בעלה של א' מדבר: האמת תצא לאור

בעלה של א' שובר שתיקה: בראיון הוא מגבה את אשתו וטוען שלא הגישה תלונה בזמן אמת כיוון שהמינוי של ניצב בר-לב למפכ"ל לא היה רלוונטי. הוא תוקף קצינים בכירים במשטרה וטוען שמדובר ב"יוצאי צבא סקסיסטיים שראו אישה חזקה, ניסו להתקרב אליה ולא יכלו לקבל "לא" כתשובה". היום ייחקר ניצב בר-לב במח"ש

בעלה של א' בוחר לשבור שתיקה ולהגן על אשתו, מי שחשפה את הפרשה שמאיימת לעורר רעידת אדמה במשטרה. בראיון שהעניק לעיתון "הארץ" הוא מסביר למה לא נחשפה את התלונה קודם, תוקף את אלו המבקשים לערער את אמינותה ומספר על מה שעובר על משפחתו. בתוך כך ייחקר היום ניצב בר-לב במשטרה והוא צפוי אף להתעמת עם א'.

"בן אדם שעושה דברים כאלו לא יכול להיות מפכ"ל", טוען בעלה של א'. "אשתי לא התלוננה נגד ניצב אורי בר-לב בזמן אמת, אלא רק כשהתברר שהמינוי שלו לתפקיד מפכ"ל המשטרה הופך לרלוונטי", אמר בתגובה לשאלה מדוע חיכתה עד עכשיו עם התלונה.

"חבורה של יוצאי צבא סקסיסטיים"

א' ובעלה חיו יחד 12 שנים, ונפרדו לפני כחצי שנה. עם זאת, הם נמצאים ביחסים טובים ומגדלים יחד את ילדיהם. יותר מכל מקוממת את הבעל הצגתה של א' בתקשורת כמי שמשתמשת במיניותה כדי להתקדם. "יש פה חבורה של יוצאי צבא סקסיסטיים שרואים אישה מצליחנית ומנסים להתקרב אליה בכל דרך אפשרית וכשהיא הודפת אותם הם תוקפים אותה", אמר הבעל.

"כאילו שלא מספיקה ההתעללות שהיא עברה, ממשיכים להתמקד בפרטים הצהובים ושוכחים שהחקירה האמיתית היא נגד ניצב בר-לב וחגי פלג", הוא הוסיף.

"אנחנו עוברים עכשיו במשפחה טלטלה גדולה מאוד, אבל כולם מנסים לתמוך בה ולעזור לה", סיפר הבעל על מה שעובר על משפחתו. "שיתפנו את הילדים בדברים ואנחנו לא חוששים. א' היא אישה ישרה וחזקה והאמת תצא לאור", סיכם.

הפוליגרף מצא: א' דוברת אמת

בדיקת הפוליגרף מאשרת את גרסתה של א': קצין המשטרה הבכיר ניצב אורי בר-לב הקדים את שובו וחזר אתמול לישראל. במקביל חוקרי המשטרה בדקו בפוליגרף את גרסתה של א' שמייחסת לו תקיפה מינית, ומצאו כי היא דוברת אמת.

בתום יותר משעתיים של תשאול במחלקה לחקירות שוטרים שכללה בדיקה במכונת אמת, נמצא כי א' דוברת אמת ועיקר עדותה קיבלה תמיכה לכך בבדיקת הפוליגרף. כעת יידרש בר לב עצמו לעבור בדיקה דומה שבאמצעותה יצטרכו החוקרים לאמת את גרסתו. 

על פי ההערכות, בקרוב יתקיים עימות בין בר-לב למתלוננת במטרה לאמת את גרסתה. ניצב בר-לב היה אמור לשוב לישראל רק בסוף השבוע אך הקדים את חזרתו ככל הנראה בעקבות בקשת היחידה לחקירות שוטרים. ככל הידוע הוא צפוי להגיע לחקירה בהקדם בעקבות החשדות נגדו.

בסוף השבוע אמר בר-לב למקורביו שיש לו הרבה מה לומר בתגובה לטענות על תקיפה מינית שהשמיעה נגדו א', יועצת למשרד לביטחון הפנים והוא בטוח שיצליח להפריך אותן. לאחר שביום חמישי הגיעה למשטרה ונתנה את עדותה, נבדקה הבוקר א' בפוליגרף, שם תומצתה גרסתה למספר שאלות מתומצתות. תוצאות הבדיקה שעשתה עדיין אינן ידועות.

"ניסה לחבק ולא הרפה"

העובדת במשרד לביטחון פנים הטוענת כי הותקפה מינית על ידי ניצב אורי בר לב, הגיעה ביום חמישי האחרון לתת עדות ראשונית בפרשה. א' סיפרה לחוקרים: "הוא ניסה לכפות עצמו עלי וגהר עלי. ניסה לחבק ולא הרפה".

א' בת 50 העובדת זמן רב במשרד לביטחון פנים, חשפה בפני השוטרים את אירועי הלילה בו הותקפה לכאורה על ידי הניצב המוערך, כך מדווח הבוקר "ידיעות אחרונות". על פי הדיווח סיפרה א' כי בר לב תקף אותה בכנס שנערך באילת לפני כשנתיים.

"באחד הערבים הוא ניסה לכפות עצמו עלי", סיפרה א' לחוקרים והוסיפה: "הוא גהר מעלי, ניסה לחבק ולא הרפה". על פי הדיווח, מקורות נוספים בחקירה סיפרו כי לטענת א', לאחר שהדפה את בר לב מעליה, הוא איים שיברר את מספר החדר בו היא שוהה.

"פרצתי בבכי ויצאתי מהמקום נסערת", סיפרה א' בעדותה. לדבריה, לאחר האירוע הקשה היא חשפה בפני כמה מקורבים אליה את מה שאירע. על פי הדיווח, אחד מהם הגיע גם הוא אתמול למח"ש ואישר את הגרסה שהעניקה לחוקרים. א' צפויה להיבדק שבוע הבא בפוליגרף כדי לאמת את גרסתה.

סערה במשטרה - סיקור מלא:

בקרוב: עימות בין א' לניצב בר-לב

המשרד לביטחון פנים חשף את תמונתה ופרטיה של א'

המפכ"ל וסגנו ייחקרו במחלקה לחקירות שוטרים

"א' ניסתה לקדם את מינויו של ניצב אילן פרנקו למפכ"ל"

א' לחוקרים: "בר-לב גהר עליי ולא הרפה"

המפכ"ל מגיב לפרשת בר-לב: "לא להיגרר לספקולציות"

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק