האם: "אוכל ללכת להלוויית הבנות?"

לאחר שנשמעה מבולבלת מאוד במהלך חקירתה הובלה אתמול מיכל אלוני לדירתה ברעננה ושיחזרה את רצח בנותיה. לאחר מכן היא נלקחה לאשפוז ותעבור בדיקה פסיכיאטרית. אתמול היא שאלה את החוקרים: אני אוכל ללכת להלווייה שלהן?

מיכל אלוני, שהודתה שחנקה למוות בנותיה נטלי ורוני בדירתה ברעננה, שיחזרה הלילה את הרצח בפני החוקרים. מוקדם יותר שאלה את השוטרים: "אני אוכל ללכת להלוויה שלהן?".

השעות הלילה הובאה האם החשודה שחנקה למוות את בנותיה בנות ה-6 וה-4 לדירה בה התרחש האירוע. לאחר שבהתחלה סירבה לשחזר את המעשה, חזרה מיכל אל הדירה, עברה בין החדרים והסבירה לשוטרים כיצד ביצעה את המעשה.

לאחר השיחזור הוחזרה האם לאישפוז והיא תעבור בדיקה פסיכיאטרית כדי להעריך את מצבה הנפשי ולקבוע האם היתה צלולה בעת ביצוע המעשה. בית המשפט צפוי לדון בהמשך היום בהארכת מעצרה.

סיפרה בחקירתה כי ניסתה להתאבד

עוד בחקירתה אמרה אלוני כי היא לא בטוחה שהדבר הנורא אכן קרה. בפני חוקרי המשטרה היא חזרה ושאלה: "הרגתי את הבנות?", ואף סיפרה כי ניסתה להתאבד.

השוטרים שעצרו את האם לאחר שנמצאה יושבת סמוך לגופותיהן של נטלי ורוני בנות 6 ו-4, ביצעו תחקור ראשוני בתחנת משטרת כפר סבא במטרה לחשוף את המניע לרצח המזעזע. למרות שעל פי הדיווחים הודתה האם במעשה בפני בעלה ובפני הכוחות שהגיעו למקום, היא נראתה בחקירה כאילו שכחה לחלוטין מהמעשה והתקשתה להעניק גרסה מסודרת.

לאחר שנלקחה לתחנת המשטרה התגלו סימני חניקה מסביב לצווארה של החשודה ברצח, והיא אף סיפרה כי ניסתה לשים קץ לחייה לאחר המקרה. בקרוב היא צפויה לעבור אבחון פסיכיאטרי.

מבדיקה שנערכה בשירותי הרווחה בעיר, עולה כי רק ביום ראשון האחרון נפגשו בני משפחה עם גורמי הרווחה במטרה לסייע להם. בנוסף, נקבעה פגישה נוספת לשבוע הבא, זאת כדי לפתור את המצב הקשה בו ככל הנראה היתה המשפחה.

לפני יומיים ליוותה טיול בית ספר

רק לפני יומיים ליוותה מיכל אלוני, החשודה ברצח בנותיה נטלי ורוני, טיול של הכיתה בה למדה בתה הקטנה. אף אחד מההורים לא תיאר לעצמו שאישה זו שעבדה כסייעת בגן ילדים במקצועה תוכל במו ידיה לחנוק את בנותיה למוות.

"האמא תמיד נראתה לנו מוזרה", מספרת אם של ילדה בבית הספר. "גם הילדה לא היתה חלק מקבוצת הילדים, וגם האמא בעצמה הייתה תמיד אאוטסיידרית כזאת. משהו בהתנהגות שלה לא היה נורמלי. משהו הרחיק ממנה את כל חברת המבוגרים".

"כל הזמן היא הרחיקה את הילדה משאר קבוצת הילדים. כולם יושבים לאכול, היא יושבת איתה בצד. כולם מתרכזים לנקודת מפגש - היא מגיעה אחרונה. מצלצלים והיא לא מגיעה. היה משהו בהתנהלות שלה, לא נורמלי, לא רגיל. אנחנו ההורים במהלך הטיול דיברנו על זה".

"לקחתי את החיים של הבנות"

הרצח אירע בשעת בוקר. רוני ונטלי לא הגיעו לגן. האב עמוס, שעובד כמאבטח בגן ילדים, חשד שמשהו לא בסדר ובשלב מסוים, כך דווח, התקשרה אליו אשתו ואמרה לו: "לקחתי את החיים של הבנות".

האב שמיהר הביתה, מצא את הבנות מוטלות במיטותיהן ללא רוח חיים, לבושות, מכוסות בשמיכה. האם מיכל היתה ישובה לידן. הוא הזעיק מיד את המשטרה ומגן דוד והתמוטט מיד כשיצא מהדירה.

חוקרי המשטרה מצאו בדירה את האם, שהודתה לאחר זמן קצר ואמרה להם: "חנקתי במו ידי את שתי הילדות". האם היתה מוכרת לשרותי הרווחה בעיר, ונטען שהיא לוקה בנפשה. המשטרה מצאה בדירה גם את אחיה של האמא והוא נלקח לחקירה כדי לבדוק אם ובאיזו צורה היה מעורב. כעת מנסים החוקרים להבין - מה היה המניע של מיכל.

למרות הטענות הקשות נגד שירותי הרווחה שהכירו וטיפלו בבני המשפחה, הנציגים מהעירייה טוענים: "היה טיפול מסור ועקבי". מנהלת אגף הרווחה בעיריית רעננה אורנה לשם מדגישה כי היה טיפול במשפחה לכל אורך הזמן וכי היא לא יכולה להוסיף פרטים נוספים על המקרה.

הרצח ברעננה - סיקור מיוחד:

תיעוד: הילדות והאם יומיים לפני הרצח

האם בחקירה: "רצחתי את הבנות?"

אב הבנות על האם: "היא רוצחת"

הגננת: "אני מכה על חטא"

לילך שם טוב: "הגרון שלי נחנק"

עד המוות: הורים שרצחו את ילדיהם

המשפחה מרעננה מוכרת היטב לרווחה

חשד: אם רצחה את שתי בנותיה הקטנות ברעננה

 

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק