ישראלי הביא "מזכרת" מברזיל: ג'ל קוקאין

בלשי ימ"ר ת"א לא ציפו למזכרת מקורית כזו ממטייל ששב מברזיל: לפנות בוקר נעצר ישראלי בן 26 בנמל התעופה בן גוריון, למרות שעבר את בדיקת מכשיר השיקוף ללא בעיה. בבדיקת תרמילו נמצאה פלטת ג'ל קוקאין שהוסלקה בגב התיק, בשווי של כ-10 מיליון דולרים. הצעיר הודה שהתיק שלו, אך הכחיש שהבריח את הסם

"דרך מתוחכמת להבריח קוקאין" (משטרת ת"א)

מטייל ישראלי שחזר מטיול בברזיל מצא, על פי החשד, דרך מקורית במיוחד להבריח קוקאין בשווי מיליוני דולרים לארץ.

לפנות בוקר נחת הישראלי, צעיר בן 26, בנמל התעופה בן גוריון ועבר את בדיקת השיקוף ללא בעיה. למרות זאת, הוא עורר את חשד הבלשים ונלקח לבדיקה שחשפה פלטת ג'ל קוקאין בתרמילו, ששוויה מוערך בכ-10 מיליון דולר.

בלשים של מפלג הסמים ביחידה המרכזית של תל אביב עסקו במבצע ליירוט בלדרי סמים בנמל התעופה, במהלכה הבחינו בצעיר ששב בטיסה מברזיל דרך איטליה. למרות שמכשיר השיקוף לא חשף את המטען שברשותו, הצעיר עורר את חשדם והם הורו להמתין לבדיקה נוספת.

"דרך מתוחכמת להבריח קוקאין"

פלטת הג'ל שנמצאה בתיק הצעיר (משטרת ת"א)
"מדובר בקוקאין במשקל 3.5 קילוגרם שהגיע בצורת פלטת ג'ל שהייתה מוסלקת במערכת הגב של תיק מטיילים", סיפר לחדשות 2 באינטרנט סגן ניצב ידידה סבג, ראש מפלג סמים משטרת תל אביב. "הבלשים מצאו הסלקה מאוד מתוחכמת של החומר שנמצא בצורת פלטה של ג'ל".

לדברי סבג, מדובר באחת מצורות רבות שבהן ניתן לבריח קוקאין. "אנחנו מכירים דוגמאות נוספות", פירט ראש המפלג. "הקוקאין יכול להגיע בצורת חומר נוזלי, קשה, או אפילו כנוזל שספוג בבגדים. את החומר הזה ניתן לערבב עם חומר נוסף שהופך אותו לאבקה".

בחקירתו, הודה הצעיר כי התרמיל שייך לו אך הכחיש כל קשר לסם שנמצא בו. בהמשך היום הוא יובא לבית משפט השלום בתל אביב – שם יוחלט האם להאריך את מעצרו. במקביל, נמשכת החקירה במפלג התשאול של היחידה המרכזית תל אביב. 

רוצים לקבל עוד עדכונים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק