השר אהרונוביץ': "פרשת בר לב מביכה את המשטרה"

השר לביטחון הפנים הגיב היום בפאנל שנערך בכנס אילת לעיתונות לפרשת בר לב ואמר: "הפרשה מביכה את המשטרה". לדבריו, "חייבים להביא לסיומה המהיר כדי לבחור את המפכ"ל הבא". מוקדם יותר אמר המפכ"ל: "עושים לבר לב רצח אופי". הדברים הועברו באופן בלעדי בחדשות 2 באינטרנט

פרשת ניצב בר לב שמביכה את המשטרה ממשיכה להדהד גם בכנס אילת לעיתונות. לאחר שמפכ"ל המשטרה דודי כהן התייחס לפרשה הבוקר, כעת מתייחס גם השר לביטחון הפנים יצחק אהרונוביץ'. את הדברים העברנו בשידור חי ובאופן בלעדי בערוץ החדשות של חדשות 2 באינטרנט.

"אני מקווה שהפרשה תסתיים במהרה כדי שהליך בחירת המפכ"ל יימשך", אמר השר והוסיף: "פרשת בר-לב מביכה את המשטרה, אך חייבים להביא לסיומה המהיר".

קודם לכן דיבר השר על תפקודה של המשטרה ואמר: "המשטרה היא מטעם הציבור ולמענו ופועלת לשמירה על הסדר הציבורי". עוד אמר: "אמשיך להילחם על משאבי המשטרה כדי שלא תהפוך לשק חבטות".

המפכ"ל: עושים לבר לב רצח אופי

הבוקר פתח את מושבי הבוקר של הכנס השנתי, מפכ"ל המשטרה, רב ניצב דודי כהן. עוד לפני כניסתו לאולם הכנס התייחס לפרשת ניצב בר-לב ואמר: "אין טלטלה במשטרה".

בנאומו, אותו העברנו בשידור חי באתר, אמר המפכ"ל כהן כי: "90% מהפרסומים בימים האחרונים אינם נכונים. מה שחשוב זה מבחן התוצאה. אמון עליי שאתם מסכימים איתי שמבחן הראיות הוא המבחן הסופי. חובתכם להמתין בסבלנות לעבודת מח"ש, ותראו שהם עושים את זה בפרק זמן קצר. מדובר באנשים. בכבוד של כולם. יש לנהוג על פי הערך שלפיו אדם חף מאשמה כל עוד לא הוכחה אשמתו".

"חלק מאנשי התקשורת עושים עוול למעורבים בפרשה, כולל למשטרת ישראל", המשיך המפכ"ל. "חובתנו למנוע מצב בו נשים תחשושנה להגיש תלונה בשל רצח אופי בתקשורת. כל אחד מבין על מה אני מדבר ואין צורך לפרט. אסור לעסוק בספקולציות אלא אך ורק בעובדות". הוא הוסיף, "שאלת זהותו של המפכ"ל הבא לא תלויות באירועים האחרונים".

"המשטרה הפכה מהפכה כחולה. ההישגים של השוטרים מראים זאת מדי יום ומדי שעה", אמר המפכ"ל והתייחס לבעיית הסמים. "הטיפול בתופעת הסמים עבר שינוי משמעותי בשנים האחרונות. יש מעצרים בתחום בהיקפים שלא נראו כמותם".

 

עוד אמר המפכ"ל, כי "אנחנו נאבקים בשנים האחרונות באופן נחוש בפשיעה ובאלימות. בשנים האחרונות יש עלייה מדאיגה בהיקף אחזקת אמצעי לחימה באופן בלתי חוקי".

מ' טוענת: "בר-לב אנס אותי"

הכנס של אגודת העיתונאים תל אביב בשיתוף עם אוניברסיטת בן גוריון בנגב, נערך זו השנה הרביעית בתאריכים 21-24 בנובמבר. למרכז הכנסים של מלונות "הרודס" אילת של רשת פתאל, הגיעו למעלה מאלף אנשי תקשורת, עיתונאים, שרים, חברי כנסת, ואנשי אקדמיה וכלכלה.

הבוקר פורסם כי לאחר שהפתיעו החוקרים את ניצב בר-לב וחשפו מתלוננת נוספת, טוענת מ' כי בר-לב אנס אותה. עורכי דינו של הניצב טוענים כי מדובר ב"קשקוש".

בהודעה שפרסם אתמול משרד המשפטים נכתב כי בר-לב חשוד בשני מקרים שונים של עבירות מין. בעוד א' מתלוננת שא' הטריד אותה מינית, הטענות של מ' קשות יותר. היא טוענת כי בר-לב קיים איתה יחסי מין בכפייה.

בר-לב מצידו לא מכחיש כי הכיר את מ', אך טוען כי היחסים היו בהסכמה, הוא לא כפה את עצמו ולא נפל פגם מוסרי בהתנהגותו. "מדובר בקשקוש מקושקש", אמרה אמש עורכת דינו אירית באומהורן. "בעימות עם מ' סיפר בר לב כי השניים אכן קיימו יחסי מין בהסכמה לפני חמש שנים", היא הוסיפה.

למ', תושבת צפון הארץ, יש חברה משותפת עם א' - המתלוננת הראשונה.אולם למרות המכרה המשותפת, במשטרה מדגישים כי השתיים לא דיברו בינהן בארבע השנים האחרונות. על פי החשד, האירוע התרחש לפני שלוש שנים, עוד לפני ההטרדה שעברה לכאורה א'. השתיים לא דיברו ביניהן ולא תיאמו ביניהן את התלונות. במהלך החקירה שנערכה לו היום, עימתו חוקרי המחלקה לחקירות שוטרים את בר-לב עם שתי המתלוננות, שהטיחו בפניו את החשדות שהן מייחסות לו. 

גורמים מתוך החקירה הוסיפו כי העימות בין בר-לב לשתי המתלוננות נערך בצורה מכובדת, אך שתי הנשים היו מאוד נחושות. בר-לב מצידו הדגיש פעם אחר פעם כי אין לו שום קשר לחשדות המיוחסים לו, וכי הוא לא ביצע שום מעשה המוזכר בתלונות של השתיים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק  

סערה במשטרה - סיקור מלא:

החשד: בר-לב אנס את המתלוננת מ'

בעלה של א' מדבר: האמת תצא לאור

בקרוב: עימות בין א' לניצב בר-לב

המשרד לביטחון פנים חשף את תמונתה ופרטיה של א'

המפכ"ל וסגנו ייחקרו במחלקה לחקירות שוטרים

"א' ניסתה לקדם את מינויו של ניצב אילן פרנקו למפכ"ל"

א' לחוקרים: "בר-לב גהר עליי ולא הרפה"

המפכ"ל מגיב לפרשת בר-לב: "לא להיגרר לספקולציות"