המפכ"ל על אירועי האלימות: "מדובר במקבץ אקראי"

לראשונה מאז תחילתו של גל מקרי האלימות, מתייחס מפכ"ל המשטרה לאירועים ומגדיר אותם: "מקבץ אקראי". עם זאת מדגיש רנ"צ דודי כהן כי יחידות המשטרה נותנות מענה מקצועי, ועושה הכל כדי לאסוף ראיות בהן ישתמשו בהליכים המשפטיים

בהתייחסות ראשונה לגל האלימות ולאירועים האחרונים, הגדיר הבוקר מפכ"ל המשטרה בישיבת הממשלה השבועית: "מדובר במקבץ אקראי של אירועים פליליים במקומות שונים בארץ, שהסתיימו באופן טרגי".

המפכ"ל הוסיף כי למרות שכל מקרה עומד בפני עצמו, יחידות המשטרה השונות נותנות מענה מקצועי לאירועים, "תוך חתירה לאיסוף ראיות שיהוו בסיס איתן להליכים המשפטיים".

לסיכום דבריו קשר רנ"צ כהן את שרשרת האירועים לצורך בתוספת תקציב למשטרה. "האלימות הקשה מעלה את הצורך הממשי בחיזוק המערכות השונות: החברה, החינוך והאכיפה. הגברת שיתוף הפעולה ביניהן יביא לצמצום הפערים הקיימים באבחון, זיהוי וטיפול בכל פוטנציאל לאלימות".

אמש: ניסיון רצח בנתניה

גבר בן 32 וצעירה בת 25 נמצאו אתמול במצב קשה בדירתם ברחוב האצ"ל בעיר. צוותי משטרה ומד"א שרון שהוזעקו לדירה מצאו את השניים, שכובים בדירה - כשהצעירה סובלת מפצע ירי בראשה, והצעיר מפצע בחזהו. בתם של השניים, פעוטה בת שלוש, נמצאה גם כן בדירה, ולא נפגעה.

השניים הועברו לטיפול רפואי בבית החולים לניאדו בעיר, כאשר הרופאים הצליחו לאחר מאמצים גדולים להוציא את האישה מכלל סכנה.

לאחר חקירה ראשונית התברר כי האישה התלוננה בעבר על אלימות מצד בעלה, אך ביקשה להשאיר בידיו את האקדח על מנת שלא לפגוע בפרנסת המשפחה מכיוון שבעלה עובד באבטחה.

רעננה: אם חנקה את בנותיה למוות

רצח כפול בשרון: גופותיהן של שתי האחיות נטלי ורוני אלוני בנות 6 ו-4 נמצאו בשבוע ללא רוח חיים בדירתן ברחוב המעלות ברעננה, כשעליהן סימני אלימות וחניקה.

המשטרה עצרה את אמן מיכל אלוני, תושבת העיר בשנות ה-40 לחייה, שהודתה במעשה. בני המשפחה היו מוכרים לשירותי הרווחה בעיר בשל בעיות פסיכיאטריות של האם.

אביהן של הבנות, עמוס, לא יכול לשבת עליהן שבעה בביתו - מכיוון שהמשטרה עדיין חוקרת את הממצאים במקום. מיד לאחר הרצח אמר עמוס: "אני אבכה על זה לבד עוד שנים רבות".

האלימות הגואה - סיקור מיוחד:

צעיר נורה למוות במהלך משחק קלפים בנתניה

האב הודה: ניסיתי לרצוח את אשתי ולהתאבד

חשד: אישה הרה נרצחה בדירתה בת"א

אב הבנות על האם: "היא רוצחת"

חשד: אם רצחה את שתי בנותיה הקטנות ברעננה