ניסיון הרצח בתל אביב פוענח בזכות מצלמות האבטחה

הותר לפרסום: המשטרה פענחה ניסיון רצח שאירע בלב תל אביב לפני כחודש וחצי, במהלכו נורה בן למשפחת פשע בכיכר אתרים. בחומר החקירה המצולם שהיה בידי המשטרה נראה החשוד מגיע על קטנוע ומכין אותו, ואז נמלט

סכסוך בין כנופיות בעיר חולון - זה הרקע לניסיון הרצח שבוצע בכיכר אתרים בתל אביב, במהלכו נורה מטווח קצר צעיר בן 23, בסוף חודש ספטמבר. המשטרה התירה היום לפרסום כי פרשת ניסיון הרצח פוענחה.

בן ה-23 נפצע אז באורח קשה. מחקירה סמויה שביצעו חוקרי היחידה המרכזית של משטרת מחוז תל אביב, במהלכה נאספו ראיות כנגד חשוד מרכזי, סלומון שמחייב (25), תושב חולון, עלה כי הרקע למעשה הוא סכסוך פלילי בין חבורות בחולון, שעוסקות בסמים ובהתפרצויות ושבשל אותו סכסוך בוצעו פגיעות הדדיות בין חברי הכנופיות כבר בעבר.

בזירת הפשע נאספו גם חומרי חקירה מצולמים, בהם נראה החשוד מגיע למקום על קטנוע, מכין את הקטנוע לפני הביצוע ובורח מהמקום מיד לאחר ניסיון הרצח. מהמשטרה נמסר כי במהלך החקירה נעצרו מספר מעורבים נוספים, חקירתם נמשכת וצפויים מעצרים נוספים.

הרצח פוענח באמצעות צוותו של פקד יוני חג'ג', ראש צוות בימ"ר ת"א. בכירים במשטרה מוסרים כי ניסיון הרצח ככל הנראה הגיע כפעולת תגמול על דקירה שהקורבן ביצע בחבר הכנופיה הנגדית בכלא, לפני 10 חודשים.

על פי החשד, הנדקר דאז הזמין את ניסיון הרצח של הדוקר ואף שילם לו 10,000 שקלים. היורה נעצר ועמו נעצרו גם שני אחים מחולון שעל פי החשד הזמינו את ניסיון הרצח וחשוד נוסף מהכנופייה השנייה. כתב אישום יוגש מחר נגד היורה בחשד לניסיון רצח בבית המשפט המחוזי בתל אביב.

הצעיר נורה בראשו סמוך למועדון "הקולוסיאום" בכיכר אתרים ממש בצאת יום הכיפורים. צוות מד"א-ירקון שהגיע אז למקום פינה את הצעיר לקבלת טיפול בבית החולים איכילוב. הצעיר שנורה משתייך למשפחת פשע מוכרת באזור

מבית החולים נמסר אז כי מבדיקת הפצוע עולה שהוא נורה מטווח אפס, והם אף הגדירו את מצבו כ"נס רפואי".

רוצים לקבל עוד עדכונים שוטפים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק