לילך שם טוב: "הגרון שלי נחנק"

הכותרות בכלי התקשורת לגבי הרצח הכפול והמזעזע ברעננה לא הציפו מחדש אצל לילך שם טוב את הטרגדיה האישית שלה, מפני שהיא חווה אותה מדי יום. "האנשים שאחראים לחיי הילדים לא עושים מספיק. כל רצח אפשר למנוע – חד משמעית, זו אוזלת יד משוועת", סיפרה שם טוב בכאב. "אני חיה בחברה שלא מסוגלת להגן על אזרחיה וילדיה"

לילך שם טוב, שבן זוגה לשעבר איתי בן דרור רצח את שלושת ילדיהם, סיפרה בצהריים לחדשות 2 באינטרנט על התחושות הקשות ביום זה. "לצערי ישנם קווים דומים לשלי, אני לא מוצאת מילים. בבקשה, אני מתחננת, תתחילו לקחת את הדברים לידיים - די, מספיק".

"אנחנו חיים בחברה שכל הזמן מצליחה להפתיע מחדש", המשיכה שם טוב. "זה לא נתפס בכל אמות מידה. הגרון שלי נחנק, למרות שאני לא מכירה את הילדים. אני חיה את המקרה שלי כל יום. האנשים שאחראים לחיי הילדים לא עושים מספיק. כל רצח אפשר למנוע - חד משמעית, זו אוזלת יד משוועת. צריכה להידלק נורה אדומה חברתית ברורה. משהו בסיסי חייב להשתנות".

לדעתה, "יש לטפל ברמה מקצועית ומכוונת יותר למצוא את האנשים בעלי עבר בעייתי ולבדוק. אנחנו מדברים על ילדים חסרי ישע שלא יכולים להגן על עצמם. למה לא לוקחים את המושכות ועושים משהו? אני מרגישה שאני חיה בחברה שלא מסוגלת להגן על אזרחיה וילדיה".

שתי גופות עם סימני אלימות וחניקה

גופותיהן של שתי אחיות בנות 4 ו-6 נמצאו בצהריים ללא רוח חיים בדירתן ברחוב המעלות ברעננה, כשעליהן סימני אלימות וחניקה. המשטרה עצרה את אמן, תושבת העיר בשנות ה-40 לחייה, שהודתה במעשה. בני המשפחה היו מוכרים לשירותי הרווחה בעיר.

סמוך לשעה 13:20 הוזעקו כוחות מד"א לבית לאחר שהאב מצא את שתי הבנות במיטתן ללא רוח חיים כשעל גופן סימני אלימות קשים. "לא נותר אלא לקבוע את מותן", ציין זכי הלר, דובר מד"א, והוסיף כי על פי ההערכה הן נרצחו שעות ספורות קודם לכן.

"את הצעקות של האב שמעו כבר מהכניסה לבניין", סיפר לחדשות 2 באינטרנט דניאל, כונן הצלה גוש דן, שנאלץ להתמודד עם המראות הקשים וניסה לשווא לסייע לילדות: "חיפשנו סימני חיים אך לא מצאנו". לדבריו, אמן של השתיים ביקשה לראות את הבנות אותן חנקה במו ידיה. 

שוטרי מרחב השרון עצרו את האם בחשד שרצחה את שתי הילדות וזו הודתה במעשה המזעזע וסיפרה כיצד חנקה אותן למוות. אבי הבנות, שאלה הם נישואיו השניים, נלקח אף הוא למתן עדות, כמו גם אחיה של האם שנחקר בחשד למעורבות ברצח. במקביל ניסו השוטרים להסביר לבני המשפחה ההמומים מה אירע בתוך הבית.

ראש העיר נחום חופרי שהגיע למקום הביע זעזוע עמוק מהמקרה והתקשה לעכל את הטרגדיה. "ילדות בנות 4 ו-6, אין יותר קשה מזה", אמר.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק  

רצח הילדות ברעננה: סיקור מיוחד

חשד: אם רצחה את שתי בנותיה הקטנות ברעננה

"המשפחה מוכרת היטב לשירותי הרווחה"

עד המוות: הורים שרצחו את ילדיהם