חיפה: אב ובתו בת ה-3 נפצעו בפיצוץ מטען חבלה ברכבם

פיגוע פלילי בדרך לגן הילדים: גבר בן 45 נפצע הבוקר באורח קשה ובתו הפעוטה בת ה-3 נפצעה באורח קל בפיצוץ מטען חבלה במכוניתם, ברחוב כבירים בחיפה. הערכה ראשונית: המטען הוטמן בחלקו הקדמי של הרכב, ולכן האב נפצע קשה יותר. כוחות גדולים של משטרה ומז"פ הוזעקו לזירת האירוע

זה היה עלול להסתיים בהרוגים: גבר בן 45 נפצע הבוקר באורח קשה, ובתו הפעוטה בת השלוש וחצי נפצעה באורח קל, כתוצאה מפיצוץ עז שאירע במכוניתם ברחוב כבירים בחיפה.

צוותי מד"א-כרמל שהוזעקו למקום העניקו לאב ולבתו טיפול ראשוני בזירת האירוע, ולאחר מכן פינו אותם לבית החולים "רמב"ם" בעיר. לאחר טיפול שהוענק לגבר בבית החולים, השתפר מצבו והוא מוגדר כעת פצוע בינוני.

כוחות גדולים של משטרת חיפה הוזעקו לזירת הפיצוץ, באזור מרכז הכרמל בחיפה, ובהם גם צוותי מז"פ שבודקים את הרכב המטען. בשלב זה נסיבות האירוע נבדקות, כשההערכה המרכזית היא שמדובר באירוע על רקע פלילי. מדובר בשכונה מעורבת הנחשבת שקטה יחסית.

עם זאת, הפצוע אינו מוכר למשטרה ואין לו עבר פלילי, והוא אדם נורמטיבי העובד באחד הקיבוצים באזור. לפני מספר חודשים הוא הגיש תלונה במשטרה בעקבות אירוע בו הותקף על ידי אלמונים, אולם לא ידע להצביע על חשודים ספציפיים בתקיפה. במשטרה בודקים כעת את הקשר - אם יש כזה - בין התלונה לבין פיצוץ המטען הבוקר.

מחקירה ראשונית עולה כי מטען החבלה התפוצץ בשעה שהאב סגר את דלת המכונית, כשהתכוון להסיע את בתו לגן הילדים. ההערכה היא כי המטען הוטמן בחלקו הקדמי של הרכב, ולכן גרם לפציעתו הקשה של האב - ולפציעתה הקלה יחסית של הבת.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק