יורוקום "פינתה" את אלפרון בתשלום

האם חברת "יורוקום" שבבעלות המיליארדר שאול אלוביץ' שילמה מיליוני דולרים לעבריין נסים אלפרון כדי שיפנה שטח – שלמעשה שייך לחברה? בחברה טוענים שהתשלום היה מהיר וזול יותר מהליך משפטי

מה הקשר בין שאול אלוביץ', הבעלים של בזק וענקית התקשורת יורוקום לניסים אלפרון, עבריין מורשע, בן למשפחת הפשע המפורסמת ואחיו של יעקב אלפרון? התשובה מצויה, כנראה, במתחם פרידמן שבבורסה ברמת גן.

התמונות האלה צולמו במאי 2006, במתקן לשטיפת מכוניות שהיה שייך בזמנו לניסים אלפרון, שעות ספורות לאחר שמטען חבלה התפוצץ והרעיד את רחובות מתחם הבורסה. המקום - שטח פורה לפעילות פלילית. אבל השטח שעליו נבנה המתקן, לא היה של אלפרון אלא של חברת יורוקום שבבעלות אלוביץ'.

במשך שנים ארוכות השתלטו האלפרונים על המתחם וניהלו את "שרית", עסק לשטיפת מכוניות. יחד איתם היו עוד כמה עשרות סוחרים, עד שבשנת 2007 החליטה יורוקום שהיא מעוניינת להשתמש במתחם לצרכיה. בכל מקרה אחר, הנוהל הוא ידוע - צו פינוי, הוצאה לפועל, לפעמים אפילו בולדוזרים שיפילו את המבנים הארעיים. אבל לא כשמדובר במשפחת אלפרון.

ניסים אלפרון, שמונה לנציג הסוחרים הוזמן אחר כבוד למשרדי חברת יורוקום ושם אל מול אנשיו של אלוביץ', הוצע לו,כך על פי מקורות המקורבים למשפחה - סכום של שני מיליון דולר כדי לעזוב את המתחם. אלפרון הסכים.

שוב אנחנו רואים - כמו בפרשת רציו למשל, כיצד בעלי הון נגררים, אולי בעל כורחם, למעורבות עם ארגון פשיעה.

מחברת יורוקום נמסר בתגובה כי "מינהל מקרקעי ישראל, במסגרת תנאי המכרז, חייב את חברת יורוקום לפנות את הפולשים. יורוקום הגיעה להסכם פינוי עמם, אשר קיבל את כל אישורי הרשויות הרלוונטיות".

רוצים לקבל עוד עדכונים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק