יומיים לפני הרצח: האם ליוותה את הבת בטיול

מיכל אלוני שהודתה שחנקה למוות את שתי בנותיה הקטנות נטלי ורוני, ליוותה רק לפני יומיים את הכיתה של בתה בטיול בית ספרי. היום אומרים הורים שצפו בה כי כבר אז חשו כי היא מתנהגת בצורה מוזרה. האם היה ניתן למנוע את הרצח המזעזע?

רק לפני יומיים ליוותה מיכל אלוני, החשודה ברצח שתי בנותיה נטלי ורוני, טיול של הכיתה בה למדה בתה הקטנה. אף אחד מההורים לא תיאר לעצמו שאישה זו שעבדה כסייעת בגן ילדים במקצועה תוכל במו ידיה לחנוק את בנותיה למוות.

"האמא תמיד נראתה לנו מוזרה", מספרת אם של ילדה בבית הספר. "גם הילדה לא היתה חלק מקבוצת הילדים, וגם האמא בעצמה הייתה תמיד אאוטסיידרית כזאת. משהו בהתנהגות שלה לא היה נורמלי. משהו הרחיק ממנה את כל חברת המבוגרים".

"כל הזמן היא הרחיקה את הילדה משאר קבוצת הילדים. כולם יושבים לאכול, היא יושבת איתה בצד. כולם מתרכזים לנקודת מפגש - היא מגיעה אחרונה. מצלצלים והיא לא מגיעה. היה משהו בהתנהלות שלה, לא נורמלי, לא רגיל. אנחנו ההורים במהלך הטיול דיברנו על זה".

"לקחתי את החיים של הבנות"

הרצח אירע בשעת בוקר. רוני ונטלי לא הגיעו לגן. האב עמוס, שעובד כמאבטח בגן ילדים, חשד שמשהו לא בסדר ובשלב מסוים, כך דווח, התקשרה אליו אשתו ואמרה לו: "לקחתי את החיים של הבנות".

האב שמיהר הביתה, מצא את הבנות מוטלות במיטותיהן ללא רוח חיים, לבושות, מכוסות בשמיכה. האם מיכל היתה ישובה לידן. הוא הזעיק מיד את המשטרה ומגן דוד והתמוטט מיד כשיצא מהדירה.

חוקרי המשטרה מצאו בדירה את האם, שהודתה לאחר זמן קצר ואמרה להם: "חנקתי במו ידי את שתי הילדות". האם היתה מוכרת לשרותי הרווחה בעיר, ונטען שהיא לוקה בנפשה. המשטרה מצאה בדירה גם את אחיה של האמא והוא נלקח לחקירה כדי לבדוק אם ובאיזו צורה היה מעורב. כעת מנסים החוקרים להבין - מה היה המניע של מיכל.

למרות הטענות הקשות נגד שירותי הרווחה שהכירו וטיפלו בבני המשפחה, הנציגים מהעירייה טוענים: "היה טיפול מסור ועקבי". מנהלת אגף הרווחה בעיריית רעננה אורנה לשם מדגישה כי היה טיפול במשפחה לכל אורך הזמן וכי היא לא יכולה להוסיף פרטים נוספים על המקרה.

הרצח ברעננה - סיקור מיוחד:

הגננת: "אני מכה על חטא"

לילך שם טוב: "הגרון שלי נחנק"

עד המוות: הורים שרצחו את ילדיהם

המשפחה מרעננה מוכרת היטב לרווחה

חשד: אם רצחה את שתי בנותיה הקטנות ברעננה

 

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק