"הרוצח המבתר" מדבר לראשונה: "שאלוהים יסלח לי"

לפני 18 שנה רצח באכזריות אלכסיי גירשוביץ', על פי החשד, את אלכסנדר ברונצ'יק מכפר אדומים וביתר את גופתו. חודש לאחר הרצח הוא נמלט מישראל. בשבוע שעבר הוא חזר ארצה ונעצר. בראיון ראשון לחדשות 2 באינטרנט הוא מביע חרטה ומסביר מדוע שב לישראל

תעלומת הרצח נפתרה - אחרי 18 שנה: אלכסיי גירשוביץ', החשוד שרצח לפני 18 שנה את אלכסנדר ברונצ'יק ז"ל מכפר אדומים, נעצר לפני חמישה ימים בנתב"ג. בראיון ראשון הוא מספר לחדשות 2 באינטרנט מדוע החליט לחזור ולהסגיר את עצמו ואומר: "אני מקווה שאלוהים יסלח לי". 

גירשוביץ' נעצר בנתב"ג, עם שובו ארצה מרוסיה, לאחר שנחשד כבר במשך שנים ארוכות ברצח. עד כה לא הצליחה המשטרה לשים עליו את ידיה, לאחר שנמלט חודשים לפני שנמצאה גופת הנרצח ופוענח המניע לרצח.

ברונצ'יק ז"ל, בן 51 ממעלה אדומים, נרצח על פי החשד במרץ 1992. הוא הוגדר "נעדר" במשך חודשים ארוכים. מספר ימים לאחר היעלמותו נמצא רכבו נטוש, כשבתא המטען של הרכב נמצאו סימני דם.

במהלך החקירה התברר כי ברונצ'יק אמור היה להיפגש עם אלכסיי גירשוביץ', בן 46. הוא נחקר ובשהתעוררו "סממנים מחשידים בעדותו", כך לפי המשטרה, זומן לבדיקת פוליגרף. גירשוביץ' לא התייצב לבדיקה ובאפריל 1992 נמלט מהארץ באמצעות דרכון מזויף. הוצא נגדו צו מעצר בינלאומי ובשיתוף האינטרפול בוצעו ניסיונות לאתרו, אך ללא הצלחה.

הודה ברצח ושיחזר: "חזרתי בשביל האמת"

רק בחודש נובמבר 1992 אותרה גופתו המבותרת של ברונצ'יק ז"ל בחורשה סמוך להרי יהודה, על ידי עובר אורח שהיה במקום. ממצאי נתיחת הגופה קבעו באופן חד משמעי כי מדובר ברצח.

בסוף השבוע, כאמור, שב גירשוביץ' ארצה, נעצר על ידי שוטרי מרחב נתב"ג והועבר לחקירה בתחנת מעלה אדומים. בחקירתו הודה ברצח ואתמול, לאחר חקירה מאומצת בראשותו של רפ"ק ארז אמויאל, ראש משרד חקירות ומודיעין בתחנת מעלה אדומים, הוא גם שיחזר את המעשים.

מעצרו של החשוד הוארך היום בשישה ימים בבית משפט השלום בירושלים. למצלמת חדשות 2 באינטרנט הוא הביע חרטה על הרצח. "חזרתי בשביל האמת", אמר גירשוביץ' באנגלית. "אני מעריך שאקבל 20 שנה בכלא".

לשאלה מדוע חזר לישראל השיב גירשוביץ': "אלוהים נתן לי עצה, הייתי צריך לעשות זאת למען האמת". עוד הוסיף: "אני מקווה שאלוהים יסלח לי על מה שעשיתי".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק