אבי הבנות שנרצחו יושב שבעה ברחוב

עמוס אלוני, שבנותיו רוני ונטלי נרצחו באכזריות על ידי אמן, יושב עליהן שבעה ברחוב. המשטרה סגרה את ביתו מפני שמדובר בזירת רצח ולעמוס לא נותר מקום כדי לכבד את בנותיו ולשבת עליהן שבעה. הוא מקבל את האורחים על מזרן - בסוכה. תגובת עיריית רעננה: הצענו לשכנו במלון

שבעה על מזרן בסוכה: עמוס אלוני, בעלה של מיכל אלוני שהודתה ברצח שתי בנותיה ביום רביעי האחרון, אומר הערב כי נותר ללא קורת גג בשבעה על בנותיו.

השוטרים שחוקרים את המקרה חסמו את הכניסה לבית בסרטים משטרתיים ונעלו אותה כיוון שמדובר בזירת פשע. לאלוני, שיושב בימים אלו שבעה על בנותיו רוני ונטלי, לא נותרה ברירה. הוא ישן בימים האחרונים על מזרן בסוכה מאולתרת שהוקמה, שם הוא מקבל את המבקרים.

בעיריית רעננה מכחישים את הדברים ואומרים כי הוצע לשכן אותו במלון, וכן כל סיוע נוסף לו אלוני זקוק.

"עמוס, חנקתי את נטלי ורוני, בוא הביתה"

בזו אחר זו נקברו בליל יום חמישי נטלי ורוני אלוני, בנות הארבע וחצי ושש, שנחנקו  למוות, על פי החשד על ידי אמן מיכל, בביתן ברעננה. עשרות בני אדם ליוו אותן למנוחת עולמים בבית העלמין בעיר.

אביהן קרא עליהן קדיש בדמעות. ראש עיריית רעננה נחום חופרי ספד, ואחריו נשאה דברים הגננת של נטלי. "איך נפרדים משתי ילדות מתוקות שכמותכן?", שאלה. "אין מילים לבטא את חוסר האונים. לא נשכח אתכן לנצח".

אלוני שיחזר לפני הלוויה את רגעי האימה שעברו עליו - מהרגע שהתבשר על ידי מיכל, ועד מציאת גופותיהן במיטה."קיבלתי טלפון ממיכל, ובהתחלה לא ייחסתי לכך חשיבות", אמר אלוני. "לפעמים באה לה הג'ננה, והיא הייתה מרימה לי טלפון בלי הפסקה". לאחר מכן, גולל אלוני את הרגעים בהם התבשר על מות בנותיו. "שמעתי צעקות מעבר לקו. מיכל אמרה לי: 'עמוס, חנקתי את נטלי ורוני למוות, בוא הביתה'. לא האמנתי. חשבתי שנפערה תהום מתחת לרגליי".

"אמרתי לה: 'מה, את צוחקת עליי, מה את נורמלית?'", המשיך אלוני. "נסעתי הביתה, פתחתי את דלת החדר וראיתי את שתי הילדות שכובות בסדר מופתי. עיניהן פקוחות. תפסתי את הידיים של רוני הקטנה, היא הייתה קרה. רצתי להזעיק את מד"א, ושאלתי את אחיה של מיכל, דני, שהיה בדירה גם כן: 'איפה היית כל היום?'".

על הדקות הבלתי נתפסות שאחרי הבשורה, הוסיף אלוני לספר: "בזמן שאני מתקשר למד"א, רצה אחרי מיכל בכל הבית. היא צעקה שהיא רוצה להתאבד וניסתה לקחת ממני את האקדח שלי".

האם נשלחה להסתכלות פסיכיאטרית

ברביעי בערב שחזרה האם החשודה את הרצח המזעזע. לאחר שבהתחלה סירבה לשחזר את המעשה, חזרה מיכל אל הדירה, עברה בין החדרים והסבירה לשוטרים כיצד ביצעה את המעשה. לאחר מכן, נפנתה לחוקרים ושאלה אם תוכל להיות נוכחת בהלווית הבנות.

לאחר השיחזור הוחזרה האם לאישפוז ובמהלך הדיון בעניינה בבית המשפט, נקבע כי היא תישלח לבדיקה פסיכיאטרית, על מנת להעריך את מצבה הנפשי ולקבוע האם היתה צלולה בעת ביצוע המעשה.

לפני יומיים ליוותה טיול בית ספר

עוד באותו שבוע ליוותה אלוני טיול של הכיתה בה למדה בתה הקטנה. אף אחד מההורים לא תיאר לעצמו שאישה זו שעבדה כסייעת בגן ילדים במקצועה תוכל במו ידיה לחנוק את בנותיה למוות.

"האמא תמיד נראתה לנו מוזרה", מספרת אם של ילדה בבית הספר. "גם הילדה לא היתה חלק מקבוצת הילדים, וגם האמא בעצמה הייתה תמיד אאוטסיידרית כזאת. משהו בהתנהגות שלה לא היה נורמלי. משהו הרחיק ממנה את כל חברת המבוגרים".

"כל הזמן היא הרחיקה את הילדה משאר קבוצת הילדים. כולם יושבים לאכול, היא יושבת איתה בצד. כולם מתרכזים לנקודת מפגש - היא מגיעה אחרונה. מצלצלים והיא לא מגיעה. היה משהו בהתנהלות שלה, לא נורמלי, לא רגיל. אנחנו ההורים במהלך הטיול דיברנו על זה".

הרצח ברעננה - סיקור מיוחד:

תיעוד: הילדות והאם יומיים לפני הרצח

האם בחקירה: "רצחתי את הבנות?"

אב הבנות על האם: "היא רוצחת"

הגננת: "אני מכה על חטא"

לילך שם טוב: "הגרון שלי נחנק"

עד המוות: הורים שרצחו את ילדיהם

המשפחה מרעננה מוכרת היטב לרווחה

חשד: אם רצחה את שתי בנותיה הקטנות ברעננה

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק