צפו: הנהג הדורס מתגונן ומאשים

אבל כבד שורר ביישובים גילון ומרר מאז קבלת הידיעה על מותם של סגן מיכל זהר (20) וסמ"ר אימן קייזל (20). אביה של מיכל, קיבל את הידיעה בעת ששהה בחו"ל. מעצרו של גבי חן, החשוד ברצח כפול, הוארך ב-9 ימים

ביישובים גילון ומרר שבצפון שורר היום אבל כבד, בעקבות מותם של מיכל זהר ואיימן קייזל באירוע הדריסה החמור אתמול בעכו. איימן מת דקות לאחר הפגיעה הקטלנית של המשאית, ואילו מיכל הובהלה לבית החולים בנהריה במצב אנוש, ולאחר מאמצים שנמשכו לילה שלם נפטרה הבוקר מפצעיה.

הלוויתה של סגן מיכל זהר תיערך ביום ראשון בבית העלמין משגב בשעה 11:00 בבוקר. 

באותה שעה האריך בית משפט השלום בעכו את מעצרו של הנהג הדורס, גבי חן מעכו, בתשעה ימים ושלח אותו להסתכלות פסיכיאטרית.

"מתקשים לעכל את הבשורה המרה"

ביישוב הקהילתי הקטן גילון שבגליל התחתון התקשו להשלים עם מותה של מיכל בת ה-20, בתו של תא"ל (במיל') אודי זהר, לשעבר ראש מנהל התעופה האזרחית, מפקד טייסת וטייס קרב בכיר בחיל האוויר. את הידיעה על מותה קיבל בעת שהותו בחו"ל ולכן הוחלט להמתין עם טקס הלוויה עד שובו לארץ.

משפחתה של מיכל סירבה לדבר עם כלי התקשורת, וביישוב אמרו לכלי התקשורת כי "היא הייתה אהובה מאד על חבריה. כולנו ביישוב מתקשים לעכל את הבשורה המרה".

איימן היה אמור להתחתן בעוד כמה שבועות

מאות מתושבי הכפר מרר ליוו הבוקר את סמ"ר איימן קייזל, שנהרג באירוע הדריסה בעכו, למנוחות בבית העלמין בכפר. בני משפחתו של החייל שנהרג קראו הבוקר להחמיר בעונשו של הנהג הדורס. דודו של איימן, עאדל, אמר לחדשות 2 לאחר מסע הלוויה: "מבחינתנו מדובר בפיגוע חבלני לכל דבר, אני לא חושב שיש סיבה להגדיר את זה 'אירוע'".

"הנהג הזה הוא מחבל שרצח אנשים חפים מפשע שרק רצו להגיע בשלום הביתה". דודו של החייל הוסיף כי הוא מקווה שחן ייענש בחומרה, בייחוד על רקע העובדה שאיימן היה אמור להתחתן מיד לאחר סיומו של חג הקורבן, בעוד כמה שבועות בלבד.

הנהג הדורס חשוד ברצח כפול

במקביל, האריך בית משפט השלום בעכו את מעצרו של גבריאל חן, החשוד ברצח, בעשרה ימים. במהלך המעצר יעבור חן הסתכלות פסיכיאטרית, לאחר שאתמול טען במהלך חקירתו הראשונית כי ביצע את הדריסה במכוון. "השב"כ התעלל בבן שלי", טען בפני כלי התקשורת, "השב"כ והמשטרה פגעו לי בילדים".

פרקליטיו של הנהג, עורכי הדין זיו ורינת גלעד, טענו כי הוא נמצא בסערת רגשות. "לפי בדיקות רפואיות עולה כי מדובר במחלת נפש שהתפרצה, והביאה לצערנו לתוצאה ההרסנית", לדברי עורכי הדין. "משיחות עם בני משפחתו עולה כי הם ניסו מספר פעמים לאשפז אותו, אך הוא ברח".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק