הבן שיחק בגפרורים ונשרף למוות, האב נרצח 13 שנה אחרי

אשתו של יוחאי מעטוף, שנרצח הלילה בביתו שביישוב ברקת, גילתה את גופתו לאחר ששבה עם בנה מאירוע משפחתי. לפני 13 שנה חוותה המשפחה טרגדיה אחרת, כשאיבדה בן אחר, חן מעטוף ז"ל בן ה-4, ששיחק בגפרורים ונשרף למוות

משפחתו של יוחאי מעטוף שנרצח אמש בבביתו שבמושב ברקת, מתקשה להתמודד עם האסון הכבד. עבור המשפחה מדובר בטרגדיה נוספת, שמגיעה 13 שנה אחרי מותו של בן המשפחה, ילד בן 4, שנשרף למוות.

הבן, חן מעטוף ז"ל, היה בן 4 בשנת 1997, אז שיחק בגפרורים בתוך המכונית המשפחתית סמוך לביתו ביישוב. אשת רב היישוב באותה תקופה שעברה במקום, הבחינה בעשן שעולה מן הרכב והזעיקה את תושבי המקום על מנת לכבות את האש.

קרוב משפחה שהגיע למקום הצליח להשתלט על האש, ורק לאחר כמה דקות התגלתה גופתו של הילד הקטן במושב האחורי של המכונית. מאז האובדן הקשה, גייסו בני המשפחה כוחות רבים בניסיון להתגבר על הטרגדיה. אמש, 13 שנים אחרי מות הבן, גילו אם המשפחה ובנה את האב ללא רוח חיים כשהוא שותת דם.

אשת הנרצח ובנו גילו את גופתו

הנרצח, תושב ברקת בן 44 במותו שהיה אב לשישה ילדים, נמצא הלילה מת במושב ברקת הסמוך לנתב"ג, כשעל גופו סימני אלימות קשה. סנ"צ יוסי קדם, מפקד משטרת לוד, אמר כי ככל הידוע לו הנרצח לא היה מוכר למשטרה, אך ההערכה היא שמדובר ברצח על רקע פלילי.

תחילת האירוע סמוך לשעה 22:30, אז חזרו לביתם אם המשפחה ובנה בן ה-13 מאירוע חינה שהתקיים במושב, וגילו לתדהמתם את אביהם  - שנשאר בבית לשמור על יתר הילדים - בפתח הבית כשהוא מתבוסס בשלולית דם. האם והבן ההמומים הזעיקו למקום צוות של מד"א-ירקון, שביצע בגבר פעולות החייאה ממושכות אך לבסוף נאלץ לקבוע את מותו במקום. יתר בני המשפחה ישנו במיטותיהם ולא שמעו דבר ממה שאירע סמוך לדלת.

את כוחות המשטרה ומד"א קיבלו בני המשפחה כשהם זועקים ובוכים בקול רם. רבים מתושבי היישוב הקטן, המונה פחות מ-300 משפחות, התקבצו סמוך לבית ופרצו בזעקות שבר. "הוא היה אדם אדיב וחברותי, כולם במושב הכירו אותו ואהבו אותו", סיפר לחדשות 2 משה מעתוק, קרוב משפחתו, "קשה לנו להאמין שמישהו הסתכסך איתו ורצה לרצוח אותו. הוא היה אהוב ואהב לצחוק עם כולם".

הפרמדיקים שהגיעו לאזור ניסו לתקשר עם האישה ועם הילדים, אך לא הצליחו מאחר שהם בהלם מוחלט מהאירוע", סיפר לחדשות 2 באינטרנט זכי הלר, דובר מד"א. כוחות גדולים של משטרה, בפיקודו של מפקד מרחב השפלה תת-ניצב שמעון בן הרוש, הגיעו לזירת האירוע. "כל כיווני החקירה נבדקים, אני יכול רק לאשר שמדובר ככל הנראה ברצח", אמר לחדשות 2 מפקד משטרת לוד, סנ"צ יוסי קדם.

צוותי מז"פ סרקו במשך שעות ארוכות את הבית וסביבותיו. בשל נסיבות הרצח, הועברה חקירת האירוע לימ"ר מרכז. צו איסור פרסום הוטל על מרבית פרטי החקירה.

רוצים לקבל עוד עדכונים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק