"מיכל אמרה לי: 'עמוס, חנקתי את נטלי ורוני, בוא הביתה'"

עמוס אלוני, אביהן של נטלי ורוני שנחנקו אמש, ע"פ החשד, ע"י אמן מיכל, משחזר הערב את רגעי האימה של קבלת הבשורה הקשה. "קיבלתי טלפון ממיכל, ובהתחלה לא ייחסתי לכך חשיבות בהתחלה", הוא מספר. "נכנסתי לחדר וראיתי את שתי הילדות שכובות בסדר מופתי. תפסתי את הידיים של רוני הקטנה, היא הייתה קרה"

הרצח המזעזע - שלב אחרי שלב: עמוס אלוני, אביהם של רוני ונטלי הקטנות שנחנקו אתמול למוות, על פי החשד, על ידי אימן מיכל ברעננה, עדיין מתקשה לעכל את שאירע. היום, בבכי מר, הוא משחזר את המחזות הנוראיים שהתגלו לו כשהגיע לדירתו וראה את שתי בנותיו שכובות ללא רוח חיים על מיטתן.

"קיבלתי טלפון ממיכל, ובהתחלה לא ייחסתי לכך חשיבות", פותח אלוני את השחזור של רגעי האימה. "לפעמים באה לה הג'ננה, והיא הייתה מרימה לי טלפון בלי הפסקה". לאחר מכן, מגולל אלוני את הרגעים בהם התבשר על מות בנותיו. "שמעתי צעקות מעבר לקו. מיכל אמרה לי: 'עמוס, חנקתי את נטלי ורוני למוות, בוא הביתה'. לא האמנתי. חשבתי שנפערה תהום מתחת לרגליי".

"אמרתי לה: 'מה, את צוחקת עליי, מה את נורמלית?'", ממשיך אלוני. "נסעתי הביתה, פתחתי את דלת החדר וראיתי את שתי הילדות שכובות בסדר מופתי. עיניהן פקוחות. תפסתי את הידיים של רוני הקטנה, היא הייתה קרה. רצתי להזעיק את מד"א, ושאלתי את אחיה של מיכל, דני, שהיה בדירה גם כן: 'איפה היית כל היום?'".

על הדקות הבלתי נתפסות שאחרי הבשורה, ממשיך אלוני לספר: "בזמן שאני מתקשר למד"א, רצה אחרי מיכל בכל הבית. היא צעקה שהיא רוצה להתאבד וניסתה לקחת ממני את האקדח שלי". הערב ב-20:00 שתי הבנות יובאו למנוחת עולמים ברעננה.

האם תישלח להסתכלות פסיכיאטרית

אמש שחזרה האם החשודה את הרצח המזעזע. לאחר שבהתחלה סירבה לשחזר את המעשה, חזרה מיכל אל הדירה, עברה בין החדרים והסבירה לשוטרים כיצד ביצעה את המעשה. לאחר מכן, נפנתה לחוקרים ושאלה אם תוכל להיות נוכחת בהלווית הבנות.

לאחר השיחזור הוחזרה האם לאישפוז ובמהלך הדיון היום בעניינה בבית המשפט, נקבע כי היא תישלח לבדיקה פסיכיאטרית, על מנת להעריך את מצבה הנפשי ולקבוע האם היתה צלולה בעת ביצוע המעשה.

לפני יומיים ליוותה טיול בית ספר

רק לפני יומיים ליוותה אלוני טיול של הכיתה בה למדה בתה הקטנה. אף אחד מההורים לא תיאר לעצמו שאישה זו שעבדה כסייעת בגן ילדים במקצועה תוכל במו ידיה לחנוק את בנותיה למוות.

"האמא תמיד נראתה לנו מוזרה", מספרת אם של ילדה בבית הספר. "גם הילדה לא היתה חלק מקבוצת הילדים, וגם האמא בעצמה הייתה תמיד אאוטסיידרית כזאת. משהו בהתנהגות שלה לא היה נורמלי. משהו הרחיק ממנה את כל חברת המבוגרים".

"כל הזמן היא הרחיקה את הילדה משאר קבוצת הילדים. כולם יושבים לאכול, היא יושבת איתה בצד. כולם מתרכזים לנקודת מפגש - היא מגיעה אחרונה. מצלצלים והיא לא מגיעה. היה משהו בהתנהלות שלה, לא נורמלי, לא רגיל. אנחנו ההורים במהלך הטיול דיברנו על זה".

הרצח ברעננה - סיקור מיוחד:

תיעוד: הילדות והאם יומיים לפני הרצח

האם בחקירה: "רצחתי את הבנות?"

אב הבנות על האם: "היא רוצחת"

הגננת: "אני מכה על חטא"

לילך שם טוב: "הגרון שלי נחנק"

עד המוות: הורים שרצחו את ילדיהם

המשפחה מרעננה מוכרת היטב לרווחה

חשד: אם רצחה את שתי בנותיה הקטנות ברעננה

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק