עד המוות: הורים שרצחו את ילדיהם

מקרה הרצח המזעזע של שתי הילדות ברעננה מצטרף לשורה של רציחות מזעזעות של ילדים על ידי הוריהם בשנתיים האחרונות: המדינה רעדה כאשר נמצאה גופתה של רוז פיזם הקטנה במימי הירקון, זועזעה כאשר רצח אסף גולדרינג את בתו הקטנה, ולא האמינה כשזה קרה שוב ע"י מייקל פישר השוטר המצטיין. האם זה יהיה הרצח האחרון?

מקרה הרצח המזעזע של שתי הילדות הקטנות ברעננה, שנחנקו למוות על פי החשד על ידי אמן, מחזיר אותנו אחורה, לשורת מקרי רצח מזעזעים של ילדים על ידי הוריהם.

בחודש יולי האחרון דקר למוות איתי בן דרור את שלושת ילדיו בביתו שבנתניה. על פי כתב האישום שהוגש נגדו, בן-דרור סימם את הילדים ואז רצח אותם בשנתם. בעדותו סיפר בן-דרור כי תכנן את הרצח במשך חודשים רבים.

כוחות הצלה מחפשים אחר גופת ילדה קטנה: באוגוסט 2008 המדינה כולה עקבה בדאגה אחר החיפושים אחרי רוז פיזאם, נכדתו של רוני רון ובתה של מארי פיזאם. שלושה שבועות אחר כך נמצאה גופתה במזוודה אדומה בירקון, מי שגידלו אותה,רוני ומארי, הואשמו ברצח. משפטם - עדיין מתנהל.

כרוניקה של רצח ידוע מראש

אבל הרצח של רוז לא סתם את הגולל על פרשיות רצח ילדים: אולגה בוריסוב הורשעה ברצח בנה אלון, לאחר שהטביעה אותו בים. במסגרת הסדר טיעון נגזר דינה רק לשמונה שנות מאסר, זאת בעקבות מצבה הנפשי. באותו חודש אמא אחרת, רגינה קרוצ'קוב מת"א, הטביעה את בנה מיכאל בגיגית. 12 שנות מאסר היו מנת חלקה על הרצח המזעזע, גם זאת, בעקבות מצבה הנפשי.

המקרה מצמרר נוסף, הוא המקרה של משפחת פישר - שעד היום נותר בגדר תעלומה. מייקל, אב המשפחה וקצין מצטיין ביחידה המרכזית של מחוז מרכז, רצח את אשתו הילה, גם היא קצינה, ואת שני ילדיהם יובל וירדן. פיתרון התעלומה ירד עם בני המשפחה, שנראתה כל כך נורמטיבית - לקבר.

הרוצחים מאשימים את האמהות במעשיהם

לפני כשנה וחצי, עוד משפחה לכאורה נורמטיבית, עוד רצח מזעזע. אסף גולדרינג, אב לנועה בת ה-3, חנק אותה בבוקר יום שבת. ניסיון ההתאבדות שלו נכשל, ובמכתב ההתאבדות שלו הוא האשים את אשתו לשעבר. לאחר מספר חודשים, הצליח הרוצח גולדרינג להתאבד בתא המעצר.

 

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק