אב הבנות על האם: "היא רוצחת"

ב-6:30 בבוקר אב המשפחה יצא לעבודה ונפרד מנטלי ורוני הקטנות לשלום. במהלך היום ניסה לתפוס את אשתו בטלפון - ללא הצלחה. כשהרגיש שמשהו לא בסדר הגיע הביתה בצהריים וראה את מחזה הזוועה - גופות הבנות

"היא רוצחת", אלו היו מילותיו של עמוס אלוני הנסער, ששתי בנותיו נרצחו היום על פי החשד על ידי אמן. האב ההמום הובל לתשאול בתחנת המשטרה כשהוא עדיין לא מאמין שאיבד את בנותיו הקטנות נטלי ורוני.

לצלמים ולנציגי כלי התקשורת הרבים אמר האב "הרווחה סתם משרד", זאת ככל הנראה לאחר שעובדי הרווחה לא הצליחו לחזות או למנוע את הרצח הנוראי של האם, שהיתה בעברה מאושפזת בבית חולים פסיכיאטרי והייתה מוכרת לרשויות הבריאות ברעננה. 

מחקירה ראשונית עולה כי כבר בימים האחרונים חשד האב כי משהו אינו כשורה עם האם. הבוקר הוא יצא לעבודתו ב-6:30 בבוקר ונפרד לשלום מהבנות. במהלך היום ניסה להשיג את אשתו בטלפון כמה פעמים, ומשלא הצליח עד שעות הצהריים, חש שמשהו אינו כשורה וחזר לביתו. שם הוא ראה במחזה הזוועה - האם כשלידה מוטלות גופות הבנות. מחקירתה של האם עולה החשד כי היא רצחה את הבנות ממניע כלכלי.

"שמעו את הצעקות מהכניסה לבניין"

גופותיהן של שתי האחיות נטלי ורוני אלוני בנות 6 ו-4 נמצאו בצהריים ללא רוח חיים בדירתן ברחוב המעלות ברעננה, כשעליהן סימני אלימות וחניקה. המשטרה עצרה את אמן מיכל אלוני, תושבת העיר בשנות ה-40 לחייה, שהודתה במעשה. בני המשפחה היו מוכרים לשירותי הרווחה בעיר בשל בעיות פסיכיאטריות של האם.

סמוך לשעה 13:20 הוזעקו כוחות מד"א לבית לאחר שהאב מצא את שתי הבנות במיטתן ללא רוח חיים כשעל גופן סימני אלימות קשים. "לא נותר אלא לקבוע את מותן", ציין זכי הלר, דובר מד"א, והוסיף כי על פי ההערכה הן נרצחו שעות ספורות קודם לכן.

"את הצעקות של האב שמעו כבר מהכניסה לבניין", סיפר לחדשות 2 באינטרנט דניאל, כונן הצלה גוש דן, שנאלץ להתמודד עם המראות הקשים וניסה לשווא לסייע לילדות: "חיפשנו סימני חיים אך לא מצאנו". לדבריו, אמן של השתיים ביקשה לראות את הבנות אותן חנקה במו ידיה. 

מפרטים נוספים שהגיעו מזירת האירוע, עולה כי שתי הילדות גרו אצל אמה של החשודה ברצח. לזירת האירוע הגיעה גם גרושתו של האב, שלו יש שלושה ילדים נוספים מנישואיו הקודמים, הגדולה שבהם בת 17. עוד ידוע כי בדירה התגורר גם אחיה של האם.

איך מסבירים רצח של ילדות?

שוטרי מרחב השרון עצרו את האם בחשד שרצחה את שתי הילדות וזו הודתה במעשה המזעזע וסיפרה כיצד חנקה אותן למוות. אבי הבנות, שאלה הם נישואיו השניים, נלקח אף הוא למתן עדות, כמו גם אחיה של האם שנחקר בחשד למעורבות ברצח. במקביל ניסו השוטרים להסביר לבני המשפחה ההמומים מה אירע בתוך הבית.

ראש העיר נחום חופרי שהגיע למקום הביע זעזוע עמוק מהמקרה והתקשה לעכל את הטרגדיה. "ילדות בנות 4 ו-6, אין יותר קשה מזה", אמר.

הרצח ברעננה - סיקור מיוחד:

הגננת: "אני מכה על חטא"

לילך שם טוב: "הגרון שלי נחנק"

עד המוות: הורים שרצחו את ילדיהם

המשפחה מרעננה מוכרת היטב לרווחה

חשד: אם רצחה את שתי בנותיה הקטנות ברעננה

 

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק