מתחילת השנה: 17 נשים נרצחו על ידי בעליהן

עלייה דרמטית באלימות כלפי נשים בישראל: ב-11 החודשים של 2010 נרצחו לא פחות מ-17 נשים בידי בני זוגן או בעליהן, עלייה משמעותית לעומת השנה שעברה, בה נרצחו 8 נשים "בלבד". השר לביטחון פנים: "מדובר בתופעה חברתית הדורשת טיפול והיערכות מיוחדת כלל מערכתית"

עלייה דרמטית באלימות כלפי נשים: בשנת 2009 כולה נרצחו 8 נשים על ידי בני זוגן. בשנת 2010, שלהזכירכם טרם הסתיימה, נרצחו כבר 17 נשים על ידי בני זוגן.

השר לביטחון פנים, יצחק אהרונוביץ', דיבר בתחילת החודש בכנסת על העלייה במספר מקרי הרצח של נשים. "אלימות ביו בני זוג מהווה תופעה חברתית הדורשת טיפול והיערכות מיוחדת כלל מערכתית", אמר אהרונוביץ' אז, והדגיש: "אדרוש לא לסגור תיקים". עם זאת, ברוב המוחלט של מקרי הרצח בין בני זוג לא הוגשו תלונות במשטרה ובני הזוג לא היו מוכרים למשטרה. 

הלילה: רצח אלים בכפר בצפון

רק הלילה נרצחה והיבה זועבי, תושבת הכפר נאעורה. החשוד המרכזי הוא בעלה. בתה הבכורה של והיבה, נערה בת 14, הייתה עדה לאירוע המזעזע וראתה כיצד דקר אביה את אמה בכל חלקי גופה עד שהתמוטטה. בנה הקטן בן ה-9 התעורר כששמע את המהומות וסירב להיפרד מאמו. "הוא התכסה בשמיכה המגואלת בדם שלה", סיפרו מקורבים.

בני המשפחה של החשוד ברצח טענו כי אין הוא אחראי למעשיו, בשל מצבו הנפשי. לדבריהם, מיד לאחר שדקר את רעייתו, התיישב הבעל על נדנדה מחוץ לבית ושאל את הסובבים אותו: "מה קרה? על מה כל המהומה?".

בשבוע שעבר: 3 מקרי רצח וניסיון רצח

בשבת שעברה אירע אירוע חמור של ניסיון רצח והתאבדות בנתניה. אבי רדאי, תושב העיר, נטל את אקדחו, אותו החזיק ברישיון, ווירה צרור שפצע אנושות את אשתו, ואחר כך ניסה להתאבד ונפצע קשה – כל זאת לעיני בתם בת ה-3 שצפתה באימה במתרחש.

"נכנסו וראינו את הילדה עומדת בצד בשקט היא לא בכתה", אמר הפרמדיק של מד"א. אב המשפחה, שעובד כמאבטח בבית חולים, התקשר בשעות הצהריים למד"א ואמר - "בואו, יריתי באישתי".

באותו סוף שבוע אירע רצח נוסף, הפעם בשכונת התקווה בתל אביב. בעלה של הצעירה בת ה-27, עובדת זרה מאריתריאה, חשוד שרצח אותה וגילגל את גופתה בתוך שמיכה. המשטרה חיפשה אחריו במשך שעות ארוכות, ולבסוף עצרו אותו בחשד לרצח.

מוקדם יותר אותו יום מתה מפצעיה תושבת ראשון לציון, בת 24, שנדקרה על ידי בעלה ונפצעה קשה. במשך חמישה ימים נאבקו הרופאים על חייה של הצעירה, מלקם טסרה שמה, עד שנאלצו לקבוע את מותה.

בסוף החודש שעבר נרצחה תושבת פתח תקווה, בת 31, על ידי בעלה. על פי החשד, הוא דקר אותה למוות, התקשר למשטרה, ואז תלה את עצמו ושם קץ לחייו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק