המשטרה: השכן גרם למוות ברשלנות

יונתן סיטבון ז"ל בן השנתיים נמחץ למוות לפני כשבועיים תחת דלת בבניין מגוריו בי-ם. המשטרה הודיעה היום כי נמצאה תשתית ראייתית להעמדתו לדין של שכנם של בני המשפחה בגין גרימת מוות ברשלנות. החשד: השכן החליף את הדלת והשאירה בחדר המדרגות

השכן אשם? משטרת מרחב מוריה השלימה היום את חקירת מקרה הפעוט יונתן סיטבון ז"ל שנמחץ למוות בתחילת החודש תחת דלת בירושלים. המסקנה קשה: במשטרה טוענים כי "נמצאה תשתית ראייתית לגרימת מוות ברשלנות נגד הדייר שהדלת הוחלפה בדירתו".

דלת הברזל שהייתה בחדר המדרגות, נזכיר, פורקה מדירתו של שכן והונחה בחדר המדרגות. סיטבון הסתובב בסמוך אליה ונמחץ תחתיה, כיוון שלא הייתה מחוזקת, חמישה ימים בלבד לפני שהיה אמור לחגוג יום הולדת שנתיים.

זוג השכנים שנחקרו בחשד למעורבות במותו של סיטבון, הכחישו באותו יום כל קשר לאירוע הטראגי, בו נמחץ למוות הפעוט. השניים אישרו אז כי אכן לפני כחודש וחצי ערך בביתם קבלן שיפוצים והחליף את הדלת, אך לטענתם הוא העביר את הדלת הישנה שמחצה למוות את יונתן ז"ל לפינת האשפה בחצר. אז, כך טוען הבעל, חמד אחד השכנים האחרים את הדלת והחזיר אותה ללובי המבנה כדי להתקינה בביתו או במטרה להעבירה למחסנו.

גם רעייתו המשיכה להכחיש כי בני הזוג התרשלו וגרמו לאסון, אך במשטרה ציינו כי ישנן סתירות בין גרסותיהם של בני הזוג.

"ראינו מחזה נורא של שלוליות דם"

יונתן נפצע אנושות, לאחר שדלת פלדה נפלה עליו ומחצה אותו. אמו יצאה עימו מהדירה לטיול, ובעת שהכינה את עגלת התינוק בחדר המדרגות נגע הפעוט בדלת פלדה שהייתה מונחת בחוץ וזאת נפלה עליו. ניסיונות ההחייאה לא צלחו והפעוט מת כעבור זמן קצר.

רבקה אור, חובשת בכירה במד"א, סיפרה לחדשות 2 באינטרנט על המראות הקשים בבניין. "בהחלט מראה לא קל. אחרי כל כך הרבה שנות עבודה במד"א, לראות מחזה כזה זה דבר מזעזע".

"תינוק ירד עם אמו כאשר הוא אוחז בידה, לפתע דלת כבדה שהייתה בחדר המדרגות, משכנים ששיפצו את הבית והוציאו אותה, נפלה עליו. עם הגיענו ראינו מחזה נורא של שלוליות דם מתחת לדלת ובהמשך כתמי דם עד לבית הפעוט. בהגיענו הפעוט שכב בספה ללא סימני חיים. הוא דימם מהאוזניים, מהאף, מהראש, כמובן שהתחלנו בפעולות החייאה מתקדמות ותוך מספר דקות הגיעה ניידת טיפול נמרץ שהמשיכה בפעולות החייאה מתקדמות. בהמשך פינו אותו לחדר הטראומה שם נקבע מותו", הוסיפה אור.

היא סיכמה, "כאמא לילדים וסבתא לנכד זה מחזה מאוד מאוד קשה לטפל במקרה כזה, שילד שפשוט ירד במדרגות איבד את חייו".

במקום יום הולדת - הלוויה ליונתן

רוצים לקבל עוד עדכונים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק