האם שחנקה את בנותיה למוות תישלח לבדיקה פסיכיאטרית

גם היום מתקשים להבין במשטרה מה גרם למיכל אלוני לרצוח את שתי בנותיה הקטנות. "אני לא יודעת למה עשיתי את זה", חזרה ואמרה האם לעורכת דינה. מעצרה של מיכל אלוני הוארך ב-9 ימים נוספים. הלילה הבנות יובאו למנוחות בבית העלמין ברעננה

יום לאחר הרצח המזעזע ברעננה, עדיין מנסים להבין חוקרי המשטרה מדוע חנקה למוות מיכל אלוני את שתי בנותיה הקטנות, נטלי ורוני. "אני לא יודע למה עשיתי את זה", חזרה ואמרה האם לפרקליטתה עו"ד אורית חיון מהסניגוריה הציבורית.

בשעות הצהריים הובאה אלוני לבית משפט השלום בכפר סבא, שם מבקשת המשטרה להאריך את מעצרה. בחדשות 2 באינטרנט אנו מעבירים בשידור חי עדכונים שוטפים מהדיון. שתי הבנות הקטנות שנרצחו יובאו למנוחות הערב בבית העלמין ברעננה.

רוצים לקבל עדכונים לגבי התפתחויות בפרשה? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

אמש שיחזרה אלוני את המעשה בדירתה ברחוב המעלות. היא עברה בין החדרים, הסבירה לשוטרים כיצד ביצעה את המעשה וסיפרה כי ניסתה להתאבד לאחר שביצעה את הרצח. אלוני צפויה לעבור בדיקה פסיכיאטרית כדי להעריך את מצבה הנפשי ולקבוע האם היתה צלולה בעת ביצוע המעשה.

סיפרה בחקירתה כי ניסתה להתאבד

במשטרה ממשיכים לחקור את נסיבות הטרגדיה ובודקים את מידת מעורבותו של האח, דני ברהמס, בזוועה, אך על פי ההערכות הוא לא היה קשור באופן פעיל בחניקת הילדות. "מדובר בחשד מופרך", אמר פרקליטו עו"ד ניר אלפסה מטעם הסנגוריה הציבורית בתגובה לבקשת המשטרה להאריך בחמישה ימים את מעצר מרשו. "הוא אכן היה בדירה, אך לכל היותר זה הסתכם באי מניעת פשע", הוסיף.

מבדיקה שנערכה בשירותי הרווחה בעיר, עולה כי רק ביום ראשון האחרון נפגשו בני משפחה עם גורמי הרווחה במטרה לסייע להם. בנוסף, נקבעה פגישה נוספת לשבוע הבא, זאת כדי לפתור את המצב הקשה בו ככל הנראה היתה המשפחה.

לפני יומיים ליוותה טיול בית ספר

רק לפני יומיים ליוותה מיכל אלוני, החשודה ברצח בנותיה נטלי ורוני, טיול של הכיתה בה למדה בתה הקטנה. אף אחד מההורים לא תיאר לעצמו שאישה זו שעבדה כסייעת בגן ילדים במקצועה תוכל במו ידיה לחנוק את בנותיה למוות.

"האמא תמיד נראתה לנו מוזרה", מספרת אם של ילדה בבית הספר. "גם הילדה לא היתה חלק מקבוצת הילדים, וגם האמא בעצמה הייתה תמיד אאוטסיידרית כזאת. משהו בהתנהגות שלה לא היה נורמלי. משהו הרחיק ממנה את כל חברת המבוגרים".

"כל הזמן היא הרחיקה את הילדה משאר קבוצת הילדים. כולם יושבים לאכול, היא יושבת איתה בצד. כולם מתרכזים לנקודת מפגש - היא מגיעה אחרונה. מצלצלים והיא לא מגיעה. היה משהו בהתנהלות שלה, לא נורמלי, לא רגיל. אנחנו ההורים במהלך הטיול דיברנו על זה".

"לקחתי את החיים של הבנות"

הרצח אירע בשעת בוקר. רוני ונטלי לא הגיעו לגן. האב עמוס, שעובד כמאבטח בגן ילדים, חשד שמשהו לא בסדר ובשלב מסוים, כך דווח, התקשרה אליו אשתו ואמרה לו: "לקחתי את החיים של הבנות".

האב שמיהר הביתה, מצא את הבנות מוטלות במיטותיהן ללא רוח חיים, לבושות, מכוסות בשמיכה. האם מיכל היתה ישובה לידן. הוא הזעיק מיד את המשטרה ומגן דוד והתמוטט מיד כשיצא מהדירה.

חוקרי המשטרה מצאו בדירה את האם, שהודתה לאחר זמן קצר ואמרה להם: "חנקתי במו ידי את שתי הילדות". האם היתה מוכרת לשרותי הרווחה בעיר, ונטען שהיא לוקה בנפשה. המשטרה מצאה בדירה גם את אחיה של האמא והוא נלקח לחקירה כדי לבדוק אם ובאיזו צורה היה מעורב. כעת מנסים החוקרים להבין - מה היה המניע של מיכל.

למרות הטענות הקשות נגד שירותי הרווחה שהכירו וטיפלו בבני המשפחה, הנציגים מהעירייה טוענים: "היה טיפול מסור ועקבי". מנהלת אגף הרווחה בעיריית רעננה אורנה לשם מדגישה כי היה טיפול במשפחה לכל אורך הזמן וכי היא לא יכולה להוסיף פרטים נוספים על המקרה.

הרצח ברעננה - סיקור מיוחד:

תיעוד: הילדות והאם יומיים לפני הרצח

האם בחקירה: "רצחתי את הבנות?"

אב הבנות על האם: "היא רוצחת"

הגננת: "אני מכה על חטא"

לילך שם טוב: "הגרון שלי נחנק"

עד המוות: הורים שרצחו את ילדיהם

המשפחה מרעננה מוכרת היטב לרווחה

חשד: אם רצחה את שתי בנותיה הקטנות ברעננה