משפחת הנהג: "למה לירות 5 פעמים?"

למרות טענות המשטרה כי הירי בנהג המונית הלילה בעתלית היה מוצדק, מתעקשים בני משפחתו שמדובר בתגובה מוגזמת. אחיו של הנהג אמר לחדשות 2: "היה אפשר לירות בו פעם אחת בכתף, לא חמש פעמים בחזה שגמרו והרגו אותו במקום"

בני משפחתו של עופר גיל, נהג המונית שנורה הלילה למוות על ידי שוטר בעתלית, תוקפים בחריפות את התנהלות המשטרה. אחיו של גיל אמר הבוקר לחדשות 2: "היה אפשר לירות בו פעם אחת בכתף, לא חמש פעמים בחזה".

בני משפחתו של עופר וקרוביה של אשתו מסתגרים מאז שעות הבוקר בבית המשפחה בעתלית. אחיו של הנהג, עמוס גיל, סיפר לחדשות 2 באינטרנט לאחר המקרה: "המשטרה הגזימה. היה אפשר לעצור את אחי מאוחר יותר במקום להסתבך".

"היה אפשר לירות בו פעם אחת בכתף, לא חמש פעמים בחזה שגמרו והרגו אותו במקום", הוסיף אחיו של ההרוג. סימה, אשתו של עופר שחיה בנפרד ממנו, הייתה זו שהזעיקה את השוטרים לאחר הגעתו למקום, אך טוענת כי כלל לא היה ביניהם עימות.

משפחתה של האישה גם היא המומה וכועסת על השוטרים: "המשטרה מעלילה על עופר. הם כן היו בהליך גירושים קשה אבל בסך הכל דאגו לילדים והשוטרים פשוט הגזימו".

ההרוג הפר צו הרחקה מאשתו

האירוע התרחש סמוך לשעה 23:00 בלילה, ששוטר סיור של משטרת טירת כרמל הגיע לעתלית החדשה לטפל באירוע של אלימות במשפחה. על פי החשד, כאשר הגיעו השוטרים לבית הם נתקלו בבבעל, נהג מונית במקצועו, תושב הצפון כבן 47 שהפר על פי החשד צו הרחקה מבית אשתו המתגוררת במקום.

מחקירה ראשונית של האירוע עולה כי כאשר התקרב אליו אחד השוטרים, החל נהג המונית לנסוע לכיוונו במהירות. השוטר סיפר לאחר האירוע, כי הוא עלה על מכסה המנוע של הרכב ולאחר שהמשיך הנהג לנסוע כ-100 מטרים הוא חש סכנה ולכן שלף את נשקו וירה בנהג המונית מספר פעמים בפלג גופו העליון.

עו"ד טומי גדשי, פרקליטו של השוטר היורה, סיפר הבוקר לחדשות 2 על מה שאירע בעתלית: "אתמול בלילה הוזעקה משטרה לביתה של אותה גברת שהוציאה צו הרחקה מביצ המשפט כנגד בעלה. הבעל - בניגוד לצו - הגיע לביתה עם המונית שלו. ניידת עם שוטר ושוטרת צעירים ניסו לדבר עם הבעל ובשלב מסוים היה נראה כי הא התרצה. אך מאוחר יותר, השוטר נעמד מול המונית, ואז נהג המונית נכנס לרכב, הניע אותו והחל לנסוע כשהוא מעיף את השוטר על מכסה המנוע שלו".

לדברי עורך הדין, מה שהתרחש מאותו רגע היה נראה כאילו הוא לקוח מסרט. "השוטר היה תלוי על מגבי המכונית שנסעה קדימה, והשוטר ניסה לנופף בידיו כדי לגרום לנהג לעצור - אך הוא המשיך בנסיעה כשהוא אחוז טירוף", סיפר הפרקליט. "השוטר הצליח בשלב מסוים לשלוף את נשקו וניסה לנפץ את השמשה בצד שליד הנהג כשהוא צועק לו 'עצור או שאני יורה', אך הנהג המשיך בנסיעה למרות האזהרות כשהשוטר תלוי על מכסה המנוע, בשלב מסוים השוטר הצליח לירות מספר יריות לכיוון רגלי הנהג ואז נזרק אל הכביש".

המשטרה: השוטר פעל כהלכה

אל המקום הוזעקו צוותי מד"א-כרמל שביצעו בנהג פעולות החייאה במשך 40 דקות, אולם בסופו של דבר נאלצו לקבוע את מותו במקום. השוטר שנפגע גם הוא במהלך התקרית פונה לקבלת טיפול רפואי בבית החולים רמב"ם בחיפה.

מפקד מרחב חוף במשטרה, תת ניצב רוני עטיה, שהגיע למקום ההתרחשות, אמר בתגובה כי השוטר פעל כהלכה, זאת לאחר שנשקפה סכנה לחייו. נציגים מהמחלקה לחקירות שוטרים הגיעו למקום האירוע וקיבלו אחריות על חקירת האירוע.