית, יעבור בדיקת פוליגרף במחלקה לחקירות שוטרים, בה ינסו החוקרים לעמת אותו עם גרסותיהן של המתלוננות. חברתה של המתלוננת מ' טענה לאחר שנחקרה במשטרה: מ' ובר-לב קיימו יחסים בהסכמה

ניצב אורי בר-לב, החשוד באונס ותקיפה מינית של שתי נשים, זומן על ידי חוקרי המחלקה לחקירות שוטרים לבדיקה במכונת אמת. בבדיקה, שתיערך מחר, יעומת בר-לב עם גרסותיהן של א' ו-מ', שתי הנשים שהתלוננו נגדו.

לאחר העימות שנערך בין המתלוננות לניצב בר-לב אמש, הגיעה לחקירה גם חברתן המשותפת של השתיים. בחקירה זו הצהירה חברתן כי מ' לא דיווחה לה מעולם על האונס שהיא מייחסת לניצב בר-לב, וכי למיטב הבנתה, השניים קיימו יחסי מין בהסכמה. גם מ' תגיע בימים הקרובים לבדיקת פוליגרף.

השר לביטחון פנים: הפרשה הזו מביכה את המשטרה

"אני מקווה שהפרשה תסתיים במהרה כדי שהליך בחירת המפכ"ל יימשך", אמר השר לביטחון פנים הבוקר בתגובה ראשונה לפרשה שמסעירה את המשטרה. "פרשת בר-לב מביכה את המשטרה, אך חייבים להביא לסיומה המהיר", הוסיף אהרונוביץ' בדברים שנשא בכנס אילת לעיתונות.

קודם לכן דיבר השר על תפקודה של המשטרה ואמר: "המשטרה היא מטעם הציבור ולמענו ופועלת לשמירה על הסדר הציבורי". עוד אמר: "אמשיך להילחם על משאבי המשטרה כדי שלא תהפוך לשק חבטות".

המפכ"ל: עושים לבר לב רצח אופי

הבוקר פתח את מושבי הבוקר של כנס העיתונות השנתי מפכ"ל המשטרה, רב ניצב דודי כהן. עוד לפני כניסתו לאולם הכנס התייחס לפרשת ניצב בר-לב ואמר: "אין טלטלה במשטרה".

בנאומו, אותו העברנו בשידור חי באתר, אמר המפכ"ל כהן כי: "90% מהפרסומים בימים האחרונים אינם נכונים. מה שחשוב זה מבחן התוצאה. אמון עליי שאתם מסכימים איתי שמבחן הראיות הוא המבחן הסופי. חובתכם להמתין בסבלנות לעבודת מח"ש, ותראו שהם עושים את זה בפרק זמן קצר. מדובר באנשים. בכבוד של כולם. יש לנהוג על פי הערך שלפיו אדם חף מאשמה כל עוד לא הוכחה אשמתו".

"חלק מאנשי התקשורת עושים עוול למעורבים בפרשה, כולל למשטרת ישראל", המשיך המפכ"ל. "חובתנו למנוע מצב בו נשים תחשושנה להגיש תלונה בשל רצח אופי בתקשורת. כל אחד מבין על מה אני מדבר ואין צורך לפרט. אסור לעסוק בספקולציות אלא אך ורק בעובדות". הוא הוסיף, "שאלת זהותו של המפכ"ל הבא לא תלויות באירועים האחרונים".

"המשטרה הפכה מהפכה כחולה. ההישגים של השוטרים מראים זאת מדי יום ומדי שעה", אמר המפכ"ל והתייחס לבעיית הסמים. "הטיפול בתופעת הסמים עבר שינוי משמעותי בשנים האחרונות. יש מעצרים בתחום בהיקפים שלא נראו כמותם".

 

עוד אמר המפכ"ל, כי "אנחנו נאבקים בשנים האחרונות באופן נחוש בפשיעה ובאלימות. בשנים האחרונות יש עלייה מדאיגה בהיקף אחזקת אמצעי לחימה באופן בלתי חוקי".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק  

סערה במשטרה - סיקור מלא:

החשד: בר-לב אנס את המתלוננת מ'

בעלה של א' מדבר: האמת תצא לאור

בקרוב: עימות בין א' לניצב בר-לב

המשרד לביטחון פנים חשף את תמונתה ופרטיה של א'

המפכ"ל וסגנו ייחקרו במחלקה לחקירות שוטרים

"א' ניסתה לקדם את מינויו של ניצב אילן פרנקו למפכ"ל"

א' לחוקרים: "בר-לב גהר עליי ולא הרפה"

המפכ"ל מגיב לפרשת בר-לב: "לא להיגרר לספקולציות"