היועץ המשפטי לממשלה: ניצב בר-לב ייחקר בחשד לעבירת מין, מינוי המפכ"ל מוקפא

בחדשות 2 פורסם לראשונה שהמתלוננת נגד מנכ"ל המשרד לביטחון פנים סיפרה כי הותקפה גם ע"י קצין בכיר במשטרה. הערב מתברר: מדובר בניצב אורי בר לב, נגדו תיפתח חקירה במח"ש. היועמ"ש: לעצור את מינוי המפכ"ל. בר לב: "לא יימצא פגם בהתנהלותי"

בתום ישיבה מיוחדת בה נכחו היועץ המשפטי לממשלה, פרקליט המדינה, מנהל המחלקה לחקירות שוטרים וגורמים נוספים הודיע הערב היועץ המשפטי לממשלה לשר לביטחון פנים ולמפכ"ל המשטרה, כי הוחלט לפתוח בחקירת פרשה בה היה מעורב, לכאורה, ניצב אורי בר-לב, בחשד כי ביצע לפני כשנתיים עבירת מין.

בר לב הגיב הערב לראשונה על ההודעה: "אני משוכנע שחקירה עניינית לא תמצא שום פגם בהתנהגותי". מקורביו אמרו, "חבל שיש מי שמנסה להוריד בהתמודדות על המפכ"לות לרמה נמוכה".

בשיחת טלפון עם המתלוננת, א', היא סירבה להגיב לבקשת חדשות 2 באינטרנט. "אני לא מתראיינת", אמרה.

בשבוע שעבר פרסמנו לראשונה בחדשות 2 כי אותה א', האישה שהתלוננה נגד מנכ"ל המשרד לביטחון הפנים, חגי פלג, סיפרה כי הותקפה מינית על ידי קצין בכיר במשטרה - בדרגת ניצב. הערב, עם הודעת היעוץ המשפטי, מתברר כי אותו ניצב הוא לא אחר מאורי בר לב.

ההחלטה לפתוח בחקירה התקבלה על ידי היועץ המשפטי לממשלה וראש המחלקה לחקירות שוטרים - וזאת מבלי ש-א' הגישה תלונה רשמית נגד בר לב.

נוכח חקירה זו הנחה היועץ המשפטי לממשלה את השר לביטחון פנים לעכב לעת הזו את הליך מינוי המפכ"ל הבא, שכן ניצב בר-לב נמנה עם המועמדים לתפקיד המפכ"ל הבא. "נוכח רגישות הדברים וההשלכות על הליך המינוי, כלל הגורמים העוסקים בנושא, ייעשה מאמץ למצות את חקירת הענין בהקדם האפשרי", נמסר הערב מלשכת משרד המשפטים.

במשטרה קיבלו בהלם את דבר הידיעה על פתיחת החקירה. עם זאת, בשיחה עם גורמים בכירים במשטרה עולה הערב כי ייתכן ששמו של קצין בכיר נוסף במשטרה מעורב באותה החקירה. גם מפכ"ל המשטרה המכהן רנ"צ דודי כהן הגיב היום לפרשה. "בעת הזו ישנה חשיבות מאוד גדולה שלא לעסוק בסוגיה ולא להיגרר לשמועות וספקולציות", אמר המפכ"ל. "יש לשמור על אחדות ויציבות ולהתמקד בפעילות השגרתית והמקצועית בלבד".

בשבוע שעבר: יועצת למשרד לביטחון פנים התלוננה על הטרדה מינית

בשבוע שעבר דווח לראשונה במהדורה המרכזית כי מנכ"ל המשרד לביטחון פנים, חגי פלג, החליט להתפטר מתפקידו לאחר שהוגשה נגדו תלונה בגין הטרדה מינית.

מי שהגישה את התלונה, א', יועצת חיצונית למשרד, זומנה בתחילת השבוע למשרדי נציבות שירות המדינה על מנת להעיד נגד פלג, ואז סיפרה לחוקרים על מקרה אחר של תקיפה מינית שחוותה. לדבריה של המתלוננת, היא הותקפה בידי קצין משטרה בכיר בדרגת ניצב.

במחלקה לחקירות שוטרים אישרו כי הגיע לידיהם דיווח על התקיפה, אבל לטענתם מכיוון שהמתלוננת מסרבת להתלונן, הטיפול שלהם בפרשה הופסק. האישה סיפרה על כך גם לפלג שפנה למספר גורמים בכירים וסיפר להם על שאירע.

בין הגורמים אליהם פנה פלג: קצין בכיר במטה הארצי וראש המחלקה לחקירות שוטרים הרצל שבירו. על פי הידוע, המתלוננת עדיין עומדת בסירובה להתלונן כנגד הקצין הבכיר.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק